reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza a co dalej jakie urlopy ?

amcia8232

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Czerwiec 2016
Postów
3 777
Miasto
Poznań
Witam ,chciałabym się dowiedzieć jakie urlopy przysługują mi PP urodzeniu dziecka . Wiem że macierzyński i wychowawczy ale nie wiem jakie kryteria trzeba spelnic . Jestem w złej sytuacji ponieważ umowa kończy mi się we wrześniu 2017 roku więc dowiedziałam się ze na urlop wychowawczy 3 letni się nie zalapie :( a jakie Wy macie plany po ciazy ?
 
reklama
Becikowe to chyba kazdy ma prawie bo jest 1900zl na przekroczenie
Ja teraz na l4 ciazowym lepiej wychodze niz jak pracowalam
i ponoc na macierzynskim sie tez dobrze wychodzi bo srednia naliczaja.
Ale 500 plus tez mozesz sie zalapac na macierzynskim.
bo wychowawcze to tak prawe jakbys nie pracowala.
Kobieta kotora nie pracuje jeszcze dostaje tysiac przez rok ale Ty wiadomo nie dostaniesz.
 
reklama
No ja rodzą we wrześniu 26 . I potem biorę macierzyński do końca umowy . Ale jest kwestia jeszcze urlopu wypoczynkowego który można zabrać ale nie wiem czy po wygaśnięciu umowy muszą mi to dac czy nie . A po tym oddam do żłobka bo nie mam co zrobić z dzieckiem chyba że otrzymam jakias zapomoge pieniężna . Bo 500 plus przysługuje mi ale do którego roku życia dziecka jest on wypłacany ? No i jak zostaną bez pracy po macierzyńskim to chyba zus też coś płaci lub mops ?
 
Amcia u mnie jest tak,ze co roku płacą wakacje pod gruszą.
Ale zeby je dostac musze wykorzystac w urlopie 10 dni.
Ale ze nie moge przerwac l4 bo mam ciągłość wiec jak urodze wypisze te 10 dnii i wtedy mi wypłacą te wakacje pod gruszą.
Nie wiem jak z urlopem czy on przepada czy nie bo wiem ze raz przechodzi do nastepnej pracy a nieraz przepada musisz sie dowiedziec zadzwon do biura jak je macie czy cos powinnas wiedziec takie rzeczy.
a 500 plus dostajesz od urodzenia do 18 roku zycia.
Na drugie dziecko bez dochodu a na pierwsze zeby dostac nie mozesz przekroczyc 800 albo 800 cos zl na osobe.
No moga Ci płacic zasilek dla bezrobotnych 600 zl przez rok albo poł zalezy gdzie mieszkasz.
 
No to powinnas dostac normalnie 500 plus na macierzyńskim i po bo nie będa brali dochodu Twojego męza Tylko Twój:)
zarabiasz średnia krajowa? zeby na macierzynskim nie przekroczylo Ci 1600 to spokonie dostaniesz:)
 
No jak dotrwa to tego czasu 500 plus to bedziesz miala.
Na macierzynskim tez jeszcze spoko jest
Ale to nie sa pieniadze na wychowanie dziecka.
One sa dobre jak masz wyplate i dodatkowo Ci taka kwota wpłynie:)
A zasilek i tak masz krótko
w takim kraju zyjemy niestety;/
Ale nie mozesz tez córeczki do siebie tylko przywiązac 2 letnie dziecko normalnie moze isc do przedszkola:)
ja chociaz do 2 bym chciala
bo i tak nie ma kto zostac tesciowie jeszcze dlugo beda pracowac
Chlopak wiadomo moi rodzice tez a jak mam pracowac na nianke to wole siedziec w domu
chyba ze znajde pracę tak jak przedszkole otwarte
:tak:
 
reklama
Do góry