reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

O to widzisz szkoda, że nie wiedziałam wcześniej bo około miesiąc temu kupiłam używany laktator Avent i monitor oddechu 5.
Również polecam kupowanie niektórych rzeczy z 2 ręki jeżeli są w dobrym stanie. Ostatnio kupiłam za 30zł fajny przewijak na łóżeczko jeszcze w folii nierozpakowany. Popatrzę na bujak bo też chcieliśmy kupić.
Ja to kiedyś tu pisalam, ale bie bede sie narzucac i pisac co tydzien [emoji1787][emoji1787]
 
reklama
Hej dziewczyny. Dzisiaj mam lekarza. Ja od wczoraj czuje sie bardzo niedobrze :( Od dwoch dni mampaskudne skurcze w łydkach w nocy. To boli moze minute ale jest to tak silny bol ze az krzycze na glos ;( czy wy tez tak mialyscie? Wczoraj jechalismy do laryngologa to w samochodzie nie umialam sobie miejsca znalezc - mala mnie tak chyba na pecherz uciskala. Musialam jechac z miednica uniesiona do gory tak bardzo to bolalo. I w zasadzie nie jestem pewna czy to uciskanie na pecherz czy jakies skurcze bo tak bolalo ze nie bylam w stanie sie nic odezwac a Łukasz mowi ze blada jak papier bylam. @nieagatka ja naprawde nie potrafie zdefiniowac czy to skurcze. Ale czuje sie wtedy jakby mi wszystko mialo za chwile wypasc. Ale to nie sa skurcze jak przy okresie. Bolal mnie tez kregoslup ale nie odcinek ledzwiowy tylko gdzies po srodku. W nocy mi juz tak biodra dretwieja i ceirpna ze brakuje mi bokow na spanie i co chwile musze albo masowac albo cwiczyc jedna strone - juz normalnie nie wiem jak spac. Czy to moga byc jakies symptomy? Czuje ze jestem coraz gorsza, weszlismyna chwile do sklepu bo Łukasz chcial kupic buty to tez myslalam ze tam padne tak mi sie slabo robilo. Zauwazylam tez przy podcieraniu ze jest czasami jakby taki sluz a wczesniej bylo bardzo suchutko. Dobrze ze dzisiaj mam juz tego lekarza.
 
Hej dziewczyny. Dzisiaj mam lekarza. Ja od wczoraj czuje sie bardzo niedobrze :( Od dwoch dni mampaskudne skurcze w łydkach w nocy. To boli moze minute ale jest to tak silny bol ze az krzycze na glos ;( czy wy tez tak mialyscie? Wczoraj jechalismy do laryngologa to w samochodzie nie umialam sobie miejsca znalezc - mala mnie tak chyba na pecherz uciskala. Musialam jechac z miednica uniesiona do gory tak bardzo to bolalo. I w zasadzie nie jestem pewna czy to uciskanie na pecherz czy jakies skurcze bo tak bolalo ze nie bylam w stanie sie nic odezwac a Łukasz mowi ze blada jak papier bylam. @nieagatka ja naprawde nie potrafie zdefiniowac czy to skurcze. Ale czuje sie wtedy jakby mi wszystko mialo za chwile wypasc. Ale to nie sa skurcze jak przy okresie. Bolal mnie tez kregoslup ale nie odcinek ledzwiowy tylko gdzies po srodku. W nocy mi juz tak biodra dretwieja i ceirpna ze brakuje mi bokow na spanie i co chwile musze albo masowac albo cwiczyc jedna strone - juz normalnie nie wiem jak spac. Czy to moga byc jakies symptomy? Czuje ze jestem coraz gorsza, weszlismyna chwile do sklepu bo Łukasz chcial kupic buty to tez myslalam ze tam padne tak mi sie slabo robilo. Zauwazylam tez przy podcieraniu ze jest czasami jakby taki sluz a wczesniej bylo bardzo suchutko. Dobrze ze dzisiaj mam juz tego lekarza.
Na skurcze bierz magnez, w tabsach albo w czekoladzie.[emoji1787] Jak Cie taki skurcz lapie to prostuj noge i ciagnij palce od stopy do gory, to pomaga zeby skurcz puścił.
Nie wiem czy masz poduszke rogala, ja bez niej nie wyobrazam sobie spania w ciazy. Podkladalam pod brzuch i miedzy nogi, zeby znalezc wygodna pozycję.
To normalne, ze sie tak czujesz, to ju koncowka. Mala ma malo miejsca, jak siedzisz to jeszcze mniej niz na stojaco czy lezaco wiec usiska na co sie da.
Proponuje duuuzo lezenia, odpoczywania relaksu. Nie laz po sklepach, skup sie na sobie. Wspomnisz moje slowa po porodzie [emoji4] Naprawdę odpocczywaj najwiecej ile możesz, to najlepsze co mozesz teraz robic.
 
Hej dziewczyny. Dzisiaj mam lekarza. Ja od wczoraj czuje sie bardzo niedobrze :( Od dwoch dni mampaskudne skurcze w łydkach w nocy. To boli moze minute ale jest to tak silny bol ze az krzycze na glos ;( czy wy tez tak mialyscie? Wczoraj jechalismy do laryngologa to w samochodzie nie umialam sobie miejsca znalezc - mala mnie tak chyba na pecherz uciskala. Musialam jechac z miednica uniesiona do gory tak bardzo to bolalo. I w zasadzie nie jestem pewna czy to uciskanie na pecherz czy jakies skurcze bo tak bolalo ze nie bylam w stanie sie nic odezwac a Łukasz mowi ze blada jak papier bylam. @nieagatka ja naprawde nie potrafie zdefiniowac czy to skurcze. Ale czuje sie wtedy jakby mi wszystko mialo za chwile wypasc. Ale to nie sa skurcze jak przy okresie. Bolal mnie tez kregoslup ale nie odcinek ledzwiowy tylko gdzies po srodku. W nocy mi juz tak biodra dretwieja i ceirpna ze brakuje mi bokow na spanie i co chwile musze albo masowac albo cwiczyc jedna strone - juz normalnie nie wiem jak spac. Czy to moga byc jakies symptomy? Czuje ze jestem coraz gorsza, weszlismyna chwile do sklepu bo Łukasz chcial kupic buty to tez myslalam ze tam padne tak mi sie slabo robilo. Zauwazylam tez przy podcieraniu ze jest czasami jakby taki sluz a wczesniej bylo bardzo suchutko. Dobrze ze dzisiaj mam juz tego lekarza.
A robisz jakieś ćwiczenia dla kobiet w ciąży? Ja na YT mam fajne delikatne i podobne do tych co mi położna pokazała i ani kręgosłup ani nogi mnie nie bolą. Bóle mam codziennie a czasami nawet kilka razy dziennie takie jak na okres i czasami kręgosłup, szyjka długa i dr powiedział, że to mogą być przepowiadające biorę magne b6, dha, pije herbi baby, melise a jeżeli będzie mega bolało to mam wziąć nospe, ale chodzę na leniwe spacery i daje się rozchodzić ten ból. Co do spania czasami boli mnie kręgosłup, ale mam wrażenie, że dzięki poduszce ciążowej to nie boli tak jakby mogło 🙂 jak chcesz mogę podesłać link do ćwiczeń. Mi położna powiedziała, że skurczy nie da się przegapić i faktycznie nie da się 🙂 śluzu też sporo to podobno normalne a u mnie jeszcze dha i magnez powodują większą ilość. Mała jest miednicowo to może pęcherz boleć bo mnie tylko pęcherz boli i dr powiedział, że od tego.
 
Hej dziewczyny. Dzisiaj mam lekarza. Ja od wczoraj czuje sie bardzo niedobrze :( Od dwoch dni mampaskudne skurcze w łydkach w nocy. To boli moze minute ale jest to tak silny bol ze az krzycze na glos ;( czy wy tez tak mialyscie? Wczoraj jechalismy do laryngologa to w samochodzie nie umialam sobie miejsca znalezc - mala mnie tak chyba na pecherz uciskala. Musialam jechac z miednica uniesiona do gory tak bardzo to bolalo. I w zasadzie nie jestem pewna czy to uciskanie na pecherz czy jakies skurcze bo tak bolalo ze nie bylam w stanie sie nic odezwac a Łukasz mowi ze blada jak papier bylam. @nieagatka ja naprawde nie potrafie zdefiniowac czy to skurcze. Ale czuje sie wtedy jakby mi wszystko mialo za chwile wypasc. Ale to nie sa skurcze jak przy okresie. Bolal mnie tez kregoslup ale nie odcinek ledzwiowy tylko gdzies po srodku. W nocy mi juz tak biodra dretwieja i ceirpna ze brakuje mi bokow na spanie i co chwile musze albo masowac albo cwiczyc jedna strone - juz normalnie nie wiem jak spac. Czy to moga byc jakies symptomy? Czuje ze jestem coraz gorsza, weszlismyna chwile do sklepu bo Łukasz chcial kupic buty to tez myslalam ze tam padne tak mi sie slabo robilo. Zauwazylam tez przy podcieraniu ze jest czasami jakby taki sluz a wczesniej bylo bardzo suchutko. Dobrze ze dzisiaj mam juz tego lekarza.
Skurcze sa normalne mnue zaczynaja juz lapac ale jak juz czuje ze nadchodzi to rozciagam noge.Spac moge jedynie na pkecach-bok nie wchodzi w gre tak jest i mu i niuni niewygodnie-daje mi od razu znac😄
Ja ciagle mam sluz.Przed ciaza pustynia a teraz ocean😉
Mnie ciagle muli,musze ciagle cos jesc lub pic zeby jako tako sie czuc.
 
Mam ten sam fotelik i jedyne co w nim dobrego to ze jest bezpieczny bo reszta porażka.No ale bezpieczeństwo jest tutaj najważniejsze ale i wygoda dla dziecka.Puki malutkie ok .Montowaliście juz w aucie jak leży na bazie?U mnie w aucie średnio leży i strasznie się rusza ale ponoc norma przy nim .Nonja juz bym go 2 raz nie kupila i juz sie ciesze ze zmieniam za niedługo na wiekszy
Jeszcze nie montowalismy tej bazy - to Łukasz na to tak naciskal bo duzo o tym czytal ze niby tak łatwiej i bezpieczniej i ze musi byc - on jest w sumie od takich rzeczy ja sobie tylko wozek wybralam ;) Kupilam jeszcze do fotelika taki muslinowy otulacz z miejscem na zapinanie pasow. Nie wiem jak sie sprawdzi fotelik ale teraz mi to juz obojetne - bardzo sie ciesze ze mam za soba tego typu zakupy i ze wszystko juz jest. Mnie wozek najbardziej cieszy bo naprawde jest dokladnie taki jaki chcialam. A wszystko inne wyjdzie przeciez w praniu - wtedy bedziemy sie sami uczyc na bledach co zle kupilismy albo co bylo nie potrzebne. Bylo na stac na taki sprzet - kupili go tescie ale nie musielismy za te pieniadze wybierac wozka tylko co chcielismy a wszystko inne kupilismy juz sobie sami wiec moglismy sobie powybierac. Tak naprawde to wszystko w tym momencie nie jest dla mnie takie wazne jak to zeby szczesliwie urodzic i zeby malutka byla zdrowa no i zebym ja wrocila do formy bo jestem naprawde mocno zaniepokojona. Boje sie cesarki i tego jak to bedzie jak juz bede przez te pierwsze godziny sama z dzieckiem. Czy ktos moglby mnie troche uspokoic. Mam dzisiaj neizly spadek formy i psychicznej i fizycznej. Jeszcze laryngolog powiedzial ze jak w nosie jest lepiej tak gardlo go zaczelo niepokoic bo nie widzi poprawy a na ten czas nie moze mi nic przepisac. Mocz jest bardzo ładny. Niestety w krwi dalej wysokie leukocyty powyzej 15 i pomimo tego ze biore zelazo to hemoglobina sie nie za bardzo podniosla. Od ostatniej wizyty znowu zamiast przytyc to schudlam kg - chce juz isc do lekarza zeby wszystko sprawdzil. @annemarie moze nie powinnam cie prosic o pomoc ale jak bys miala chwile to mozesz mi cos wiecej napisac o cesarce? Ostatnio mnie lekarz troche przestraszyl ze to powazna operacja ale naszczescie statystyka stoi po mojej stronie - troche dziwnie to zabrzmialo.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze nie montowalismy tej bazy - to Łukasz na to tak naciskal bo duzo o tym czytal ze niby tak łatwiej i bezpieczniej i ze musi byc - on jest w sumie od takich rzeczy ja sobie tylko wozek wybralam ;) Kupilam jeszcze do fotelika taki muslinowy otulacz z miejscem na zapinanie pasow. Nie wiem jak sie sprawdzi fotelik ale teraz mi to juz obojetne - bardzo sie ciesze ze mam za soba tego typu zakupy i ze wszystko juz jest. Mnie wozek najbardziej cieszy bo naprawde jest dokladnie taki jaki chcialam. A wszystko inne wyjdzie przeciez w praniu - wtedy bedziemy sie sami uczyc na bledach co zle kupilismy albo co bylo nie potrzebne. Bylo na stac na taki sprzet - kupili go tescie ale nie musielismy za te pieniadze wybierac wozka tylko co chcielismy a wszystko inne kupilismy juz sobie sami wiec moglismy sobie powybierac. Tak naprawde to wszystko w tym momencie nie jest dla mnie takie wazne jak to zeby szczesliwie urodzic i zeby malutka byla zdrowa no i zebym ja wrocila do formy bo jestem naprawde mocno zaniepokojona. Boje sie cesarki i tego jak to bedzie jak juz bede przez te pierwsze godziny sama z dzieckiem. Czy ktos moglby mnie troche uspokoic. Mam dzisiaj neizly spadek formy i psychicznej i fizycznej. Jeszcze laryngolog powiedzial ze jak w nosie jest lepiej tak gardlo go zaczelo niepokoic bo nie widzi poprawy a na ten czas nie moze mi nic przepisac. Mocz jest bardzo ładny. Niestety w krwi dalej wysokie leukocyty powyzej 15 i pomimo tego ze biore zelazo to hemoglobina sie nie za bardzo podniosla. Od ostatniej wizyty znowu zamiast przytyc to schudlam kg - chce juz isc do lekarza zeby wszystko sprawdzil. @annemarie moze nie powinnam cie prosic o pomoc ale jak bys miala chwile to mozesz mi cos wiecej napisac o cesarce? Ostatnio mnie lekarz troche przestraszyl ze to powazna operacja ale naszczescie statystyka stoi po mojej stronie - troche dziwnie to zabrzmialo.
mnie to jednakowo SN i CC przeraża a dodatkowo śni mi się nie raz, że nie było miejsca w moim szpitalu i musieli mnie gdzie indziej odesłać bo w Wawie są naprawdę teraz na początku roku duże problemy z miejscami w szpitalach, no ale powtarzam sobie, że mam się wziąć w garść i nie panikować bo co by nie było to i tak muszę urodzić bo nie będę w ciąży do końca życia chodzić 🙂

Po wysłuchaniu lekarza i położnej to ja mam wrażenie, że żaden poród nie jest taki pikuś, każdy niesie za sobą określone ryzyko, jednak osobiście jeżeli dziecko się obróci jeszcze to chyba będę wolała SN.
 
Jeszcze nie montowalismy tej bazy - to Łukasz na to tak naciskal bo duzo o tym czytal ze niby tak łatwiej i bezpieczniej i ze musi byc - on jest w sumie od takich rzeczy ja sobie tylko wozek wybralam ;) Kupilam jeszcze do fotelika taki muslinowy otulacz z miejscem na zapinanie pasow. Nie wiem jak sie sprawdzi fotelik ale teraz mi to juz obojetne - bardzo sie ciesze ze mam za soba tego typu zakupy i ze wszystko juz jest. Mnie wozek najbardziej cieszy bo naprawde jest dokladnie taki jaki chcialam. A wszystko inne wyjdzie przeciez w praniu - wtedy bedziemy sie sami uczyc na bledach co zle kupilismy albo co bylo nie potrzebne. Bylo na stac na taki sprzet - kupili go tescie ale nie musielismy za te pieniadze wybierac wozka tylko co chcielismy a wszystko inne kupilismy juz sobie sami wiec moglismy sobie powybierac. Tak naprawde to wszystko w tym momencie nie jest dla mnie takie wazne jak to zeby szczesliwie urodzic i zeby malutka byla zdrowa no i zebym ja wrocila do formy bo jestem naprawde mocno zaniepokojona. Boje sie cesarki i tego jak to bedzie jak juz bede przez te pierwsze godziny sama z dzieckiem. Czy ktos moglby mnie troche uspokoic. Mam dzisiaj neizly spadek formy i psychicznej i fizycznej. Jeszcze laryngolog powiedzial ze jak w nosie jest lepiej tak gardlo go zaczelo niepokoic bo nie widzi poprawy a na ten czas nie moze mi nic przepisac. Mocz jest bardzo ładny. Niestety w krwi dalej wysokie leukocyty powyzej 15 i pomimo tego ze biore zelazo to hemoglobina sie nie za bardzo podniosla. Od ostatniej wizyty znowu zamiast przytyc to schudlam kg - chce juz isc do lekarza zeby wszystko sprawdzil. @annemarie moze nie powinnam cie prosic o pomoc ale jak bys miala chwile to mozesz mi cos wiecej napisac o cesarce? Ostatnio mnie lekarz troche przestraszyl ze to powazna operacja ale naszczescie statystyka stoi po mojej stronie - troche dziwnie to zabrzmialo.
Jasne,ze Ci napisze,szerze i bez kolorowania,jak zawsze.
Odnosnie tych fotelikow,wiecie na pewno ze jest taki sklep 8 gwiazdek ,ktory dobiera foteliki nie tyle co do dziecka a i do samochodu.Co niestety czesto mija sie z mysleniem ,ze do kazdego kazdy pasuje.



Blagam was nie kupujcie fotelikow ,bo sa fajne,tanie i kolorowe.Czytajcie ktore maja testy zderzeniowe.To inwestycia w zycie waszego dziecka.
 
reklama
Ja aktualnie poluje na używaną karuzelę z projektorem do łóżeczka 🙂. Może napisz co tam masz to ktoś się skusi 🙂
Tez tego nie mam - chcialam tez misia szumisia i wlasnie jakis projektor. Stwierdzilam ze to mala moze dostanie wprezencie po urodzeniu ;) Wlasnie nie mam takiej poduszki do spania gdzies mi umknelo bo bylam zajeta kompletowaniem ciuszkow ;) Mam tylko taki rogal do karmienia. Cos ty nie cwicze teraz nic bo jakos sobie tego juz nie wyobrazam - naprawde czuje ze sie posypalam chocby od ostatniej wizyty - duza roznica :o Biore magnez i pije meliske tego dhea nie biore - nie wiedzialam ze na cos on w ciazy pomaga a mam tych lekow tyle, jeszcze doszly jakeis masci i krople od laryngologa ze juz czasami trudno sie w tym wszystkim polapac. Dziekuje wam dziewczyny za wszystkie wpisy az mi sie troche lepiej zrobilo. Ja jednak jestem taki typ ze jak mi ktos nagada to i od razu lepiej sie czuje. Jak mi ktos powie ze tak moze byc to tez od razu lepiej ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry