reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja już po wizycie. Wyniki ok. Szyjka ok. I dziewczyny równo rosną. Mam się oszczędzać i rosnąć tzn. dziewczyny. Kolejna wizyta za 3 tygodnie, a ja pewnie po tygodniu będę fiksować. Mam zrobić 3 prenatalne ale podobno płatne. Robiła któraś z Was na NFZ? Niby dostałam skierowanie ale lekarz pesymistycznie powiedział, że raczej będę musiała zapłacić.
Ja robiłam dwa badania prenatalne na skierowanie tylko mam tarczycy i nadciśnienie. Za dwa które są za mną nic nie placilam, myślę że za 3 też nic nie będę. Nie mam pojęcia jak wygląda u Ciebie. Oliwe to w którym tyg jest to trzecie prenatalne? Super,że wszystko w porzadku

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny, dziś byłam na Karowej jednak jedno z dzieci nadal nie chce pokazać czy ma kość Nosowska, jutro mam się pokazać ponownie. Liczę że wszystko będzie dobrze i okaże się zdrowe.
Wytłumaczenie mi o co chodzi z tymi sterydami???
Necia0 czy usg robiła pani doktor Hamela? Jeśli tak to ja przez tą kobietę kilka razy prawie zawału w ciąży dostałam. W 20 tygodniu zameldowała mi że nie widzi kończyn u dzieci. Wiecznie miała problem na badaniach bo jej się źle dzieci układały. Zazwyczaj po usg u niej odrazu jechałam gdzieś prywatnie upewnić się że wszystko w porządku. Pani Hamela przez całą moją ciążę była strasznie rozczarowana że nie mam żadnych komplikacji. Była oburzona że nie chce robić aminopunkcji, chociaż nie bylo do niej wskazań.
 
Kapinka ja za poprzednie 2 też nie placiłam, tylko dziś jak lekarz kazał mi zrobić w 30 tc to upomniałam się o skierowanie. Dał mi ale powiedział, że nie gwarantuje mi tego, że nie będę płacić.
 
@necia no to wspaniale[emoji11]

Ja za usg prenatalne płacę, jak za wszystko zresztą. Ale ja chodzę prywatnie. Na kasę nie za bardzo mam do kogo u siebie. Chce rodzić w Lublinie żeby być bliżej specjalistów, więc wyjścia nie mam. U mnie w mieście dwóch lekarzy mi powiedziało, ze ciąża bliźniacza nie jest wskazaniem do cc. Gdy powiedziałam to mojemu prowadzacemu to tylko się uśmiechnął. Jednak co wieksze miasto to i podejście inne.
 
Olive to okaże się na miejscu.
Nelcia super ze sie w koncu pokazal:)
Kapinka na pewno wkladki laktacyjne, majtki z siateczki lub te drugie(wielorazowe) kapcie, stanik do karmienia, klapki pod prysznic, zel lub mydlo do ciala i do higieny intymnej, pasta, szczoteczka, recznik duzy i maly(szampon, kosmetyki jak dluzej to i mozesz spakowac suszarke do wlosow chyba ze Ci nie potrzeba). Nie wiem co daje Twoj szpital-musisz sie zorientować-zadzwonic, pojechac.
Moga byc potrzebne(chyba ze daja) wklady poporodowe pampersy dla dzieci i chusteczki, (ja ne wszelki wypadek wzielam smoczki ale nie wiem czy uzyje). Ciuszki na wyjscie i moze na szpital. Najlepiej pytac w danym szpitalu.

Ja juz leze od wczoraj na patologii ciąży-bylo 36+5. Dostałam sterydy wczoraj dawkę i dzisiaj druga. Mialam miec cc 10-tego ale lekarz sie zakrecil i potem stwierdził ze 13 a ja chce11. Zobaczmy co powie wieczorem.
No i wczoraj na wizycie u mojej gin sie wazylam to przytylam 15 kg bez żadnej wagi spadkowej na poczatku. Tylek mnie boli od tych sterydow, a dzieciaki szaleją. Okazalo sie ze jak mi sie brzuch spina to mam skurcze-a myslalam ze tak po prostu jest a skurcze to i brzuch i kręgosłup a tu nie :szok:
 
Oska a jaka masz ciaze? I to Twoja pierwsza?
Moja gin mowila ze takie maja zalecenia. I w szpitalu tak samo mowia. A do tego jesli nie jest 2k2o to tym bardzie. Zalezy tez od ułożenia dzieci(ale nawet dobrze ulozone moze to drugie w trakcie porodu sie odwrócić) moga zaplatac pepowine na szyjce. To dugie moze utknac w kanale rodnym i wtedy będzie cc(czyli 2porody zamiast jesdnego).Moje mimo ciazy 2k2o sa ułożone miednicowo. Druga sprawa ze mialam pierwsza cc. Wiec nie mam co marzyć o sn.
 
Oska a jaka masz ciaze? I to Twoja pierwsza?
Moja gin mowila ze takie maja zalecenia. I w szpitalu tak samo mowia. A do tego jesli nie jest 2k2o to tym bardzie. Zalezy tez od ułożenia dzieci(ale nawet dobrze ulozone moze to drugie w trakcie porodu sie odwrócić) moga zaplatac pepowine na szyjce. To dugie moze utknac w kanale rodnym i wtedy będzie cc(czyli 2porody zamiast jesdnego).Moje mimo ciazy 2k2o sa ułożone miednicowo. Druga sprawa ze mialam pierwsza cc. Wiec nie mam co marzyć o sn.
U mnie jutro równo 19 tyg. Córeczka jest niżej i ułożona jest pośladkowo. Synek jest wyżej. Ciąża 2o2k. Wolę nie ryzykować naturalnego porodu i mam nadzieję, że w razie czego dam radę dojechać do Lublina.
 
reklama
Przy naszych czesto sie odwracaja i to w dodatku na samym koncu u mnie od okolo 20 maja ulozone miednicowo. Wcześniej byly 69 potem poziomo tak a na koniec sie odwrocily miednicowo.
Wiesz na 100% Ci nie powiem(były chyba dziewczyny ktore rodziły sn przy 1k2o ale to chyba rzadko(lekarze nie chca brac odpowiedzialności gdzyby poszlo cos nie tak). Masz moze fb. Tam jestem w grupie bliźniakow i dziewczyny opisują nie tylko porody ale takze opieke kamienie itp. Moglabys sobie zobaczyc.
 
Do góry