reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bez miesiączki?

Michalina1993

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Grudzień 2017
Postów
169
Od dwoch lat staramy się o drugie dziecko. W sierpniu 2018 roku urodziłam synka i pierwszą miesiączkę po porodzie dostałam w październiku 2019 po braniu progesteronu. Miesiączka wystąpiła parę razy tylko ,ale nigdy 'samoistnie'- zawsze po braniu luteiny. Od tamtego czasu (tj.pazdziernik'19) mialam przepisany Clomid na wyrównanie owulacji z czego ten lek mi nie pomógł. Ostatni okres miałam 24.04 niestety nie mogłam dostać recepty ,bo lekarz z powodu pandemii nie przyjmował (mieszkam w UK a lekarz z Polskiej przychodni) i dzisiaj zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie grube kreski. Dla pewności kupiłam elektroniczny z Clearblue i jest pozytywny i pokazuje niby 2-3 tc. Niewiem co myśleć ,niby ciąża jest ale jednak obawy są. Nie mam możliwości wykonania bety. Czy ktoś miał taką samą 'niespodziankę'? I jak to się skończyło ... Niestety jestem panikarą [emoji2360]
Image.jpeg
 
reklama
Rozwiązanie
Tak ja miałam podobnie. Tez się dowiedziałam to poleciałam po elektroniczny i także pokazał mi 2-3 . A licząc według ostatniej misiaczki to powinnam być jakoś w 10 tyg :) Miałam liczony termin porodu według usg a w linijce data ostatniej miesiaczki miałam wpisane nieregularne ;)
Gratulacje.
Ja mialam taka sytuacje dwukrotnie. 2 razy zaszłam w ciaze nie mając okresu po ponad pol roku. Dzieciaki zdrowe, donoszone. Terminy porodu mialam wyliczane tylko z usg.
 
Oczywiście, że to oznacza ciążę. To, że nie dostawałaś miesiączki, to nie znaczy, że nie owulowałaś (menstruacja to proces oczyszczania się dróg rodnych, a nie gwarancja poprawnej owulacji) 🙂, gratulacje!
 
Tak ja miałam podobnie. Tez się dowiedziałam to poleciałam po elektroniczny i także pokazał mi 2-3 . A licząc według ostatniej misiaczki to powinnam być jakoś w 10 tyg :) Miałam liczony termin porodu według usg a w linijce data ostatniej miesiaczki miałam wpisane nieregularne ;)
 
Rozwiązanie
Do góry