reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

s.magdalena339

Aktywna w BB
Dołączył(a)
1 Lipiec 2020
Postów
77
Dziewczyny potrzebuje podpowiedzi od kobiet, które mają za sobą ciążę bliźniaczą. Jak było z waszym brzuchem? Kiedy się pojawił? To moja druga ciąża i koniec 8 tygodnia a brzuch jak widać... Nie jest to wzdęcie. Obawiam się że to może właśnie ciąża bliźniacza. Na pierwszym USG 3 tygodnie temu był tylko pęcherzyk więc nie wiem co tam w środku jest. Teraz wizyta 10 stycznia. Dodam że z mojej strony jest 4 przypadki bliźniaków i 3 u mojego męża.

Nie jest to żaden paranoiczny post. Nie to że sie nakręcam, po prostu chce znać wasze doświadczenia
 

Załączniki

  • IMG20220103135021.jpg
    IMG20220103135021.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 241
reklama
Ja w drugiej ciąży w 8tc zaczęłam spodnie ciążowe nosić. I nie była to ciąża bliźniacza.
A przytyłam przez ciążę 8kg, więc to kwestia chyba samej skóry.

edit. W pierwszej ciąży gdzieś koło 7 miesiąca ludzie zaczęli pytać czy przypadkiem w ciąży nie jestem ;-)
 
Nie sugeruj się brzuchem na tym etapie. Zależy jaką miałaś figurę przed ciążą też. No i na tym etapie często ma się wzdęcia i takie tam. ;)
Kiedy masz wizytę u lekarza teraz? Bo powinnaś już mieć kolejna, skoro byłaś tak dawno i był pęcherzyk sam bez zarodka i serduszka. Powinnaś teraz iść zobaczyć, czy jest zarodek z serduszkiem, założyć kartę ciąży, dostać skierowanie na badania, bo część trzeba zrobić do 10tc.
 
Często w II ciąży brzuch jest większy ponieważ masz już rozciągnięta skórę itd.
Bliźnięta widać na USG, a nie po wielkości brzucha. Jakby tak było to w I ciąży miałam chyba 5 raczki ;)
 
Dziękuję za odpowiedzi 🙂 Wizytę mam tak jak pisałam 10 stycznia także już niebawem. A brzuch mam teraz jak na koniec 4 miesiąca w pierwszej ciąży... Samopoczucie jest też fatalne... Siedzę od jutra na urlopie bo nie dam rady pracować i na tej wizycie poproszę o zwolnienie. Zastanawiam się nad tą ciążą mnoga bo brzuch jest naprawdę duży a to jest 8 tydzień ciąży. Masakra jakaś, jak ja będę wyglądać w 9 miesięcu ciąży 🤣
 
Jeżeli Cię to pocieszy to tak też wyglądał i mój brzuch bardzo szybko w ciąży,bo zatrzymałam sporo wody przyjmując duphaston i wciąż miałam wrażenie, że wyglądam jak nalana. W spodnie dopinałam się ledwo ledwo, więc zaraz przeszłam na dresy i legginsy. Aktualnie 26 tc, nie jest ogromny, ale już widoczny bardziej niż jak po bigosie, a to ciąża pojedyncza :)
 
reklama
Jeżeli Cię to pocieszy to tak też wyglądał i mój brzuch bardzo szybko w ciąży,bo zatrzymałam sporo wody przyjmując duphaston i wciąż miałam wrażenie, że wyglądam jak nalana. W spodnie dopinałam się ledwo ledwo, więc zaraz przeszłam na dresy i legginsy. Aktualnie 26 tc, nie jest ogromny, ale już widoczny bardziej niż jak po bigosie, a to ciąża pojedyncza :)
O widzisz, ja też przyjmowałam globulki, ale urogestan
 
Do góry