reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza czy to za wcześnie ?

AnkaO

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Listopad 2021
Postów
27
staramy się o dzidzie już jakiś czas mam za sobą jeden poród i 2.
-ostatni okres była 19 października (okres nieregularne raz 24/28/32/30 biorę leki na tarczyce może to ze są nie reguralne bo przeważnie było Ok )
-9listopada tydzień po owulacji dopadł mnie ból jak na owulacje która rzekomo przypadała na 2 listopada taki ból jajników ciągnący ze aż ciężko mi się chodziło ale przeważnie miałam tak w owulacje i od 9 listopada dzień w dzień mam uczucie jakbym miała dostać okres po tyg tego zjawiska zrobiłam test,mówię a może to było jakaś implantacją... test negatywny kilka dni później test negatywny okres dalej się nie pojawił ,
-potem znów w 32 dc. W końcu mówię boli mnie pod brzuchem apetyt się zmienił były momenty ze mnie mdlilo od smażenia mięsa i piersi delikatnie tkliwe
-zrobiłam betę i wyszła 61.8 wiec wyszłoby ze coś się zadziało ale to było już 35 dc wiec zrobiłam test wyszła w końcu blada kreska.
—Wczoraj byłam u lekarza 39dc jest pęcherzyk ciążowy ale puste bez cialka żółtego bez zarodka i tu już nie wiem . Wstępnie powiedział ze mam przyjść na usg za dwa tyg zobaczyny czy coś się zajedzie ale może to być puste jajo płodowe zaznaczył, dał mi progesteron ze względu na wcześniejsze utracone ciaze .

Jak myślicie czy coś z tego będzie pierwszy raz spotykam się z takim zajściem w ciaze przy 1 ciazy miałam test wcześniej pozywtyny w 2 straconych tez a tu tak długo miał ktoś taki przypadek jest nadzieja ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Na tym etapie rzadko kiedy jest widoczny zarodek. Wróżką nie jestem, ale jak jest widoczny pęcherzyk ciążowy i pozytywna beta to ciąża jest na pewno. A czy się będzie dobrze rozwijać to się okaże, jak w każdej ciąży, czas pokaże. Trzymam kciuki i gratulacje 😊
Możesz sobie sprawdzać betę co 48h czy prawidłowo wzrasta
 
Poza tym sama piszesz, że masz miesiączki nieregularne, wnioskuję, że nie chodziłaś na monitoring cyklu więc nie wiesz kiedy miałaś owulacje. Mogłaś mieć ją późno i dlatego dopiero w 35dc wyszedł ci pozytywny test. A to że w krwi szybciej była bhcg niż w moczu to normalne
 
Na tym etapie rzadko kiedy jest widoczny zarodek. Wróżką nie jestem, ale jak jest widoczny pęcherzyk ciążowy i pozytywna beta to ciąża jest na pewno. A czy się będzie dobrze rozwijać to się okaże, jak w każdej ciąży, czas pokaże. Trzymam kciuki i gratulacje 😊
Możesz sobie sprawdzać betę co 48h czy prawidłowo wzrasta
Cały czas czuje piersi brak apetytu i bóle skurczowe w dolnej części brzucha .
 
Poza tym sama piszesz, że masz miesiączki nieregularne, wnioskuję, że nie chodziłaś na monitoring cyklu więc nie wiesz kiedy miałaś owulacje. Mogłaś mieć ją późno i dlatego dopiero w 35dc wyszedł ci pozytywny test. A to że w krwi szybciej była bhcg niż w moczu to normalne
Nie nie monitorowalam . Test pozytywny wyszedł mi w ten sam dzień co zrobiłam betę
 
Nie rozumiem skąd wątpliwości
Pozytywny test + bhcg we krwi + widoczny pęcherzyk ciążowy potwierdzony u gina = ciąża
Ze według ostatniej miesiączki usg w którym nic nie ma tylko jajo 5.4 dzień takie odniosłam wrażenie ze zostałam nakierowana ze to już jest dość późno i może być puste . Czy to dość późno czy jeszcze czas na wykszatlowanie się w jaju zarodka

Boje się bardzo po ostatnich startach chyba szukam odpowiedzi ze będzie dobrze a nikt mi nie zagwarantuje tylko czas .
 
Jest jeszcze czas 😊 tym bardziej że nie wiesz kiedy miałaś owu. U mnie sam pęcherzyk ciążowy pokazał się dopiero w 46 dc. Więc uważam, że u ciebie szybko już masz potwierdzoną ciąże. Masz chociaż pewność, że jest wśród maciczna, a nie poza.
 
reklama
To, że jeszcze nie ma zarodka, to na tym etapie raczej nie jest nic niepokojącego, bo faktycznie owulacja mogła się przesunąć. Bardziej dziwi mnie to, że 4 dni po becie 61 było już widać pęcherzyk, bo to praktycznie niemożliwe. Nie masz żadnych plamień? Bo albo w labie się pomylili, albo to już jest wartość spadkowa, albo to pęcherzyk pozorny, który pojawia wtedy, gdy jest też ciąża pozamaciczna. Nie chcę się absolutnie straszyć, bo oczywiście może się okazać, że wszystko jest dobrze, ale ja bym na Twoim miejscu powtórzyła betę
 
Do góry