reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza a umowa o pracę

Natalia960622

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Sierpień 2017
Postów
16
Witam jestem w 10 tygodniu ciąży.
Umowę o pracę miałam wcześniej na rok do 30.09.2017 roku dzisiaj ( 29.09.2017)podpisałam drugą umowę o pracę z dniem rozpoczęcia 2 października do 30 czerwca 2019r( z tym samym zakładem firmy ). I rzecz w tym że ze względów zdrowotnych dostałam zwolnienie od ginekologa od 29.09.2017 roku .
Pytanie brzmi : czy pracodawca może jeszcze rozwiązać umowę o pracę ? Czy spokojnie mogę ukazać zwolnienie czy czekać do poniedziałku? Czy pracodawca ma możliwość przedłużenia mi umowy tylko do dnia porodu ? Czy spokojnie mam umowę zapewnioną do 30 czerwca ? Proszę o pilną odpowiedź
 
reklama
Rozwiązanie
Ja kontroli z ZUS w sprawie ciąż miałam kilka. Jeśli nic nie było kombinowane, w firmie faktycznie pracowałaś - to nie mają prawa do niczego się przyczepić, ale sprawdzić muszą.
Przyjdą do pracodawcy, spytają czy ktoś z klientów może potwierdzić, że z Tobą pracował - albo jak nie pracowałaś z klientami, to czy ktoś ze współpracowników Ciebie zna (i np. zapytają go co w firmie robiłaś). Zrobią protokół i sprawa się zakończy.

Dziękuję bardzo. Twoje odpowiedzi na prawdę mi pomagają
Teoretycznie masz chyba 3 dni na poinformowanie o zwolnieniu ale to by trzeba było doczytać. Rozumiem że dzisiaj w pracy już nie byłaś? Ja bym zadzwoniła dzisiaj na żądanie a w poniedziałek przedstawiła zwolnienie
 
Teoretycznie masz chyba 3 dni na poinformowanie o zwolnieniu ale to by trzeba było doczytać. Rozumiem że dzisiaj w pracy już nie byłaś? Ja bym zadzwoniła dzisiaj na żądanie a w poniedziałek przedstawiła zwolnienie

Wzięłam właśnie dzisiaj na żądanie. I zamierzałam dostarczyć w poniedziałek poprostu zwolnienie . I zobaczyć jak to wszystko sie potoczy .
 
Nie trzy dni tylko masz tydzien od daty wystawienia na dostarczenie l4.
Nie moga Cie zwolnic będziesz miala umowe do tego dnia ktorego podpisalas.
Masz na czas określony tak jak ja miałam.
Zaszlam w ciążę w marcu od kwietnia bylam na l4 umowe mialam do 30 grudnia urodziłam 11 i poprostu jak sie skonczyla to nie podpisali ze mna umowy .
I bylam od poczatku na l4 dalam poprostu tylko l4 z kodem B.
 
reklama
reklama
Do góry