reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
To znowu ja - nie działa mi edycja i musiałam wysłać nowy post :dry:
A chodzi mi o antykoncepcję - mój M zaczyna coś mi smęcić i się do mnie dobierać :sorry2:, więc zaczęłam myśleć o implancie, który chcę sobie założyć, ale nie wiem jak szybko po porodzie można się z tą chęcią zgłosić do GP :dry:
Ma któraś z Was taki implant? :confused:
 
Makta, ja ciuszki kupuje najczesciej w Next (najwiekszy wybor), w H&M i John Lewis, kosmetyki w Boots i Superdrag, czesto tez zagladam do Asdy, a kaszki, herbatki, soczki i deserki to w polskim sklepie (chociaz ta kwestia jeszcze cie nie dotyczy ;-)) nie wiem co chcesz kupic ale w sumie oprocz Mothercare i Toysa to nic tu nie ma, a i jeszcze lozeczko kupilam w Ikea,

Medio slicznie wygladacie, a chlopcy sa cudowni :-) widac ze urlop sie udal :-)

Lucin widze (po suwaczku) ze rozpoczelas walke ;-) trzymam kciuki, ja mam jeszcze do zrzucenia 5kg... chociaz chcialabym rozstac sie z 7kg ... ale nie wiem czy dam rade :baffled:

Matisek, tetre dostaniesz wszedzie, zaczynajac od tesco, asda, boots skonczywszy na mothercare i toysie
 
To znowu ja - nie działa mi edycja i musiałam wysłać nowy post :dry:
A chodzi mi o antykoncepcję - mój M zaczyna coś mi smęcić i się do mnie dobierać :sorry2:, więc zaczęłam myśleć o implancie, który chcę sobie założyć, ale nie wiem jak szybko po porodzie można się z tą chęcią zgłosić do GP :dry:
Ma któraś z Was taki implant? :confused:

Lucin, ja mam implanta, najwczesniej mozesz sie zabezpieczac tabletkami lub implantem od 27 lub 28 dnia po porodzie, mozesz przy implancie karmic piersia, zalozenie implanta trwa 5min, daja ci znieczulenie, nic nie czujesz, w kazdej chwili mozesz go wyjac jesli by ci cos nie pasowalo, ja narazie czuje sie ok mam nadzije ze tak juz zostanie :-), i mam swiety spokoj w lozku :-D (chodzi mi o stresa);-)
 
Lucin oj to niecierpliwy mąż hehe ja swojemu broniłam 9 tyg.od porodu, chciałam aby wszsytko się wygoiło porządnie, wcześniej nawet o seksie nie było mowy.
 
Karolinka - dziękuję za info - w takim razie niedługo mykam do GP zapisać się na wizytę :tak: Powiedz mi tylko jeszcze gdzie zakładają ten implant - w przychodni czy w szpitalu? :confused: I jak długo od umówienia się na założenie do samego założenia musiałaś czekać? :confused:

PS. Ciążowych kilogramów zostało mi niecałe 4 do zrzucenia, ale ambitnie postanowiłam w końcu schudnąć do wymarzonej wagi :tak: a to troszkę jeszcze jest :tak: Przy wzroście 163 cm, 55 kg chyba byłoby całkiem ok :tak: Mam nadzieję, że wytrwam :tak:
 
Medio - ja też się bronię rękami i nogami, a ten się mizia i przytula :sorry2: więc na wszelki wypadek muszę jak najszybciej założyć implant :tak: Na razie trzymam M na dystans, ale długo nie dam rady :-D
 
Karolinka - dziękuję za info - w takim razie niedługo mykam do GP zapisać się na wizytę :tak: Powiedz mi tylko jeszcze gdzie zakładają ten implant - w przychodni czy w szpitalu? :confused: I jak długo od umówienia się na założenie do samego założenia musiałaś czekać? :confused:
Lucin, ja bylam w family planin clinic i tam mi zakladali, chcieli mi zalozyc odrazu, ale cale szczesie pani doktor byla zajeta ;-) bo mialam czas zeby psychicznie sie nastawic :-D wiec umowili mnie na nastepna wizyte 5 dni pozniej, kolezanka byla u GP ale ten skierowal ja do szpitala i zalozyli jej w szpitalu, nie wiem jak jest u ciebie w miesci, musisz sie dowiedziec :happy2:
 
Hej wróciłam właśnie do domu i dołączę się do dyskusji :-)
Ja myślę, że choćby nie wiem jak się chciało to lepiej poczekać te min 6 tyg aż się wszystko zagoi tak na tip top. Nie wiem czy tu są wizyty kontrolne po połogu ale ja bym nie ryzykowała. Na mnie goiło się jak na psie po Kubie a jednak jak po 4 tyg zaczęłam troszkę ćwiczyć to dostałam od nowa krwawienia. Lekarz mnie zrypał i jeszcze zapowiedział, żebym nie myślała o bzykanku do wizyty kontrolnej. Facet nie dziecko, da przecież radę wytrzymać a ja uważam, że to za duże ryzyko. Oczywiście każdy robi jak uważa.;-)
 
reklama
:tak: Jasne, że jeszcze poczekam, tylko wiem też, że od założenia implantu trzeba poczekać coś około 2 tygodni, żeby zaczął działać, więc jak założę po 4 tygodniach od porodu + te dwa to akurat wyjdzie 6 tygodni połogu i będzie ok :tak:
 
Do góry