reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągłe myśli o ciąży

Dołączył(a)
22 Październik 2020
Postów
8
Cześć, pisałam tu już kiedyś w stresie czy mogę być w ciąży, ponieważ obawy i ciągłe szukanie objawów nie dają mi spokoju. 29 października powinnam mieć krwawienie i było lecz bardzo skąpe. Stosunek odbyłam 6 października, wykonałam w tym samym laboratorium 3 testy b hcg, 20 dni po stosunku, 30 dni oraz 42 po stosunku, zawsze wynik ujemny. Testy również ostatni wykonany 13 listopada czyli dwa tygodnie po rozpoczęciu tego skąpe go krwawienia. Powiedzcie, czy mogę już dać sobie naprawdę spokój i jedynie wmawiam sobie objawy i się tym zadręczam?
 
reklama
Cześć, pisałam tu już kiedyś w stresie czy mogę być w ciąży, ponieważ obawy i ciągłe szukanie objawów nie dają mi spokoju. 29 października powinnam mieć krwawienie i było lecz bardzo skąpe. Stosunek odbyłam 6 października, wykonałam w tym samym laboratorium 3 testy b hcg, 20 dni po stosunku, 30 dni oraz 42 po stosunku, zawsze wynik ujemny. Testy również ostatni wykonany 13 listopada czyli dwa tygodnie po rozpoczęciu tego skąpe go krwawienia. Powiedzcie, czy mogę już dać sobie naprawdę spokój i jedynie wmawiam sobie objawy i się tym zadręczam?
Być może z powodu zaburzen hormonalnych miałas skąpy okres. Zagnieżdzenie występuję 6-12 dni po owulacji, która zazwyczaj następuje 14 dni przed @. Po dwóch dniach zaczyna wytwarzany być hormon beta hCG. Jeśli po 20 dniach po stosunku nie było pozytywa, to już nie będzie. Tymbardziej po 30, 42 dniach. Nie ma szans, byś była w ciąży. Tzn. byś zaszla w ciążę w poprzednim cyklu. Oczywiście istnieje szansa, że zaszlaś w ciążę w tym cyklu (nie wiem, jak dlugie masz cykle), ale wtedy betę najwczesniej rób w dniu spodziewanej kolejnej @, czyli pod koniec listopada/początek grudnia. :) Na pewno przed 29 października w ciążę nie zaszłaś, nie ma takich szans. Teraz betę miałabyś w tysiącach, dziesiątkach tysięcy.
 
Cześć, pisałam tu już kiedyś w stresie czy mogę być w ciąży, ponieważ obawy i ciągłe szukanie objawów nie dają mi spokoju. 29 października powinnam mieć krwawienie i było lecz bardzo skąpe. Stosunek odbyłam 6 października, wykonałam w tym samym laboratorium 3 testy b hcg, 20 dni po stosunku, 30 dni oraz 42 po stosunku, zawsze wynik ujemny. Testy również ostatni wykonany 13 listopada czyli dwa tygodnie po rozpoczęciu tego skąpe go krwawienia. Powiedzcie, czy mogę już dać sobie naprawdę spokój i jedynie wmawiam sobie objawy i się tym zadręczam?

Tak z ciekawości - ile jeszcze musiałabyś badań zrobić i testów, żeby być pewną?
No chyba, że po prostu lubisz robić testy i wydawać kasę, to spoko, każdy ma inne hobby :D
 
Od jednego stosunku to może być ciężko zajść w ciążę, najlepiej uprawiać seks co dwa dni przez cały cykl (poza okresem). Musisz poukładać sobie wszystko w głowie, być spokojniejsza, w stresie w ciążę nie zajdziesz. Może warto przemyśleć wizyte u psychologa, może rozmowa z profesjonalistą by Ci pomogła.
 
@Majka12345 możesz iść na usg do ginekologa, jeśli ma cię to uspokoić. Musiałabyś mieć ogromnego pecha, żeby wszystkie testy miały okazać się wadliwe, nie mówiąc obadaniu bety. Jeśli cały czas zyjesz w tak ogromnym napięciu to zastanów się nad konsultacją u psychologa, bo się dziewczyno wykończysz. Możesz zadzwonić na telefon zaufania i porozmawiać ze specjalistą.

@naomi89 dobry pomysł z psychologiem, natomiast od jednego stosunku można zajść w ciążę i obawiam się, że właśnie tego obawia się autorka. Chociaż w jej przypadku ciąże można wykluczyć w 99,99 % ;)
 
Pewnie, każdy stosunek bez antykoncepcji to ryzyko ciąży. Myślałam, że autorka się stara zajść, stad mój komentarz ;)
 
reklama
Wcześniej chyba pisałaś, że bierzesz tabletki antykoncepcyjne, prawda? Jeżeli tak, to to skąpe krwawienie mogło być miesiączką. Czasem zdarza się też tak, że miesiączka podczas brania tabletek wcale nie przychodzi mimio to, że nie jest się w ciąży. Jeżeli 3 testy wyszły negatywnie, a bierzesz tabletki, to na 100% nie jesteś w ciąży
 
Do góry