reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po czterdziestce

Dołączył(a)
29 Listopad 2023
Postów
5
Hej. W tamtym roku się rozwiodłam po 17 latach małżeństwa. Coś wygasło i postanowiliśmy że to koniec. W maju tego roku spotkałam na swojej drodze miłość ze szkolnych lat. Jemu zmarła żona, ja po rozwodzie i za kochaliśmy się w sobie na nowo. Wiadomo, że wybuchła namiętność itp i teraz okres mi się spóźnia już ponad 7 dni. Bycie mamą zawsze było moim marzeniem. Mąż nigdy nie dał mi dziecka. Okazało się że był bezpłodny. I teraz zastanawiam się czy to może być ciąża czy zaczyna mi się menopauza. W marcu skończę 41 lat i z jednej strony była bym najszęśliwsza na świecie gdyby okazało się że będę w końcu mamą ale przeraża mnie fakt, że to było by moje pierwsze dziecko i czy w wieku 41 lat nie jest za późno na to wszystko... Może jest tu jakaś mamusia która urodziła po 40 i troszkę podniesie mnie na duchu
 
reklama
Właśnie zrobiłam test. Dwie kreski
Gratulacje!

Ja urodziłam rok temu w listopadzie córeczkę, mając 38 lat. Jestem na grupie Listopadowe mamy, jeśli wszystko pójdzie dobrze, a tego Ci życzę, możesz dołączyć do przyszłych mam, z miesiąca w którym wyliczą Ci poród 💞 .. mam w grupie dwie mamuśki po 40stce, myślę, że tu na forum jest dużo takich mam i się odezwą 🤞🏼 Powodzenia ♡
 
Właśnie zrobiłam test. Dwie kreski
To już nie ma co się zastanawiać czy nie za późno. Dbaj o siebie, rób badania i bądź dobrej myśli. Łykaj kwas foliowy i
W moim otoczeniu jest sporo mam po 40-tce, u niektórych - podobnie jak u Ciebie - było to pierwsze dziecko. Dasz radę@
Gratuluję!
 
Hej, tak jak @MamaM. pisała, co miesiąc powstają tu grupy dla przyszłych mam, na pewno znajdziesz tam jakaś kobietkę w swoim wieku, bowiem dzisiejszych czasach ciaza po 40 jest czestsza niż by się mogło wydawać 🙂

Na pocieszenie powiem ci, że taka ciąża w dojrzałym wieku budzi obawy nawet u doświadczonych mam - moja ciocia zaszła w nieplanowaną ciążę właśnie jak miała 40 lat i płakała, czy sobie poradzi, a miała już w domu dwóch nastolatków. Oczywiście, że sobie poradziła i na dodatek przytrafiła się wymarzona córeczka 😉 w pracy też mam taką koleżankę, tam z kolei urodził się synek po dwóch córkach. Uszy do góry, i dbaj o siebie 😄
 
Właśnie zrobiłam test. Dwie kreski
Gratulacje! <3

Ani Ty pierwsza, ani ostatnia urodzisz pierwse dziecko po 40 :) Oczywiście pewne ryzyka są większe i już od 35 roku życia zaleca się dodatkowe badania prenatalne. Ciąża pod niektórymi kątami może być trudniejsza, ale niekoniecznie. Trochę w tym przypadku, a trochę zależy to też od Twojego trybu życia i stanu zdrowia.

Nie ma się co martwić teraz na zapas. Zrób dwa razy bethę hcg, żeby sprawdzić czy rośnie, włącz witaminy dla kobiet w ciązy i około 6/7 tygodnia do lekarza, żeby sprawdzić czy jest zarodek i serduszko.

Według danych z rocznika statystycznego z 2021 roku kobiet między 40 a 45 rokiem życia, które urodziły dziecko było ponad 11 tys:

1701251385921.png


Nie wiem ile z nich było pierwsze (można zapewne wyszukać w tymże roczniku statystycznym), ale widzisz, że jesteś w dość licznym gronie ;)

Powodzenia!
 
Hej. W tamtym roku się rozwiodłam po 17 latach małżeństwa. Coś wygasło i postanowiliśmy że to koniec. W maju tego roku spotkałam na swojej drodze miłość ze szkolnych lat. Jemu zmarła żona, ja po rozwodzie i za kochaliśmy się w sobie na nowo. Wiadomo, że wybuchła namiętność itp i teraz okres mi się spóźnia już ponad 7 dni. Bycie mamą zawsze było moim marzeniem. Mąż nigdy nie dał mi dziecka. Okazało się że był bezpłodny. I teraz zastanawiam się czy to może być ciąża czy zaczyna mi się menopauza. W marcu skończę 41 lat i z jednej strony była bym najszęśliwsza na świecie gdyby okazało się że będę w końcu mamą ale przeraża mnie fakt, że to było by moje pierwsze dziecko i czy w wieku 41 lat nie jest za późno na to wszystko... Może jest tu jakaś mamusia która urodziła po 40 i troszkę podniesie mnie na duchu
Ja mam 41 lat, a mój synek dziś kończy 7 miesięcy 🙂
I na tym forum znajdziesz mamy 40+ tutaj:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej. W tamtym roku się rozwiodłam po 17 latach małżeństwa. Coś wygasło i postanowiliśmy że to koniec. W maju tego roku spotkałam na swojej drodze miłość ze szkolnych lat. Jemu zmarła żona, ja po rozwodzie i za kochaliśmy się w sobie na nowo. Wiadomo, że wybuchła namiętność itp i teraz okres mi się spóźnia już ponad 7 dni. Bycie mamą zawsze było moim marzeniem. Mąż nigdy nie dał mi dziecka. Okazało się że był bezpłodny. I teraz zastanawiam się czy to może być ciąża czy zaczyna mi się menopauza. W marcu skończę 41 lat i z jednej strony była bym najszęśliwsza na świecie gdyby okazało się że będę w końcu mamą ale przeraża mnie fakt, że to było by moje pierwsze dziecko i czy w wieku 41 lat nie jest za późno na to wszystko... Może jest tu jakaś mamusia która urodziła po 40 i troszkę podniesie mnie na duchu
Oczywiście że nie jest za późno :) dużo kobiet decyduje się teraz na ciążę w wieku około 40 :) poszukaj zaufanego lekarza, zaopatrz się w witaminy dla kobiet w ciąży, dbaj o siebie, rób zalecane badania 🥰
 
Do góry