reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągle głodne dziecko

Dołączył(a)
7 Czerwiec 2019
Postów
14
Mój synek ma obecnie skończone 6 tygodni zaczyna 7. Był karmiony w sposób mieszany do 5 i pół tygodnia. Problem z jego jedzeniem był od początku w pierwszy tydzień jadł zbyt mało ale potem wszystko się zmieniło. Na początku podawałam Bebiko i jadl okolo 60 ml Bebiko i mojego też 60. Roznie to bywało ale zaczął być ciągle głodny i potrafił zjeść 180 ml i więcej po czym wymiotował. Nie pomaga oszukiwanie smoczkiem czy woda bo krzyczy i robi się fioletowy z płaczu dopóki nie dostanie jedzenia.. w dwa tygodnie przytył 800 gram.... Zmieniłam mleko na Bebilon też nie pomogło teraz podaje Bebilon ha i wydaje mi się że jest ciut lepiej dodam że mały mial krostki na buzi i ma zapchany nos stąd brałam pod uwagę alergie pokarmowa ale doktor powiedział żeby się tym nie przejmować... Czy alergia może objawiać się takim apetytem?
 
reklama
Spróbuj karmic z harmonogramem. Średnio co 3h, ale jak widzisz, że dziecko rząda po 2.5h to oczywiście też karm. Najlepiej spróbuj wprowadzić godziny dostosowując się do jego rytmu. Zapisujesz godziny karmienia i ilość mleka jaką podajesz? Ile zjada dobowo? Jeśli nie to polecam zeszyt, nie aplikacje, wtedy jest przejrzyście i lekarzowi łatwiej też pokazać. Nie słyszałam żeby alergia powiązana była z apetytem, raczej z jego brakiem.
 
Staram się właśnie zachowywać przynajmniej 2,5 godziny między posiłkami i oczywiście zapisuje ilość mleka które zjada odkąd podaje Bebilon ha to najczęściej zjada 120 ml na jedno karmienie lecz na dobę wychodzi około 850-870. Natomiast dziś znowu po dwóch dniach w miarę regularnego jedzenia chciał jeść co 2 godziny i mniej plus raz zjadł aż 140 ml a chyba jak na jego wiek to zbyt dużo
 
6x 120 czyli 720 powinien zjadać wg. producenta? Może ma większe potrzeby? A w siatce centylowej się mieści? Moja córka jak miała 3-5 tygodni to pod 700 podchodziła, a później przez 2 miesiące jadła po 450, jak było 550 to byliśmy szczęśliwym rodzicami. Było NIE i już nie wciśniesz więcej. Pediatra powiedziała, że jest ok, widocznie tak dużo nie potrzebuje bo duża się urodziła. A zmianę mleka na HA konsultowałaś?
 
Synek ważył 3020 przy porodzie więc raczej niezbyt dużo teraz wazy jakieś 4300 i jest w normie ale lekarza zmartwiło to że przybrał na wadze tak dużo w krótkim czasie. Mleko ha poleciła mi inna pani doktor ze względu na kilka przypadków alergii w rodzinie
 
Za dużo przybrał ? Mój spadkową miał 2700 a na 6 tyg ważył niemal 2 kg więcej. Na piersi więc na pewno nie za dużo i nie przekarmiany. Później coraz wolniej przybierał już. Niech je jak ma taki apetyt
 
reklama
Właśnie mój też wychodził ze szpitala z wagą 2700 i mówili że za dużo spadł z wagi więc to może dlatego potrzebował nadrobić . Mam nadzieję zobaczymy jak będzie jutro z wagą bo idziemy na szczepienie :)
 
Ja podaję BEBIKO mały widać ,że mu podeszło ,zasmakowało ,brzuszek nie boli ,Jest najedzony no i nie powoduje żadnego uczulenia to ważne.Polecam
 

Załączniki

  • 69175785_2327973513985710_1230255401543401472_n.jpg
    69175785_2327973513985710_1230255401543401472_n.jpg
    32,5 KB · Wyświetleń: 64
Rozwiązanie
Do góry