reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Czesc mamuski i witam nowa forumowiczke:tak:
Widze ze faktycznie jakies fatum z tymi wypowiedzeniami, ja za to wczoraj znalazlam przecudny domek do wynajecia i na dodatek tanszy od naszego, teraz namawiam meza na zobaczenie go na zywo i ewentualna przeprowadzke. Wiem ze to szalony pomysl zwlaszcza ze termin porodu mam na koniec miesiaca a 20 przylatuje kumpela z ojcem. he he, no ale zobaczymy jak bedzie:-)
Sara co do usg to slyszalam ze jak sie robi je na siedzaco to malenstwo nozki rozklada i latwiej plec zobaczyc. A tez na poczatku tak mialam ze wszyscy mi mowili ze bede miala coreczke a ja chcialam synka. A na Usg tutaj w angli maly tak sie wypiol ze nie ma watpliwosci ze chlopak i tez bedzie Kubus :-Dhe he.
A powiedzcie czy to normalne ze w ostatnim miesiacu na nowo jest mi ciagle niedobrze i mam zgage? czytalam ze teraz powinno wszystko przejsc, a mi wraca. Juz nie wiem co jesc zeby mi tak niedobrze nie bylo.
Tajchi- jak bylam na slowaci w tych zrodelkach to widzialam rodzinki z malutkimi bobasami, wiec jak jest okazja to polecam.:-)
 
reklama
matisek dzięki,skorzystam z tego.
A mi wymioty powróciły w 8 miesiącu ale na 3-4 dni,ale zgaga była do końca-KOSZMAR

a u mnie pogoda w sumie ok ale strasznie parno chyba będzie padać:baffled:
 
hej dziewczyny... jestem nowa na tym watku... dzisiaj bylam u gp i mam wizyte z midwife za rowne 4 tygodnie... czyli bede w 8tc... i tak sie zastanawiam ile razy i kiedy robi sie usg?? jest to moja pierwsza ciaza i jestem bardzo podekscytowana... w ogole bylam 6 cykli na clomid i wlasciwie kiedy juz chcialam sie poddac i chcialam zrobic sobie przerwe w starankach okazalo sie ze jestem w ciazy... :-):-)
a propo rozpoznania plci dziecka to jak to bylo u was?? kiedy lekarz wam powiedzial plec dziecka?? ja juz sie doczekac nie moge pierwszego usg :-):-):-)
w ogole moze ktoras z was wie-czy moge ubiegac sie o pomoc?? ja bylam na jobseekers allowance ale jak moj tz zaczal zarabiac troszke wiecej to zrezygnowali bo stwierdzili ze mamy wystarczajacy dochod... ja nie pracuje... i tak sie zastanawiam czy moge sie starac o jakas pomoc pieniezna teraz kiedy jestem w ciazy czy to bez roznicy?? moze powinnam umowic sie zeby znowu starac sie o jobseekers allowance czy nie ma sensu, ze ciaza nic nie zmienia??
sorki ze tak truje wam tylek ale wole zapytac sie kobieteek doswiadczonych niz grzebac bez sensu po necie i zastanawiac sie... moze ktos cos wie na ten temat...
 
hej laseczki:-)
jestem juz po przeprowadzce do nowego mieszkanka, wprawdzie jeszcze sie remontujemy (narazie mam gotowa tylko kuchnie i 2 bedroomy) a jeszcze mamy zrobic living room, przedpokoj i lazienke, ale mam nadzieje ze do konca miesiaca juz wszystko bedzie gotowe :-)
dzisiaj bylam na zalozeniu implanta, nic nie bolalo a caly zabieg trwal 5min :szok: mam teraz tylko nadzieje ze nie bede miec jakis efektow ubocznych ;-)

witam nowe forumowiczki :-)
 
Sara123 ja w anglii jeszcze nie mialam 2go USG ale jak bede w polsce to wole pojsc zaplacic grosze i wiedziec czy bedzie chlopczyk czy dziewczynka bo tutaj gdzie mieszkam jak nie beda mogli zobaczyc plci z latwoscia to nie chca poswiecac ani minuty dluzej zeby sprawdzic a wiecej juz do polski nie pojade oprocz tego wyjazdu i nie chce pozniej byc do konca ciazy nieswiadoma co bedzie chociaz ja i moje kochanie czujemy ze bedzie chlopiec:-)
Mamunia2 no to tez masz nieciekawie chociarz Ty przynajmniej dostalas normalnie wypowiedzenie a ja musialam kilka dni walczyc i w sumie do tej pory nie dostalam tego wlasciwego:tak:ale sama nienawidze przeprowadzek wiec Ci tez wspolczuje tym bardziej jak polubilas domek:-(
Sandrahaha witaj i gratulacje:-)Jesli chodzi o USG to jesli ciaza przebiega prawidlowo to robia tylko 2 razy.1wsze miedzy 12 a 14 tygodniem a 2gie miedzy 20 a 23 tygodniem i wtedy mowia Ci plec choc to tez zalezy od szpitali bo slyszlam ze gnieniegdzie nie chca mowic plci ze wzgledu na ludzi z Indii bo duzo z nich jak sie dowiaduje ze dziewczynka to usuwaja ciaze.
 
Sara zgadzam się...zawsze lepiej wiedzieć ale trzeba wziąść pod uwage fakt, że USG potrafi sie pomylić. Sama byłam świadkiem takiej sytuacji gdy moja znajoma urodzila trzeciego chlopaka a na usg wychodziło, że będzie kobietka. Biedna załapała depresję poporodową. Więc chyba zawsze najlepiej zostawic sobie jakis margines "bezpieczeństwa" żeby potem się nie denerwować.
Matisek nie przejmuj się to całkiem normalne, że pod koniec ciąży wracaja takie dolegliwości. W końcu dzidzia jest tak duża, że juz ugniata to i owo :-):-)
A swoja drogą to ja tez dzisiaj po wizycie u polożnej. Cisnienie mi skoczylo więc jutro ide do szpitala na badania. Z jednej strony sie cieszę bo może w końcu ktos mnie dobrze pooglada ale z drugiej mam nadzieje, że to zwykły syndrom "białego fartucha"...w każdym razie trzymajcie kciuki aby nic nie znaleźli.
A teraz po póxnym obiedzie chwila relaksu i lenistwa...:tak::tak::tak:
 
Makta to tez prawda jesli chodzi o pomylki.Ostatnio mojej mamy znajoma kupila dla swojej corki wozek w prezecie w kolorze rozowym bo miala byc dziewczynka a jak urodzila to powiedzieli ze chlopiec i tez byla bardzo zdziwiona a babcia musiala wozek wymieniac:-)
Dobrze ze przynajmniej Cie wyslali na badania.I tak pewnie wszystko w porzadku,ale lepiej dmuchac na zimne:-)
 
hej dziewczyny... jestem nowa na tym watku... dzisiaj bylam u gp i mam wizyte z midwife za rowne 4 tygodnie... czyli bede w 8tc... i tak sie zastanawiam ile razy i kiedy robi sie usg?? jest to moja pierwsza ciaza i jestem bardzo podekscytowana... w ogole bylam 6 cykli na clomid i wlasciwie kiedy juz chcialam sie poddac i chcialam zrobic sobie przerwe w starankach okazalo sie ze jestem w ciazy... :-):-)
a propo rozpoznania plci dziecka to jak to bylo u was?? kiedy lekarz wam powiedzial plec dziecka?? ja juz sie doczekac nie moge pierwszego usg :-):-):-)
w ogole moze ktoras z was wie-czy moge ubiegac sie o pomoc?? ja bylam na jobseekers allowance ale jak moj tz zaczal zarabiac troszke wiecej to zrezygnowali bo stwierdzili ze mamy wystarczajacy dochod... ja nie pracuje... i tak sie zastanawiam czy moge sie starac o jakas pomoc pieniezna teraz kiedy jestem w ciazy czy to bez roznicy?? moze powinnam umowic sie zeby znowu starac sie o jobseekers allowance czy nie ma sensu, ze ciaza nic nie zmienia??
sorki ze tak truje wam tylek ale wole zapytac sie kobieteek doswiadczonych niz grzebac bez sensu po necie i zastanawiac sie... moze ktos cos wie na ten temat...

nikt naprawde nic nie wie o pomocy dla bezrobotnych ciezarnych?? :no::no:
 
reklama
sandrahaha ja wiem,że od 7miesiąca możesz starć sie o maternity leave,ale wczesniej w ciąży nie mam pojęcia czy sie coś nalezy,ewentualnie niech Twój pisze o WTCna siebie,że ma Ciebie na utrzymaniu
 
Do góry