reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a praca.

Dołączył(a)
11 Styczeń 2021
Postów
6
Witam. Dziś dwa testy okazały się pozytywne. Cieszę się aczkolwiek martwię pracą. Pracuję na 3 zmiany i przy produkcji w której się wykorzystuje farby i dużo acetonu. Czy pracą w takich warunkach może być bardzo szkodliwa na ten moment? Lekarza mam w piątek a z obliczeń wychodzi 4tyd.
 
reklama
Witam. Dziś dwa testy okazały się pozytywne. Cieszę się aczkolwiek martwię pracą. Pracuję na 3 zmiany i przy produkcji w której się wykorzystuje farby i dużo acetonu. Czy pracą w takich warunkach może być bardzo szkodliwa na ten moment? Lekarza mam w piątek a z obliczeń wychodzi 4tyd.
To lekarz nic tez nie zobaczy jak niby ma byc 4tydz no a z farbami pracowac w ciąży to nie za bardzo...
 
Pracodawca musi zapewnić Ci odpowiednie warunki pracy, może zmienić obowiązki, miejsce pracy, zmiany, a jeśli nie jest w stanie to idziesz na zwolnienie
 
Witam. Dziś dwa testy okazały się pozytywne. Cieszę się aczkolwiek martwię pracą. Pracuję na 3 zmiany i przy produkcji w której się wykorzystuje farby i dużo acetonu. Czy pracą w takich warunkach może być bardzo szkodliwa na ten moment? Lekarza mam w piątek a z obliczeń wychodzi 4tyd.

Praca w takich warunkach może być szkodliwa na ten moment.
Poczekaj do wizyty u lekarza, pewnie dostaniesz zwolnienie od potwierdzenia ciąży (oznaczyłabym beta hcg do wizyty u lekarza, to jest potwierdzenie ciąży).
Potem porozmawiałabym z pracodawcą, czy jest w stanie załatwić mi inne stanowisko pracy, niezmianowe i nie w szkodliwych warunkach, jeśli nie - to masz tylko jedno wyjście, którym jest zwolnienie przez cały okres ciąży.
 
Ja pracowałam przy acetonie i jak się dowiedziałam o ciąży odrazu powiedziałam w pracy, nie było problemu, dostałam "zakaz" używania go i pracowałam normalnie, z tym że u mnie była taka możliwość i nie pracowałam na zmiany. Nie czekałam na potwierdzenie ciąży bo pierwsze USG robiłam dopiero w 8tc prywatnie a oficjalnie dopiero w 12tc. Jak masz wyrozumiałego szefa to zareaguje dobrze i zadba o Twoje bezpieczeństwo.
 
Praca w takich warunkach może być szkodliwa na ten moment.
Poczekaj do wizyty u lekarza, pewnie dostaniesz zwolnienie od potwierdzenia ciąży (oznaczyłabym beta hcg do wizyty u lekarza, to jest potwierdzenie ciąży).
Potem porozmawiałabym z pracodawcą, czy jest w stanie załatwić mi inne stanowisko pracy, niezmianowe i nie w szkodliwych warunkach, jeśli nie - to masz tylko jedno wyjście, którym jest zwolnienie przez cały okres ciąży.
Beta hcg z dziś to 861,30
 
reklama
reklama
Do góry