reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po udrażnianiu jajowodów

JestemZosia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Sierpień 2019
Postów
262
Hej dziewczyny! Nie mogę znaleźć tematu a i w sieci ciężko znaleźć dużo informacji. Chciałam się podpytać czy znacie przypadki że dizewczny zachodizly w ciążę po udrażnianiu jajowodów? I czy ten zabieg na prawdę pomógł?
 
reklama
Ja przy pierwszym dziecku zaraz po badaniu drożności jajowodow zaszła w ciążę. Ale to było na tej zasadzie, że próbujemy 3 miesiące, A jak nie wyjdzie to inseminacja. Przez to, że całkowicie odpuscilam to wyszło. Bardzo dużo zależy od głowy niestety i jeżeli się na coś nastawiamy, że musi być to następuje blokada.
 
Ja przy pierwszym dziecku zaraz po badaniu drożności jajowodow zaszła w ciążę. Ale to było na tej zasadzie, że próbujemy 3 miesiące, A jak nie wyjdzie to inseminacja. Przez to, że całkowicie odpuscilam to wyszło. Bardzo dużo zależy od głowy niestety i jeżeli się na coś nastawiamy, że musi być to następuje blokada.
No ja mam tą blokadę już od roku i nie wiem jak ja zlikwidować :( mowie sobie ze na spokojnie a przychodzi co do czego to się spinam. Dowodem jest zresztą obecność moja na tym forum. Ciągle siedzę i śledzę i rozmyślam
 
Hej dziewczyny! Nie mogę znaleźć tematu a i w sieci ciężko znaleźć dużo informacji. Chciałam się podpytać czy znacie przypadki że dizewczny zachodizly w ciążę po udrażnianiu jajowodów? I czy ten zabieg na prawdę pomógł?
Hej,

ja jestem przykładem :) generalnie na zabiegu wyszło mi, że jajowody były drożne, mimo to już w drugim cyklu zaszłam w ciążę, chociaż długo się staraliśmy. Lekarz po zabiegu mówił mi, że 3 pierwsze cykle niezależnie od wyniku są najbardziej płodne, co się potwierdziło (w pierwszym cyklu na 99% nie pęknął mi pęcherzyk Graffa). Przy czym ja miałam robione sonoHSC (w szpitalu na NFZ), co polecam, bo wtedy starać się można od razu, inaczej jak przy RTG. Natomiast jeśli z jakiś przyczyn jajowody są niedrożne, to tym bardziej warto.

P.S. moja ciąża niestety nie skończyła się dobrze, ale to zupełnie nie z tego powodu.
 
Również wyszło mi ze oba jajowody drożne. W cyklu gdzie miałam zabieg mieliśmy zakaz starania ze względu na RTG ale w następnym cyklu zaszłam. Wcześniej staraliśmy się rok bez efektu. Również uważam, ze wyłączenie myślenia i skupienie się na czymś innym pomaga. Powodzenia
 
Hej,

ja jestem przykładem :) generalnie na zabiegu wyszło mi, że jajowody były drożne, mimo to już w drugim cyklu zaszłam w ciążę, chociaż długo się staraliśmy. Lekarz po zabiegu mówił mi, że 3 pierwsze cykle niezależnie od wyniku są najbardziej płodne, co się potwierdziło (w pierwszym cyklu na 99% nie pęknął mi pęcherzyk Graffa). Przy czym ja miałam robione sonoHSC (w szpitalu na NFZ), co polecam, bo wtedy starać się można od razu, inaczej jak przy RTG. Natomiast jeśli z jakiś przyczyn jajowody są niedrożne, to tym bardziej warto.

P.S. moja ciąża niestety nie skończyła się dobrze, ale to zupełnie nie z tego powodu.
Ojej to bardzo mi przykro że tak się stało :( ja będę mia prywatne robione ale pojęcia nie mam jk medota. A po któreja nie można się starać od razu? Ja właśnie miałam nadzieję że będę miała niedrozne jajowody, oni je udroznia i się uda, ale dibrze że mówisz że to nie ma znaczenia
 
Również wyszło mi ze oba jajowody drożne. W cyklu gdzie miałam zabieg mieliśmy zakaz starania ze względu na RTG ale w następnym cyklu zaszłam. Wcześniej staraliśmy się rok bez efektu. Również uważam, ze wyłączenie myślenia i skupienie się na czymś innym pomaga. Powodzenia
Ojej to jest prawda.. Tylko nie wiem jak to zrobić żeby nie myśleć
 
reklama
Ojej to bardzo mi przykro że tak się stało :( ja będę mia prywatne robione ale pojęcia nie mam jaką medota. A po któreja nie można się starać od razu? Ja właśnie miałam nadzieję że będę miała niedrozne jajowody, oni je udroznia i się uda, ale dibrze że mówisz że to nie ma znaczenia
Po prostu pytaj, czy to jest badanie robione przy użyciu RTG (HSG), czy USG. Jak prywatnie jest większa szansa na sonoHSG, inaczej HyCoSy (czyli to z USG). Po nim można starać się od razu.
Wiesz, ja byłam przerażona, jak mi lekarz po badaniu powiedział, że oba jajowody są drożne (badanie było dość bolesne, a ja byłam nieco nieprzytomna). Leżałam i pytałam "co dalej", a on powiedział, żeby próbować, bo płodonść po tym badaniu się zwiększa. Jak zaraz zaszłam w ciąże, lekarka prowadząca powiedziała mi, że nie tak jest cel tego badania, ale jest ono po części lecznicze i tak się bardzo często zdarza.
Dlatego nie bój się niczego. Zobaczysz, że będzie dobrze. Trzymam za Ciebie kciuki i Twoją ciążę.
 
Do góry