reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a antykoncepcja hormonalna

PaulinaAnna

Październikowa Mama'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
12 Październik 2005
Postów
1 806
Miasto
Grootebroek-Holland
Mam takie pytanie, może któraś z Was sie orientuję, co się może stać kiedy matka nie wie że jest w ciąży a zażywa tabletki antykoncepcyjne ??Czy mogą byc tego skutki uboczne dla płodu??
Tak mnie dziś wziąło na myślenie
:baffled:
 
reklama
Rozwijający się płód jest bardzo wrażliwy na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych Uważa się, że syntetyczne estrogeny (hormony żeńskie) mogą powodować nieprawidłowości u płodu, a nawet prowadzić do poronienia.
 
Szanse na to, aby zajść w ciążę podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych są tak naprawdę minimaalne a według mnie chyba niemożliwe. Brałam tabletki sześć lat, nieraz zapomniałam przez kilka dni wziąć i pomimo tego, że nie stosowaliśmy innej antykoncepcji - nie zaszłam w ciążę,aha i chciałam obalić jden mit krążący co do odstawienia tabletek - mówi się (nie wiem kto to wymyślił) że bardzo szybko można zajść w ciążę pod odstawieniu. Mój ginekolog powiedział, że to bzdura - moja pierwsza ciąża - niestety mam z niej aniołeczka- miała miejsce dopiero w czwartym cylku po odstawieniu. Lekarz stwierdził, że może wystąpić cykl lub cykle bezowulacyjne, bo jest to jednak szok dla organizmu i on wraca do normy.
 
Taka sytuacja jest mozliwa gdy kobieta nie zazywa tabletek systematycznie tzn. nie pzrestrzega gdziny badz co jakis czas zapomina o tabletkach i zdaza sie jej to czesciej niz raz na jakis czas.
Nie wiem jaki wplyw maja obecnie stosowane tabletki ale niesety znam taki przypadek ze dziewczyna brala tabletki a mimo to zaszla ( kuzynka mojego bylego chlopaka) nie znam szczegolow typu czy byla systematyczna w braniu itp. Fakt jest taki ze urodzila synka z rozszczpieniem kregoslupa i wodoglowiem . Ostatni raz widzialam o jakies 5 lat temu mial wtedy 7 lat. Intelektualnie rozwijal sie ponad przecietna wiekowa, ale niesety byl na wozku i wodoglowie bylo znaczne. nie wiem jak jest obecnie gdyz nie mam z nimi kontaktu.
 
Ania co do zachodzienia po odstawieniu tabletek to ja jestem zywym przykladem ze mozna bardzo szybko....Bralam tabletki 5 lat bez zadnej przerwy i po odtsawieniu tabletek dostalam tylko raz @ nastepnego razu juz nie bylo :-D efektem jest Emilka :tak:. Tez sie ludzilam faktem ze podobno do 6 miesiecy trudniej zajsc bo wlasnie sa bezowulacujne cykle:-p, moja kolezanka rowniez miesiac po odstawieniu zaszla. Nie wiem czy to przypadek czy efekt tego ze zazywalysmy akurat te same tabletki ( mercilon )Poza tym antykoncepcje stosuje sie rowniez jako metode leczenia osob , ktore maja trudnosci w zajscu w ciaze. Przez trzy meisace kobieta zazywa tabletki i podobno to wzmaga produkcje jajeczek. Nie wiem czy to prawda , tak mowi przynjamniej moj ginekolog. Ale wiadomo ilu lekarzy tyle opinii.:tak:;-)
 
Hi,
to ze antybiotyk moze oslabic (ale nie musi) dzialanie tabletek antykoncepcyjnych to wiadomo.
chcialam sie zapytac, czy ktoras z Was zaszla w ciaze, chociaz brala regularnie tabletki antykoncepcyjne ?
ewentualnie slyszala o takich przypadkach?

bralam antybiotyk na angine ropna i mam jakies takie przeczucie....

dzieki za info.
 
Witaj, moja przyjaciółka zaszła w ciążę stosując pigułki i używając dodatkowo prezerwatywy, prawdopodobieństwo naprawdę minimalne, ale jednak wszystko jest możliwe. Dodam, że nie stosowała żadnych antybiotyków, nie paliła papierosów, a tabletki łykała regularnie ;-)
 
Mam dwie kolezanki, ktore urodzily sliczne dzidzie po " cilescie". Łykały obie regularny , nigdy nie spoznily sie nawet godziny....a dzidziolki sa:-D
Tabletki fajna sprawa, ale jedynym 100% srodkiem anty jest ....szklanka wody. Ani przed, ani po....tylko ZAMIAST
 
Kurcze chyba dobrze trafiłam:baffled:
brałam od roku Harmonet, w miniony czwartek powinnam dostac @ a tu nic...cisza:szok:
Dzisiaj przypada dzień by zacząć kolejne opakowanie :-(byłam u gin dzisiaj ale mnie nie przyjęła:wściekła/y: wyobraźcie sobie skończył im się limit pacjentów z NFZ i od 1 maja przyjmuje tylko odpłatnie a dzis i jutro tylko wcześniej umówione pacjentki tak ze do po weekendzie nadal nic nie wiem:-(
w niedzielę robiłam test, wyszedł negatywny ale w moim przypadku nic to nie znaczy bo przy pierwszej ciąży też 3 testy wyszły negatywne:no:
A i jeszcze jedno: moja gin.dzis bez badania mnie zaleciała mi kontynuowac tabletki mimo że nie wie czy nie jestem w ciąży, i dopiro jak w 2 czy 3 cyklu nie dostanę @ mam przyjść co myślicie o tym:wściekła/y: bo mnie szlag trafił:wściekła/y:przeciez w ciąży nie wolno brać tabletek:szok:
 
reklama
Ja mysle,ze
ze nie powinnas łykac.na kazdej ulotce masz napisane w razie podejrzenia ciazy odstawic.Zrob sobie rano badanie moczu albo krwi na HCG.powinno wyjsc jesli jestes w ciazy.
Załamałyscie mnie...Ja własnie biore Cilest:szok::szok::szok:A jaka masz pewnosc ze kolezanki nie kłamia?Moze wstydza sie przyznac ze zapomniały pigołki..niektore dziewczyny czasem celowo zapominaja:baffled:
A z ta woda to masz racje,tyle ze to nie srodek antykoncepcyjny ale zastepszy:-D
 
Do góry