reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża na studiach na kierunku lekarskim

Dołączył(a)
2 Styczeń 2022
Postów
1
Cześć!
Mam pytanie dotyczące ciąży i posiadania dziecka na studiach na kierunku lekarskim. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży i jak minął już pierwszy szok (nie planowaliśmy tego), zaczęliśmy się zastanawiać, co dalej z tym faktem zrobić. Zastanawiam się, czy są tutaj dziewczyny, które zaszły w ciążę podczas studiów (czy to na lekarskim czy to na innym kierunku) i mogą się podzielić swoimi doświadczeniami? Bardzo chciałabym poradzić sobie z tym bez brania dziekanki i przedłużania okresu studiów, ale nie wiem czy jest to możliwe. Póki co nie czuję się najlepiej, ale z tego co rozumiem, powinno to za jakiś czas minąć (na początku 2 trymestru), więc myślę, że dałabym radę pogodzić to z nauką, ale boję się, że mam trochę mało realistyczne podejście :/
Dodam tylko, że ja jestem obecnie dopiero na pierwszym roku, ale mój partner jest już po studiach i pracuje. Dodatkowo, możemy otrzymać wsparcie finansowe od mojej rodziny, więc nie jest to aż taki problem.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady!
 
reklama
Ja zaszłam w ciąży przy końcu drugiego semestru, obecnie kończę piąty semestr i jedyne co mi sprawiło problem, to pisanie pracy dyplomowej przy dziecku, więc od marca idzie do żłobka żebym mogła się na tym w 100% skupić. Mam wszystko zdane, w sumie ciąża trochę mi pomagała, bo wykładowcy byli bardziej wyrozumiali, przez to że miałam cesarkę w trakcie sesji dali mi ekstra terminy itp.
Aczkolwiek medycyna jest trudnym kierunkiem, ty musisz wiedzieć czy ciężko ci będzie przyswajać wiedzę przy noworodku czy nie, nie wiem jak bardzo masz chłonny umysł.
Dziekankę i tak możesz wziąć dopiero po roku studiów i musisz mieć wszystko zaliczone.
 
Ja byłam w ciąży pod koniec II roku i urodziłam dziecko na początku III roku. Skończyłam studia, ale kosztem dziecka. Czy bym się na to nie zdecydowała hmm z perspektywy czasu chyba nie (ma 11 lat). U nas akurat ciąża była planowana bo ja dorabiałam jako niania i czułam się super przygotowana, ale jednak tak nie było. No i u nas aspekt finansowy w ogóle nie grał roli. Nie mniej jednak nie wiem czy była bym wstanie usunąć ciążę tylko ze względu na studia, chyba nie. Ale znam takie osoby więc wszystko zależy o Ciebie. Na pewno łatwo nie będzie no i jak mówię nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko
 
Zaszłam w ciążę w wakacje przed ostatnim rokiem na magisterce. Bylam na studiach dziennych i dlatego najpierw szukałam pomocy nad dzieckiem, co zaoferowała moja teściowa. Prace magisterską napisałam przed porodem, jedynie poprawki były jak dziecko było na świecie. Myślę, że nie było ciężko, ale z drugiej strony ja rodziłam w marcu, a dwa tygodnie po porodzie ze względu na koronawirusa wprowadzili nauczanie zdalne oraz obrony online, więc pomoc teściowej nie była potrzebna. Z perspektywy czasu myślę, że jednak co innego ciaza na pierwszym roku, a co innego na ostatnim. Miałam również indywidualny tok studiów, więc wykładowcy byli bardziej przychylni, ale sama starałam się uczęszczać w ciąży na zajęcia, co mi się udało, bo dobrze się czułam. Może masz kogoś do pomocy? Studia dzienne czy zaoczne? W przyszłości pomyślałabym nad żłobkiem.
 
Cześć!
Mam pytanie dotyczące ciąży i posiadania dziecka na studiach na kierunku lekarskim. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży i jak minął już pierwszy szok (nie planowaliśmy tego), zaczęliśmy się zastanawiać, co dalej z tym faktem zrobić. Zastanawiam się, czy są tutaj dziewczyny, które zaszły w ciążę podczas studiów (czy to na lekarskim czy to na innym kierunku) i mogą się podzielić swoimi doświadczeniami? Bardzo chciałabym poradzić sobie z tym bez brania dziekanki i przedłużania okresu studiów, ale nie wiem czy jest to możliwe. Póki co nie czuję się najlepiej, ale z tego co rozumiem, powinno to za jakiś czas minąć (na początku 2 trymestru), więc myślę, że dałabym radę pogodzić to z nauką, ale boję się, że mam trochę mało realistyczne podejście :/
Dodam tylko, że ja jestem obecnie dopiero na pierwszym roku, ale mój partner jest już po studiach i pracuje. Dodatkowo, możemy otrzymać wsparcie finansowe od mojej rodziny, więc nie jest to aż taki problem.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady!
Cześć już pewnie urodziłaś, też urodziłam na 1 roku musiałam wziąć dziekankę, bo nie pozwolili mi chodzić na anatomię w ciąży. Teraz jestem na 3 roku, syn ma 3 lata, mąż jest marynarzem. Ciężko tyle ogarnąć w wieku 20 lat, tzw nie wiem w jakim Ty jesteś wieku, ale da się.
 
Cześć!
Mam pytanie dotyczące ciąży i posiadania dziecka na studiach na kierunku lekarskim. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży i jak minął już pierwszy szok (nie planowaliśmy tego), zaczęliśmy się zastanawiać, co dalej z tym faktem zrobić. Zastanawiam się, czy są tutaj dziewczyny, które zaszły w ciążę podczas studiów (czy to na lekarskim czy to na innym kierunku) i mogą się podzielić swoimi doświadczeniami? Bardzo chciałabym poradzić sobie z tym bez brania dziekanki i przedłużania okresu studiów, ale nie wiem czy jest to możliwe. Póki co nie czuję się najlepiej, ale z tego co rozumiem, powinno to za jakiś czas minąć (na początku 2 trymestru), więc myślę, że dałabym radę pogodzić to z nauką, ale boję się, że mam trochę mało realistyczne podejście :/
Dodam tylko, że ja jestem obecnie dopiero na pierwszym roku, ale mój partner jest już po studiach i pracuje. Dodatkowo, możemy otrzymać wsparcie finansowe od mojej rodziny, więc nie jest to aż taki problem.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i rady!
Cześć już pewnie urodziłaś, też urodziłam na 1 roku musiałam wziąć dziekankę, bo nie pozwolili mi chodzić na anatomię w ciąży. Teraz jestem na 3 roku, syn ma 3 lata, mąż jest marynarzem. Ciężko tyle ogarnąć w wieku 20 lat, tzw nie wiem w jakim Ty jesteś wieku, ale da się.
 
Do góry