reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

cześć dziewczyny!
u mnie pada deszcz, lekko grzmi i słońce prześwieca przez chmury :-)
świetna pogoda :-)

niuleczka ja mam x-landera x-twin.
z tymi gondolkami to dało mi do myślenie jak oglądałam je w sklepie. bo tak sie właśnie zapadały.
ale mój pomysłowy mąż wymyślił że gdy położysz je w wózku z zewn strony zaczepisz te pasy o stelaż wózka a od wewn strony możesz je połączyć ze sobą dzięki tzw karabinkom. albo tymi zaczepami które są przy gondolkach. nam to szybko i sprawnie poszło więc tak będziemy robić.
 
reklama
dziewczyny jatez planuje kupic ten wozek
ale co? odradzacie?
ankos napisz mi prosze jak to jest u ciebie z tymi ruchami maluchów
bo ja tez czuje prawie caly czas tylko jedno a te drugie sporadycznie
 
czesc dziewczyny.u mnie nocka jak zwykle-czyli nieprzespana w polowie ale przynajmniej nic mnie nie bolalo i to juz jest super:-)u mnie prazy slonce jak na pustyni i zrobilam 1 ture prania rzeczy dzieciaczkowych.bede musiala z 5 razy puscic pralke-tyle tego jest.ale nie dam rady na raz,bo nie mam gdzie wieszac.siedze wlasnie z umalowana glowa,bo w niedz.komunia.a z moim zdrowiem to moze byc tak,ze jutro nogami nie rusze.ja zdecydowalam sie na wozek tako jumper duo-mialam inny wczesniej na mysli ale byl bez fotelikow a tu jest wszystko w komplecie.milego dnia dziewczyny.
 
ja jestem teraz mega !!! zadowolona z baby joggera citi mini !!! wszędzie nim wjadę - do windy na szerokość mi się mieści, do wszystkich drzwi tak samo - a przede wszystkim mogę sama gdziekolwiek wybrać się z dziećmi na zakupy !!!
 
Hej Laski
Dla mnie każda noc prawie taka sama, pocę się jak mysz, 4-5 razy siusiu, przewalenie się na drugi bok trwa dłuzsza chwile, a rano cięzko wstac....więc ciązowa norma hehehh

Z tymi wózkami to kazda sobie musi po swojemu pomysleć, w trakcie użytkowania tez się nam pewnie pozmienia. Mi sie marzył wypasiony baby jogger ale mnie zwyczajnie na taki nie stać więc wybór padł na xlandera. Nie powiem bo domu lekko sie prowadzi, jest wmiare ładny, nowoczesny, sądzę, ze ze spacerówki będe zadowolona ale te nosidła:-(
Ankos - ja nie ejstem w stanie wpiąc tych plastikowych karabińczyków co sa na spodzie bo zwyczajnie nie mam tyle siły ale to mi mąz wymieni na metalowe, jednak nie bardzo rozumiam jak sprawić zeby te boki nie zapadały się do środka i nie miażdżyły mi dzidzi:szok:, ja planuję doszyć jakieś paski na rzep albo napę żeby od zewnątrz przypiąć do stelaża. Nie wiem jak można te uszy do przenoszenia jkoś przymocowac do stelaża jak piszesz hmmm:nerd:. Noszenie tej torby tez pozostawia wiele do życzenia, zresztą jest tak mała, że sądzę, ze po 3 miesiącach będe dzieci bardziej wozic na rozłozonej spacerówce niz wtym czymś. Choc wiem, że to tylko na chwilę jest potrzebne to jednak ktos zupełnie nie pomyslał, że własnie na początku gdy nie ma się jeszcze tej rutyny, matka najbardziej się trzepie i wskazane są najprostsze rozwiązania.
dorocik - a Ty się kochana wybierasz na ta porodówke czy do 40tc zamierzasz dobić?:-D

Cos sie Anuska nie odzywa...
 
Mati - mnie ten wózek leviroo tez sie podobał ale faktycznie jest mega wielki 102cm to juz kolos. XlANDER ma niby 76cm i tak czuć, że jest szeroki a co dopiero 102cm. Mnie też zależało, zeby foteliki miały bazy do zamontowania w aucie - dla mnie to ważniejsze niż mozliwość montowania na stelażu. Często będe wozic maluchy sama i nie chcialabym prowadząc, patrząc w lusterko jak mi foteliki tańcuja na tylnej kanapie;-) no i za każdym razem barowac się z tymi pasami. Ale jak pisałam wcześniej każdy musi po swojemu temat przemysleć, jakie ma warunki mieszkaniowe i finansowe.
 
no wózek jest mega szeroki dlatego nie mam mowy o takim
tez mysle nad tym x landerem ale teraz dalas mi troche do myslenia z tymi gondolami
 
reklama
Cześć dziewczyny:)
ostatnio niezbyt często tu bywam, ale to ze względu na nawał zajęć (nie dość, że z dziewczynami same przeboje i problemy to zbliża się sesja i oczywiście wspomniana praca mgr).

Ze względu na to chciałabym Was prosić o pomoc w zbieraniu literatury dotyczącej wychowania i w ogóle wszystkiego na temat bliźniąt, ponieważ moje małe gwiazdy natchnęły mnie do tego, abym napisała moją prace mgr na temat trudności w wychowaniu bliźniąt:) połączyłam przyjemne z pożytecznym:p

do tej pory udało mi się uzyskać tylko takie tytuły:

"Bliźnięta atakują" Marta Kuligowska, Sandra Nowak
"Bliźnięta. Poradnik dla rodziców" Joanna Tkacz
[FONT=&amp]Nikki Bradford "Niezwykły świat w łonie matki"[/FONT][FONT=&amp] (Elipsa, Warszawa 1998)
[/FONT][FONT=&amp]Lawrence Wright "Bliźnięta. Geny, środowisko i tajemnica tożsamości"[/FONT]
[FONT=&amp]"Ciąża wielopłodowa"[/FONT] pod redakcją Grzegorza H. Bręborowicza, Witolda Malinowskiego i Elżbiety Ronin-Walknowskiej (Poznań, 2003 r.) Monika Grymowicz
"Bliźnięta i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie" Monika Grymowicz
[FONT=&amp]
znacie jakieś inne?
[/FONT]
 
Do góry