reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciągle ulewanie

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam mam pytanie. Moja córka ma 3miesiace i pije Nutrimagen. Nie wiem czy to normalne że jak wypije mleko np 100 ml bo na ogół tyle pije to ciągle jej się ulewa. Odbije ja to sie uleje ok. ale później wezmę ja na ręce też jej się trochę uleje później na boku jak leży to często też i po godzinie jak np jest w nosidelku to tak samo. Bywa że po jednej butelce 4 bądź 5 razy uleje dość sporo koszulka do wymiany:( powiedzcie mi czy to normalne ? Wczesniej jak pila Bebilon Pepti to było tak samo. Dodam że ledwo wytrzymuje dwie godziny do następnego jedzenia. Mowilam lekarzowi to powiedział że to "normalne" że dzieci do pół roku tak ulewaja ale jej coraz częściej się to zdarza. Aha i jak nie uleje to czesto jej się cofa i to połyka spowrotem to też można często zauważyć najgorzej w nocy aż się krztusi czasem chodź ja odbije. Już sama nie wiem czy to jest normalne żeby tyle razy dziecko ulewalo po mleku. Jak kp to nie było tego problemu później bo Bebiko również nie było tego ulewania, tylko po tych mlekach to jest. Niestety ma alergię pokarmową dość poważna i musi pić takie mleko. Już nie wiem co mam z tym zrobić :(
 
reklama
moim zdaniem to dziwne, że tak dużo i często ulewa. skonsultowałabym z innym lekarzem. badaliście córeczkę pod kątem refluksu?
 
moim zdaniem to dziwne, że tak dużo i często ulewa. skonsultowałabym z innym lekarzem. badaliście córeczkę pod kątem refluksu?
Moim zdaniem tez jest to dziwne.. moze jej zoladek nie toleruje takiego mleka.. musialabys poszukac innego skoro ma alergie. I probowac z innymi dla takich maluszkow.
 
Moja córka ulewała do pół roku, z czasem było tego coraz mniej. Ale na początku praktycznie po każdym jedzeniu, i nie miało znaczenia czy ja odbiłam czy nie. Wiecznie była wy obkładana pieluchami tetrowymi, żeby nie przebierać jej ciągle. Lekarz nam powiedział, że jest to związane z niedojrzałością zwieracza przełyku. I dopóki dziecko przybiera prawidłowo na wadze to nie jest to problem. Powiedział, że samo zniknie i tak tez było.
 
Moja córka ulewała do pół roku, z czasem było tego coraz mniej. Ale na początku praktycznie po każdym jedzeniu, i nie miało znaczenia czy ja odbiłam czy nie. Wiecznie była wy obkładana pieluchami tetrowymi, żeby nie przebierać jej ciągle. Lekarz nam powiedział, że jest to związane z niedojrzałością zwieracza przełyku. I dopóki dziecko przybiera prawidłowo na wadze to nie jest to problem. Powiedział, że samo zniknie i tak tez było.
Rozumiem właśnie lekarz nie widzi problemu ponieważ przybiera prawidłowo na wadze. Ale boję się że jej to nie minie
 
Mój synek też dużo ulewa, po kilka razy po każdym karmieniu. Nawet dwie godziny po jedzeniu potrafi mu się ulać. Starsze dzieci też tak miały. A generalnie zdrowi. Przestali jak zaczęli siedzieć.
Tak więc u Ciebie też może być wszystko w porządku tylko taka "uroda". Jedne dzieci ulewają mniej inne więcej. Zwłaszcza że lekarz mówi że jest dobrze. Tylko zastanawiające jest to że piszesz że po kp i zwykłym mm nie ulewala.
 
Jeżeli jej się uleje, tak obficie to nie dziw się że jest szybciej głodna. Mój starszy syn tak miał, nie ulewał jakoś tak niepokojąco dużo i często ale jak juz ulał to karmiłam go nie po 3 h a np po 2 h. Zależy ile zwrócił. Jeśli lekarz nie widzi w tym nic niepokojącego to do momentu jak dziecko nie będzie siedziało możesz zaczekać. Jak przybiera na wadze to ok. Dziecko mojej szwagierki bardzo ulewało, a później jak już zaczęło siedzieć i jeść obiadki, deserki też mu się zdarzyło zwrócić. Do pierwszych urodzin nie było śladu po ulewaniu czy zwracaniu.
 
reklama
Już w którymś poście polecałam panią Honoratę Kotowską z Centrum rehabilitacji Mazur w Rzeszowie i mimo, że byliśmy u niej z troszke innym problemem to na ich stronie przeczytałam, że leczy również refluks i intensywne ulewanie. Może gdzieś tutaj leży problem? Poczytaj sobie na ich stronie: fizjoterapia-mazur. pl
 
Do góry