reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

dziewczyny a do tego banku to szlyscie z jakimis dokumentami czy tylko z ta czerwona ulotka ktora otrzymalyscie w szpitalu?

a ja chce wam sie pochwalic: :-) dostalismy dzisiaj mieszkanie z councilu, podpisalam dzis umowe a w piatek ide po odbior kluczy :-):-):-) no i ciesze sie tak bo po 5 latach bede mogla je wykupic z 35% znizka :-) teraz czeka nas troche remontu w naszym nowym mieszkanku, musimy polozyc podlogi, kupic meble do kuchni i sprzet agd i odswiezyc sciany, w koncu nie bede cierpiec na klaustrofobie bo mieszkanko jest naprawde spore, w utrzymaniu o polowe tansze i do morza bede miec jakies 300m :-)
 
reklama
karolinka- no to gratuluję! A powiedz mi jak możesz ile będziesz teraz płacić za mieszkanko?

mamunia2 teraz bede placic 298 funtow miesiecznie czynszu :-) za 2 sypialnie, livin room kuchnia i lazienka (ok80m2), a placilam 550 za 1 sypialnie itd wiec jest to dla mnie duza roznica :-) oczywiscie do tego dochodzi council tax ktory jest w band A czyli najnizszy a mialam band C do tej pory!

dziewczyny znalazlam jakas extra diete na innym watku, czy ktoras z was o tym slyszala?



" DIETA PROTEINOWA -Protal ( proteiny +naprzemienne, franc. proteines + alternatives) nie jest zwykłą dietą , lecz kompletnym planem utraty masy ciała , nierozerwalną całością , którą w całości przyjmujemy lub odrzucamy . Składa się z czterech następującyh po sobie etapów:

Protal 1

Faza ataku prowadzona za pomoca diety czysto proteinowej pozwala na efektowny start przynoszący niemal tak błyskawiczne rezultaty jak głodówka lub dieta oparta na proteinach w proszku, ale bez ich wad i niebezpieczeństw.

Protal 2

Faza równomiernego rytmu utraty wagi opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojśc do upragnionej wagi.

Protal 3

faza utrwalenia uzyskanej wagi i niedopuszczenia do pojawienia się efektu jojo , szyli szybkiego ponownego przybrania na wadze, to okres w którym należy być szczególnie ostrożnym. Trwa dziesieć dni na każdy utracony kilogram.


Protal 4

Faza definitywnej stabilizacji opiera się na prostej zasadzie , niezbędnej, by zachować uzyskaną wagę: jeden dzień ścisłej diety proteinowek w każdy czwartek do końca zycia. Zalecenie ostre i niepodlegające żadnym negocjacjom, ale wystarczająco skuteczne i precyzyjne, aby można je było zaakceptować na tak długi czas.



MEMENTO KURACJI UDERZENIOWEJ


W tym okresie trwającm id jednego do dziesięciu dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej.
Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia.
Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.
Zasada jest zatem prosta i nie podłega dyskusji: wszystko , co jest wymienione na zamieszczonej poniżej liście jest całkowicie dozwolone, a to, czego na niej nie ma , jest zakazne, zapomnijcie o tym na razie , wiedzac, że w niedalekiej przyszłości pokarmy te wróca do waszego jadłospisu.

-chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu
-podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek)
-wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane
-owoce morza (skorupiaki i mięczaki)
-drób oprócz kaczki i bez skóry
-chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe
-jaja
-chude produkty nabiałowe
-póltora litra wody z małą zawartością soli mineralnych
-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie)

Poza środkami wspomagającymi i ośmioma poprzednio opisanymi kategoriami, nie wolno wam jeść NIC INNEGO.
Produkty, które nie są wymienione na tej liscie, są zabronione w fazie kuracji uderzeniowej.
Skoncentrujcie się na tym, co jest dozwolone i zapomnijcie o reszcie.
Urozmaicajcie wasz jadłospis, jedząc te produkty po kolei lub dowolnie je mieszając, i zawsze pamiętajcie, że możecie bez obaw korzystać ze wszystkich figurujących na liście składników .



MEMENTO KURACJI O RÓWNOMIERNYM RYTMIE ODCHUDZANIA


Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa:
pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi.


MEMENTO KURACJI POZWALAJĄCEJ NA UTRWALENIE WAGI

Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram.
Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni, co stanowi dwieście dni, czyli sześć miesięcy i dwadzieścia dni, a 10 kg oznacza sto dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji.
Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej
-warzywa kuracji równomiernej
-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni
-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
-40 gramów sera
-2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo
-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:
-dwa odświętne posiłki w tygodniu

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo
-jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu –niewymienny i bezdyskusyjny


MEMENTO KURACJI OSTATECZNEJ STABILIZACJI

Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie.
Spożywać codziennie 3 łyżki stołowe otrąb owsianych.
Zaniedbanie tych dwóch zasad, stanowiących jeden z filarów planu Protal, to gwarancja odzyskania całej utraconej wagi w niedalekiej przyszłości.
 
Karolinka ma książkę o tej diecie "Nie potrafię schudnąć" Pieree Ducan. Stosowałam ją jeden dzień i było mi po niej strasznie słabo, serce mi waliło szybko i mocno, ale ja karmię piersia i może dlatego bo jej nie wolno stosować jak się karmi.
Gratuluje chatki:-) Ile czekaliście, my czekamy juz 3 lata i nic:(
Jak to zrobiliście,że dostaliście????
 
karolinka gratuluję
medio trzeba mieć fart...;-),żartuję,zależy gdzie się mieszka.
W Londynie są marne szanse na mieszkanie,ale Szkocja zachęca ludzi do przyjazdu i pracy tam własnie mieszkaniami,mójkolega tam wyjechał z żoną i dzieckiem i dostali 3bed flat za ok 70f/tydzien opłat czekali 3miesiące,ale juz teraz zrezygnowali bo mało tam jest pracy,ale widoki mieli przepiękne. Zazdroszczę Karolince jeżelioczywiście mają pracętam,alenie zazdroszczę tego "szkocko-angielskiego" języka-koszmar:wściekła/y:
 
SARA123- oni ogolnie to nie powiedzieli ze jest cos nie tak z moim dzieckiem,robili mi 6 razy USG w jednym dniu bo dziecko nie chcialo sie ulozyc tak jak oni chcieli i nie mogli zobaczyc karku dziecka tam gdzie sprawdzaja ten plyn jakis czy nie jest go za duzo i po pierwsze to kilka osob sprawdzalo i oni nawet w 100% nie byli pewni czy to ten plyn czy cos innego bo jeden lekarz stal i pokazal mu ze chyba w tym miejscu jest ten plyn a drogi pokazywal ze to nie to ze to chyba w tym miejscu wiec po pierwsze jak mam wierzyc komus kto nie jest pewien czy sprawdza w dobrym miejscu a po 2-gie oni jedynie stwierdzili ze jest troszeczke poza norme tego plynu ale powiedzieli tez ze maja tysiace kobiet ktore maja nawet 3 razy wicej plynu niz powinny i po tescie okazuje sie ze nie ma zagrozenia zadna choroba dlatego nie chcialam tego robic bo po co ryzykowac:no:Mam w rodzinie tez 2 osoby ktorym to samo powiedzieli i tez testu nie zrobily a dzieci calkiem zdrowe:tak:A poza tym powiedzieli mi ze dzidzia bardzo dobrze sie rozwija i wszystkie narzady sa na swoim miejscu wiec nic tak naprawde mi wiecej nie potrzeba,a ja wiem i czuje to ze moje malenstwo urodzi sie cale i zdrowe:-)
A teraz spadam na spotkanie z polozna i zycze wszystkim milego dnia:-)
 
Medio, Mamunia2 skoro wy zalozylyscie CTF w swoich bankach to i ja tez tak zrobie. Ale HSBC odpada! Mialam strasznie nieprzyjemne przejscia z nimi.

Karolinka gratuluje mieszkanka, wiem co czujesz, bo i ja juz niedlugo bede miala swoje wymarzone 4 katy...

Kamilalopez jestes odwazna, kiedys ogladalam program na temat badan prenatalnych i wart je robic, to nic nie kosztuje, a moze pomoc, na Twoim miejscu zastanowilabzm sie. Tu nie chodzi o Ciebie ale o dziecko. Wiesz, nikt nie ma 6 badan USG w ciagu jednego dnia. Mam nadzieje, ze bedzie wszystko OK.
 
kamilalopez podziwiam Twoje samozaparcie,gratuluję. Jestes bardzo odważna,ale z tegoco piszeszto jak wszytsko dobrze sie rozwija powinno byc ok,z tego co ja wiem,to przy Downie są krótsze kości uda,jesli tego nie stwierdzili to nie ma co się martwicna zapas.
Ja osobiscie bym zrobiła te badania,dla mojego spokoju.To nic nie kosztuje a i dziecku nic sienie stanie.:tak:

Amy zaraz z moim szkrabem jedziemy zawieść kolege na lotnisko
 
kamilalopez podziwiam cie za taki spokoj i wspolczuje, takie wiadomosci nie sa mile... ale napewno wszystko bedzie dobrze i dzidzia urodzi sie zdrowa :-)

na mieszkanie czekalismy pol roku, ale mylicie sie ze jest tutaj latwo dostac mieszkanie, my dostalismy tak szybko mieszkanie bo dostalismy "silver priority", mieszkamy w samym centrum, na uliczce na ktorej sa same bary, cisza jest tam dopiero po 3 w nocy a w weekendy po 4 i trwa do 6 rano :no: jest to stare budownictwo, mieszkam na 2 pietrze, klatka schodowa krecona (nie mam jak zejsc z wozkiem) mieszkanie zimne, okna nieszczelne i takie tam moglabym wyspisywac jeszcze z pol godziny, wiec gdy zaszlam w ciaze to zamiast wyprowadzic sie to poszlam do councilu i powiedzialam jaka mam sytuacje, i ze nie stac mnie w tym momencie na wynajecie nowego lokum(czynsz+depozyt to duze koszta), a oni tam stwierzdzili ze nie mam warunkow by mieszkac tam z dzieckiem dlatego dali mi to pierwszenstwo i powiedzieli ze w ciagu pol roku dostane mieszkanie i tak sie stalo :-)
a co do pracy to (nie chce nikogo obrazic) jak ktos chce pracowac to pracy jest odgroma i mozna cos znalezc
jezyk... no coz napewno dla tych co mieszkaja w angli jest nie zrozumialy, dla mnie to juz nie ma roznicy mieszkam tu juz 5 lat wiec sie przyzwyczailam :-)

musze jeszcze poszukac wiecej info na temat tej diety bo jak na razie to jest ona dla mnie jakas za latwa ;-)
 
reklama
Czesc dziewczyny, ostatnio nie pisalam, bo czuje sie od jakiegos czasu jak kon po westernie. Matko jestem strasznie skopana, zmeczona i obolala. Ale o dziwo wyniki wszystkie mam dobre. Dzis bylam u poloznej, powiedziala ze wszystko ok i ze jak dzidzia bardzo aktywna to zazwyczaj zdrowa. A ja czuje jak by moj maluszek mial jakies tajne dojscie do kofeiny:-D ja nie wiem skad on ma tyle energi he he. Chyba mi cala odebral.
Powiedzcie jak kupowalyscie rzeczy do torby do szpitala to gdzie i co kupowalyscie. Co polecacie? Wiem ze trzeba kupic podpaski takie poporodowe, majtki i takie tam. pozdrowka
 
Do góry