reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

Dziewczyny mi tez psychiatra kazal odstawic seronil przez porodem natomiast dzis rozmawialam z ginekologiem ktory uznal ,ze nie ma takiej koniecznosci.Jeej,nastawiona bylam na porod naturalny,ale okazalo sie ,ze mam zwapnione lozysko i 7-go jade na cesarke.Bojeee siee!!!!
Emilka to super gratulacje.
Idę we wtorek do mojego psychiatry, ciekawe czy mi przepisze jakieś leki. Spytam go co sądzi o odstawieniu tabletek przed porodem
 
reklama
Dziewczyny dostałam dziś lek od mojej psychiatry, a jeszcze 2 tygodnie temu mówiła mi, że nie ma bezpiecznego leku w ciazy. Dziś przepisała mi asentre i mam wziąć pół tabletki na noc ale bardzo się boję brać leki i już na samą myśl mi źle i trzęsie mi się w srodku
 
Dziewczyny dostałam dziś lek od mojej psychiatry, a jeszcze 2 tygodnie temu mówiła mi, że nie ma bezpiecznego leku w ciazy. Dziś przepisała mi asentre i mam wziąć pół tabletki na noc ale bardzo się boję brać leki i już na samą myśl mi źle i trzęsie mi się w srodku
no to jeżeli nie musisz to nie bierz......jeżeli dajesz rade normalnie funkcjonować .......ja nie nadawałam sie do życia bez leku....decyzja należy do ciebie...lek się trochę rozkręca, jakieś 2-3 tygodnie
 
Dziewczyny mi tez psychiatra kazal odstawic seronil przez porodem natomiast dzis rozmawialam z ginekologiem ktory uznal ,ze nie ma takiej koniecznosci.Jeej,nastawiona bylam na porod naturalny,ale okazalo sie ,ze mam zwapnione lozysko i 7-go jade na cesarke.Bojeee siee!!!!
Nie wiadomo co lepsze czy jechac z bólami do porodu czy miec zaplanowana cesarke. Wyobrazam sobie ze czas tego oczekiwania bedzie ciężki. Trzymaj sie jakos.
 
Hej dziewczyny.
Moja mała ma 16 dni, a od 3 jest jakoś ciężko. Przeziębiłam się, mega katar, osłabienie i wieczorem gorączka ;( do tego noce ciężkie, po średnio co 1,5h pobudka i powiem Wam, że jestem padnięta na maxa. Dopadł mnie ból dwóch zębów na raz, byłam u dentysty to nie ma ubytku a boli ;(( od kp sutki też bolą..i przez to wszystko albo nerwiczka wraca albo dopadł mnie typowy baby blues. Rycze prawie cały czas, kocham nad życie córke, ale uswiadomiłam sobie, że już nic nie będzie jak było. Nawet z domu nie mogę wyjść "od tak"... przez złe samopoczucie fizyczne zaczęłam mieć natrętne myśli, poczucie że umieram, że coś mi jest... ;(
Na szczęście w tym wszystkim mimo, że ledwo co i z wielkim trudem wstaje i zajmuje się dzieckiem. A i tak mam wyrzuty, że zła matka ze mnie jak tylko mała zapłacze, a ja nie wiem dlaczego ehh.
Jestem na dawce 0,25 asentry. Nie wiem czy do 0,50 nie wrócić. Chociaż moja psychiatra całkiem kazała odstawić jak karmię..
Tak bym chciała być radosną mamą.. a nie kupą nieszczęścia.


Roza jestes przemeczona, poprostu jak kazda matka na poczatku tej drogi.Do tego kumulacja choroby i zeba tworzy mieszanke wybuchowa w glowie. Wiem cos o tym bo sama jak mnie nieraz zbieralo to takie ataki i leki mialam do tego masakryczne zawroty glowy bylam wstanie przewidziec kiedy jakas infekcja mnie zlapie az do tego stopnia z dokladnoscia do 2-3 dni pozniej jak ustepowala to wracalo mi samopooczucie do normalnosci... Patrz ile dalas rade przezylas cesarke masz zdrowego bobasa w domu
Z sutkami to trzeba zahartowac poprostu kazda z mam to przechodzi mozna stosowac tez masci lagodzace lub nakladki na piersi. Moja kolezanka chwalila sobie zwlaszcza w okresie kiedy mowila ze az krew jej leciala z nich. Do mnie nie dochodzi fakt ze neibaaem i ja musze urodzic jestem tak spanikowana wrecz zamrozona nawet plakac nie moge :( boje sie tego wszystkiego, ja zle reaguje na leki przeciwbolowe pozniej mam takie napady leku po odstawieniu ze szok nawet w malych dawkach. Do tego boje sie zeby mnie cos nie uczulilo bo juz mam jedna atrakcje za soba u dentysty martwie sie zeby dobry anestezjolog byl i nie zrobil mi zle cos no i boje sie tego uklucia utraty kontroli ciala ze zlapie mnie atak na stole koszmar a ja bez mozliwosci oddechu. Zazdroszcze Ci ze to juz za Toba! Bo ja nie moge sie uspokoic...czuje sie dobita na nic sily nie mam wydaje mi sie ze to koniec doslownie ;(
 
Ostatnia edycja:
Nie wiadomo co lepsze czy jechac z bólami do porodu czy miec zaplanowana cesarke. Wyobrazam sobie ze czas tego oczekiwania bedzie ciężki. Trzymaj sie jakos.
Tak naprawdę nie ma dobrego rozwiązania.z jednej strony cieszę się,że nie bedę jechać z bólami ,bo do kliniki mam 100 km. Dzięki,postaram się być dzielna.☺
 
Roza jestes przemeczona, poprostu jak kazda matka na poczatku tej drogi.Do tego kumulacja choroby i zeba tworzy mieszanke wybuchowa w glowie. Wiem cos o tym bo sama jak mnie nieraz zbieralo to takie ataki i leki mialam do tego masakryczne zawroty glowy bylam wstanie przewidziec kiedy jakas infekcja mnie zlapie az do tego stopnia z dokladnoscia do 2-3 dni pozniej jak ustepowala to wracalo mi samopooczucie do normalnosci... Patrz ile dalas rade przezylas cesarke masz zdrowego bobasa w domu
Z sutkami to trzeba zahartowac poprostu kazda z mam to przechodzi mozna stosowac tez masci lagodzace lub nakladki na piersi. Moja kolezanka chwalila sobie zwlaszcza w okresie kiedy mowila ze az krew jej leciala z nich. Do mnie nie dochodzi fakt ze neibaaem i ja musze urodzic jestem tak spanikowana wrecz zamrozona nawet plakac nie moge :( boje sie tego wszystkiego, ja zle reaguje na leki przeciwbolowe pozniej mam takie napady leku po odstawieniu ze szok nawet w malych dawkach. Do tego boje sie zeby mnie cos nie uczulilo bo juz mam jedna atrakcje za soba u dentysty martwie sie zeby dobry anestezjolog byl i nie zrobil mi zle cos no i boje sie tego uklucia utraty kontroli ciala ze zlapie mnie atak na stole koszmar a ja bez mozliwosci oddechu. Zazdroszcze Ci ze to juz za Toba! Bo ja nie moge sie uspokoic...czuje sie dobita na nic sily nie mam wydaje mi sie ze to koniec doslownie ;(
A masz cesarke ze wskazaniem? Ja jestem przed wyborem czy cc czy naturalnie ale chyba sprobuje naturalnie mimo ze na same mysli, szpital, porod, noworodek... oblewa mnie fala lęku. To jest absurd dla mnie. Tak chcialam tego dziecka, szykuje wyprawke i czuje strach nie radosc. W ktorym tyg. Jestes?
 
A masz cesarke ze wskazaniem? Ja jestem przed wyborem czy cc czy naturalnie ale chyba sprobuje naturalnie mimo ze na same mysli, szpital, porod, noworodek... oblewa mnie fala lęku. To jest absurd dla mnie. Tak chcialam tego dziecka, szykuje wyprawke i czuje strach nie radosc. W ktorym tyg. Jestes?
czytam i jak bym sama pisała.....staraliśmy się ok 15 lat a teraz bardziej sie boję niż cieszę....i jeszcze ta napady leku nie wiadomo z kąd....nie wiem czy bym się zdecydowała jak bym wiedziała że tak to się zadzieje
 
3
A masz cesarke ze wskazaniem? Ja jestem przed wyborem czy cc czy naturalnie ale chyba sprobuje naturalnie mimo ze na same mysli, szpital, porod, noworodek... oblewa mnie fala lęku. To jest absurd dla mnie. Tak chcialam tego dziecka, szykuje wyprawke i czuje strach nie radosc. W ktorym tyg. Jestes?

Mam to samo 9 lat czekania na ten cud. I kiedy nadszedl to totalny stres cala ciaza, nie wiele radosci tylko mysl zeby donosic zeby zdrowy byl. Jestem juz po 1 cieciu, no i lekarze doradzili mi ze wzgledu na tamten porod traume smierc dziecka bedzie to bardziej przewidywalne niz proba sn...powiem Ci ze mam to samo kobiety sie ciesza odliczaja a ja jedynie czuje lęk obawe ze nie przezyje tego ze cos mi sie stanie... To jest jakis koszmar. Do tego dzis mialam nagly atak leku podzas jazdy samochodem co zdarzylo mi sie ze dwa razy w ciagu calej ciazy jestem przerazona:(( wczesniej zaplakiwalam sie a teraz czuje zmrozenie nawet lzy nie moga poleciec zeby dac ujscie tym emocjom. Za to u psycholog wyje prawie cala sesje... Mam rozkminy non stop zycia smierci... Tak bardzo chcialabym wychowac go zyc normalnie jak ludzie...
 
reklama
A masz cesarke ze wskazaniem? Ja jestem przed wyborem czy cc czy naturalnie ale chyba sprobuje naturalnie mimo ze na same mysli, szpital, porod, noworodek... oblewa mnie fala lęku. To jest absurd dla mnie. Tak chcialam tego dziecka, szykuje wyprawke i czuje strach nie radosc. W ktorym tyg. Jestes?
Obecnie 36+4...
 
Do góry