reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Z nosidłami uważaj żeby to nie było wisiadło, żeby dziecko nie wisiało tak że cały ciężar opiera się na pachwinach. Do nosidła musi stabilnie siedzieć czyli jakieś 6 miesięcy. Chusta jest bardzo spoko, oprócz noszenia działa jako świetny usypiacz wsadzasz dziecko, zrobisz 10 kroków i dziecko spi 😁 Na początku łatwiej mi było wyjść na spacer właśnie w chuscie niż z wózkiem. Zanim się zebraliśmy do wózka to młody zdążył już się zdenerwować, a w chuscie to od razu do spania 😄.
Są różne sposoby wiązania na razie udało mi się tylko podstawowy sposób ale chcę jeszcze się nauczyć robić plecak, im dziecko większe tym bardziej ciekawe świata.

reklama

bazylia128

Fanka BB :)
Dziewczyny przesylam troche torcika urodzinowego - cukier na czczo 73 wiec moge troche podjesc ;) Wiem ze wszystkie zyczycie mi jak najlpeiej - przeciez wszystkie chcemy dla siebie samego dobra - wszystkie jechalysmy na jednym wozku !!!!! Tort ukleilam jakos sama tylko cyferki i azurki mialam gotowe ;) @Kasiekt moja piekna przesylam Ci tez zdjecia kilka kolejnych ciuszkow kotre dzisiaj do mnie doszly. Ja kupuje te z next bo jakosciowo sa super a przede wszystkim maja swietny patent na zapinanie. Rozmair juz na wieksza dziewczynke ;)

Załączniki

• 20210112_114052.jpg
    20210112_114052.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 54
  • 20210112_125652.jpg
    20210112_125652.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 58
  • 20210112_125713.jpg
    20210112_125713.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 51
  • 20210112_125733.jpg
    20210112_125733.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 53

Kasiekt

Dziewczyny przesylam troche torcika urodzinowego - cukier na czczo 73 wiec moge troche podjesc ;) Wiem ze wszystkie zyczycie mi jak najlpeiej - przeciez wszystkie chcemy dla siebie samego dobra - wszystkie jechalysmy na jednym wozku !!!!! Tort ukleilam jakos sama tylko cyferki i azurki mialam gotowe ;) @Kasiekt moja piekna przesylam Ci tez zdjecia kilka kolejnych ciuszkow kotre dzisiaj do mnie doszly. Ja kupuje te z next bo jakosciowo sa super a przede wszystkim maja swietny patent na zapinanie. Rozmair juz na wieksza dziewczynke ;)
Moja zdolna bestyjko🎂
Sliczne sa te ciuszki.Do mnie dzisiaj dotarly dwie sukieneczki -bodziaki z h&m.Jutro maja dojsc 2 inne paczki.Jejku ale to cieszy😁bardziej niz dla siebie.
Jeszcze raz szczesci Ci zycze i tego cudownego usmuechu 😘

Kasiekt

ilmenau

Dziewczyny moj maz nie zgadza sie na chustowanie. Powiedzial ze bedzie dumnie nosil dzidziee w nosidelku bo tak latwiej i pewniej a tak to sie bedzie bal zebym ja czy on nosila mala w chuscie. Nie potrafie go przekonac a chcialam sie zapisac na szkolenie on -line z chustowania. Moze powinnam odpuscic i chyba poczekam kiedy mala juz bedzie bardziej stabilna na nosidelko. Orientujecie sie od kiedy mozna nosidelko wprowadzic w zycie niemowlaka?

Moja zaczęła stabilnie siedzieć dopiero w 8 miesiącu i dopiero wtedy mogliśmy korzystać z nosidła. Poczytaj sobie strony fizjoterapeutów typu mama fizjoterapeuta czy Paweł Zawitkowski nt nosideł dla zbyt małych dzieci. Możesz spowodować problemy z kręgosłupem, bioderkami które będą widoczne za kilka lat. Chusta dla maluszka jest bezpieczna, bo nie wymusza pozycji siedzącej, do której dziecko nie jest gotowe. Wszystkie stawy są jeszcze bardzo plastyczne i naprawdę łatwo coś uszkodzić. Poszukaj doradców od chustonoszenia na indywidualna konsultacje. Uczycie się na lalkach a dopiero potem na dziecku.
No i nosidełko też nie jest super rozwiązaniem dla twojego kręgosłupa, fakt łatwiej się zapina dziecko ale wierz mi, ja potem sama chodziłam do fizjoterapeuty, bo jak coś niedokładnie wyregulujesz to po spacerze nieźle to odczujesz. No i jest masakrycznie gorąco w nim, w chuscie tak nie było 😉

Czyli widacw wynikach, ze nie miesa...
No to zupy na rosole i probowac do skutku.
A cos typu nuggetsy domowe?

No u nas tylko rosoły wchodzą w grę, na nich gotujemy inne zupy. Chociaż muszę się pochwalić, że jak ponarzekałam to moja gwiazda wczoraj zjadła 1.5 pulpeta a resztę zaniosła zabawkowym zwierzątkom, żebym pojadły 😉 chyba będę wam tu częściej narzekac skoro to przynosi taki skutek 😂

Porcja miesa na ten tydzień zjedzona 😂

reklama

nieagatka

Moja zaczęła stabilnie siedzieć dopiero w 8 miesiącu i dopiero wtedy mogliśmy korzystać z nosidła. Poczytaj sobie strony fizjoterapeutów typu mama fizjoterapeuta czy Paweł Zawitkowski nt nosideł dla zbyt małych dzieci. Możesz spowodować problemy z kręgosłupem, bioderkami które będą widoczne za kilka lat. Chusta dla maluszka jest bezpieczna, bo nie wymusza pozycji siedzącej, do której dziecko nie jest gotowe. Wszystkie stawy są jeszcze bardzo plastyczne i naprawdę łatwo coś uszkodzić. Poszukaj doradców od chustonoszenia na indywidualna konsultacje. Uczycie się na lalkach a dopiero potem na dziecku.
No i nosidełko też nie jest super rozwiązaniem dla twojego kręgosłupa, fakt łatwiej się zapina dziecko ale wierz mi, ja potem sama chodziłam do fizjoterapeuty, bo jak coś niedokładnie wyregulujesz to po spacerze nieźle to odczujesz. No i jest masakrycznie gorąco w nim, w chuscie tak nie było

No u nas tylko rosoły wchodzą w grę, na nich gotujemy inne zupy. Chociaż muszę się pochwalić, że jak ponarzekałam to moja gwiazda wczoraj zjadła 1.5 pulpeta a resztę zaniosła zabawkowym zwierzątkom, żebym pojadły chyba będę wam tu częściej narzekac skoro to przynosi taki skutek

Porcja miesa na ten tydzień zjedzona
To moze i ja ponarzekam, bo moja Lilka jest ostatnio ciężkim zawodnikiem to moze jej sie odmieni?

Gratki co do miesa. Dobre i to - pochwalilas ja i zwierzatka, ze ladnie zjadly?

Co do siadania to moja mlodsza wlasnie dzis sama usiadla. Ma 7 miesiecy i 2tyg.
Od jakiegos czasu bralam ja w nosidle na zakupy, max 30min co 2 tyg, bo myslalam, ze polecimy do PL, a wtedy na lotnisku bez nosidla ani rusz. No, ale nie polecialysmy. Jeszcze miesiąc temu to noszenie ja meczylo mimo, ze bylo krotkie, a teraz juz widac, ze spoko i moze dysktowac z wszytskimi, ktorzy nas zaczepiaja
Ale ja mam bondolino, jedno z niewielu, ktore faktycznie mozna stosowac u mlodszych dzieci. Zabawa przy wiazaniu, ale jest wygodnie. Chusty nigdy nie chcialam.