reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Dziękuję za słowa otuchy.
Agata jedź do szpitala niech sprawdzą.
Byłam u niuniek akurat opalały się,bo mają żółtaczkę.Jasio daje czadu i płacze dostał mini,mini smoczek.Dopytałam p.dr o skalę appgar i niusie w pierwszej minucie dostały po 6pkt.Jasio ogółem dostał 8a Marcelinka 7.
Mam pytanie do koleżanek które miały cc,czy Wam też puchły nogi?Pozdrawiam serdecznie.
 
Dziękuję za słowa otuchy.
Agata jedź do szpitala niech sprawdzą.
Byłam u niuniek akurat opalały się,bo mają żółtaczkę.Jasio daje czadu i płacze dostał mini,mini smoczek.Dopytałam p.dr o skalę appgar i niusie w pierwszej minucie dostały po 6pkt.Jasio ogółem dostał 8a Marcelinka 7.
Mam pytanie do koleżanek które miały cc,czy Wam też puchły nogi?Pozdrawiam serdecznie.


Ja miałam cesarke i przez pierwsze dni baardzo puchły mi nogi, ale to ponoc normalne:) Pozdrawiam
 
Cześć Dziewczyny :-) mam nadzieję,że wszystkim Wam spało sie dobrze,bo ja ostatnio coś nie bardzo mogę spać w nocy :no:
W środę mam wizytę i ginka i tak się trochę zaczynam stresować czy wszystko dobrze.Zwłaszcza po ostatniej wizycie kiedy przez dłuższą chwilę jeden maluch się nie ruszał,ani lekarka nie mogła wychwycić bicia serca.Aż mi się gorąco wtedy zrobiło,ale po chwili okazało się,że jest wszystko ok,tyle,że jak się domyślacie ta chwila dla mnie trwała wiecznie.
Muszę też na najbliższej wizycie zapytać jak to jest ze współżyciem,bo w pierwszej ciąży byłam w tej kwestii aktywna do końca,a jak jest w ciąży bliźniaczej niestety nie wiem:no:

Pozdrawiam ;-)
 
Cześć Dziewczyny :-) mam nadzieję,że wszystkim Wam spało sie dobrze,bo ja ostatnio coś nie bardzo mogę spać w nocy :no:
W środę mam wizytę i ginka i tak się trochę zaczynam stresować czy wszystko dobrze.Zwłaszcza po ostatniej wizycie kiedy przez dłuższą chwilę jeden maluch się nie ruszał,ani lekarka nie mogła wychwycić bicia serca.Aż mi się gorąco wtedy zrobiło,ale po chwili okazało się,że jest wszystko ok,tyle,że jak się domyślacie ta chwila dla mnie trwała wiecznie.
Muszę też na najbliższej wizycie zapytać jak to jest ze współżyciem,bo w pierwszej ciąży byłam w tej kwestii aktywna do końca,a jak jest w ciąży bliźniaczej niestety nie wiem:no:

Pozdrawiam ;-)

jesli chodzi o wspolzycie to mi lekarz powiedzial ze jezeli sie nic nie dzieje to mozna, my jednak sie wstrzymalismy i dobrze bo w 24 tyg zaczela mi sie skracac szyjka potem rozwarcie i bylam spokona e nie moja wina
 
Cześć Dziewczyny :-) mam nadzieję,że wszystkim Wam spało sie dobrze,bo ja ostatnio coś nie bardzo mogę spać w nocy :no:
W środę mam wizytę i ginka i tak się trochę zaczynam stresować czy wszystko dobrze.Zwłaszcza po ostatniej wizycie kiedy przez dłuższą chwilę jeden maluch się nie ruszał,ani lekarka nie mogła wychwycić bicia serca.Aż mi się gorąco wtedy zrobiło,ale po chwili okazało się,że jest wszystko ok,tyle,że jak się domyślacie ta chwila dla mnie trwała wiecznie.
Muszę też na najbliższej wizycie zapytać jak to jest ze współżyciem,bo w pierwszej ciąży byłam w tej kwestii aktywna do końca,a jak jest w ciąży bliźniaczej niestety nie wiem:no:

Pozdrawiam ;-)

Moja noc też była okropna. Nigdy w życiu nie miałam takiej zgagi - aż mnie bolał przełyk, obudziłam się o 5 i nie mogłam zasnąć z bólu. A rano krew z nosa...super...
Bierzecie jakieś leki na zgagę?
 
Moja noc też była okropna. Nigdy w życiu nie miałam takiej zgagi - aż mnie bolał przełyk, obudziłam się o 5 i nie mogłam zasnąć z bólu. A rano krew z nosa...super...
Bierzecie jakieś leki na zgagę?
Ja też miałam pobudkę o 5 rano, ale to z głodu.....wstałam, zrobiłam sobie 3 kanapeczki, napiłam się soku, przez godz kręciłam się po mieszkaniu i poszłam spać.
Ja zgagi póki co nie mam ale za to inne atrakcje.
 
toliveistodie- na zgagę pomaga zjedzenie migdałów w płatkach,ja dodatkowo piłam hktolitry wody mineralnej niegazowanej(dzięki niej wypłukałam bakterie z moczu z tego co pamietam)

Już kiedys pisałam ale powtórze sie hehe jakby któraś z mamuś miała problem ze spaniem,bo brzuszek przeszkadza(mi okropnie przeszkadzał,lepiej było mi spać na siedząco) to polecam materac:-)Pomysł może i głupi,ale ja kazałam mężowi napompować tak nie do końca,materac dopasowywał sie do ksztaltu brzucha i cudownie sie spało:-)

Odnośnie puchnięcia nóg to mi puchły strasznie pod koniec ciąży brałam cyclo3forte ale nie odczuwalam różnicy,po cc nadal nogi miałam spuchnięte,lekarze zbadali mocz,dostalam diete białkową,ale dopiero w domu samo mi przeszło
 
reklama
toliveistodie widzę,że tak jak u mnie nocna zgaga plus zwłaszcza rano krew z nosa.Mi póki co na zgagę pomaga mleko.

karola88 z tym materacem to może być dobry pomysł.Jak mi jeszcze trochę brzuch urośnie to wypróbuję tą metodę,bo pamiętam jak w pierwszej ciąży miałam zwłaszcza pod koniec ciągle problem z ułożeniem się do spania.
 
Do góry