reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża we Francji 2014

reklama
Witam Serdecznie... Lesna32 czy wiesz może czy kazda kobieta we Francji kierowana jest na test PAPP-A ?
 
witaj Eliane o ile mi wiadomo to tak ja przez mego lekarza nie mialam skierowania i potem po pierwszym usg zaczeli sie mnie dopytywac o ten drugi test i naszybkiego go robilam i cale szczescie bo w szpitalu ciagle o niego pytali pozdrawiam
 
Dziekuje LESNA32, ja sie troszke zmartwilam ze dostalam takie skierowanie, myslalam ze moze to swiadczyc o jakis podejzeniach, ale skoro wszystkie kobiety tu dostaja to juz jestem spokojniejsza. Pozdrawiam
 
Ja dopiero czekam na wizytę i rejestrację ciąży 27 marca, nie mam pojęcia jak będzie wyglądać co gdzie i jak, co później. Dla mnie to pierwsza ciąża i jeszcze Francja mam nadzieję że dam rade i jakoś to ogarnę za wszelkie rady z góry dziękuję
 
Czesc dziewczyny :)))
bardzo sie ciesze ze powstal taki temat :))) ja rowniez jestem w ciazy obecnie w 14 tygodniu :) moja sytuacja jest troszke bardziej skomplikowana poniewaz obecnie mieszkam w UK ale planuje przeprowadzke do Francji na 6 tygodni przed porodem :) Oczywiscie nie wiem wiele i za kazda rade bede wdzięczna :)) przeprowadzamy sie do Tuluzy na czas mojego macierzyńskiego nastepnie zdecydujemy czy zostajemy we francji czy wracamy do anglii :) jesli mozecie udzielic mi jakichkolwiek informacji bedzie mi latwiej dodam jeszcze ze mam 6 letnia corke i tu rowniez nie wiem np jakie dokumenty powinnam przygotowac zapisujac dziecko do szkoly itp... prosze o wszystkie rady jakie macie :)))) i gratulacje dla wszystkich brzuszków !!!:)))))))
 
Ja przyjechalam do francji w szostym miesiacu ciazy,nie bylo problemow,jedynie musialam powtorzyc wszystkie badania jakie mialam robione w polsce.Wykupilam mutuelle i po problemie,wszystko za darmo i o nic sie nie trzeba martwic.Zeby wyslac dziecko do szkoly to musisz isc do merostwa po skierowanie i liste potrzebnych dokumentow,potem rdv w szkole i juz
 
reklama
Dziekuje Tobie bardzo za odpowiedz :)))) martwie sie troszke jak dam rade :) i z jezykiem kiepsko musze szukac anglojezycznej poloznej bo inaczej nie wiem jak to bedzie :))) mamy wsparcie rodziny ale oni nie wiedza jakie przed nami problemy bo sa polakami z 3 pokolenia wiec sa francuzami (bez znajomosci jezyka polskiego) i nie maja pojecia co musimy dokladnie pozalatwiac :) a ile kosztuje to ubezpieczenie ?? ja jeszcze sprawdzam czy moje ubezpieczenie bedzie obowiazywac poniewaz pracuje i wyjade dopiero na macierzynskim - dlatego tak pozno przyjade, bede miec ubezpieczenie brytyjskie ktore pokrywa 100% platnosci za badania i leki na recepte ale nie jestem pewna jak oni to rozliczaja we fracji. napisz mi prosze jeszcze czy potrzebowaliscie przetlumaczone akty urodzenia przez tlumacza przysieglego na francuski ? chodzi mi o wszelkie sytuacje papierkowe szkola, praca, wynajem mieszkania itp... a mieszkasz bardzo blisko :))) jak sie tam czujesz ??? chodzi mi o podejscie ludzi, klimat??? ja juz nie moge sie doczekac ale tez bardzo sie denerwuje tyle sie dzieje :))) dzieki bardzo :))))
 
Ostatnia edycja:
Do góry