reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jedza/jadly Wasze dzieci w wieku 2-3 lat?

mój synek skończył właśnie rok i 8 miesięcy - je prawie wszystko, ale brokułów i szpinaku nie chce nawet powąchać. Staram się do każdego obiadku dawać mu jakąś surówkę, ale oprócz brokułów nic innego mu nie smakuje(ani marchewka z jabłkiem ani buraczki ani kapusta kiszona) i już brak mi pomysłów na te surówki. Poza tym nie wiem co mam mu podawać na kolacje lekkostrawnego bo po ostatniej wizycie u pediatry okazało się że Kubuś ma wzrost i wagę trzylatka (ale gruby nie jest) a to nie spodobało się naszej doktor. Macie może jakieś pomysły na te kolacje?
 
reklama
Reniu, jeśli chodzi o surówki ,to mój synuś też bardzo wybredny. Tyle, że nie tknie właśnie brokułów, a je tylko groszek lub kukurydzę, ogórka w każdej postaci i kapustę kiszoną. Buraczki, brokuły, kalafior - zdecydowanie odpada. Szkoda, że tak mało je warzyw, trochę mnie to martwi. W dodatku nie wiem, po kim to ma, bo my z mężem to moglibyśby wszelką zieleninę na tony. Ale myślę, że trzeba próbowac, może im z czasem coś posmakuje. Filip ostatnio dał się namówić na parę gryzów sałatay. Może wejdzie ona w końcu do menu?
A brokuły są zdrowe i mają mnóstwo żelaza, więc dobrze, że Twoje dziecię je je.
U nas na kolację przeważnie jest kaszka mleczno lub pszenno - ryżowa. Kiedyś dostawał paróweczki lub wędlinkę z chlebkiem i ogórkiem, ale ostatnio nawet parówki są be, wędlinka od wielkiego dzwonu da się zjeść, więc na kolację nie ryzykuję. Kaszkę zje zawsze.
a dlaczego pediatrze się nie podoba, że Twój Kubuś jest duży? Przecież, jak piszesz ,nie jest gruby. Może poprostu będzie wysokim, postawnym facetem. Ja bym się nie przejmowała, jeśli dziecko nie jest tłuściutkie.
pozdrawiam
nikita
 
Dziękuję nikita za odzew. Mam jeszcze jedno pytanie : Ile Twoje maleństwo śpi w dzień i jak to bywa w nocy. Bo Kuba wyrażnie się dziś zbuntował i nie chciał za żadne skarby usnąć w dzień tak jak to miał w zwyczaju do tej pory. On śpi raz w dzień ok 1 h lu 1,5. A wnocy to bywa różnie - średnio 11h. Czy to tak ma być . Powiedz jak to wygląda u Was i czy poradziłaś sobie już z panem nocnikiem?
Pozdrawiam gorąco
renia_m_k
 
Reniu, u nas drzemka dzienna trwa około 1,5 godziny ,więc podobnie jak u Was. No i bywa czasem ,że jak się dziecię trochę więcej wyśpi w nocy, to nie chce spać w dzień. To normalne raczej. Choć przeważnie jednak jeszcze w dzień śpi.W nocy przesypia około 10 godzin. Czasem zdarzy mu się więcej, ale raczej rzadko.
A jeśli chodzi o nocnik... cóż, czasem siada, nawet z własnej woli, ale nie potrafi jeszcze użyć go we właściwym momencie. Raczej traktuje to narazie jak zabawę. Nie naciskam (hmm, narazie nie naciskam).
Więcej o nas wysłałam Ci na priva, bo przeczytałam już Twoją wiadomość
pozdrawiam cieplutko
nikita
 
Moze podzielicie sie waszymi pomyslami, co na sniadanko, obiad i kolacje? A co na przekaski i jak czesto i ile?
Mysle ze to wazne, poniewaz wiem ze wiele mam narzeka, iz ich pociechy nie chca jesc, a porcje sa wydzielane jak dla wrobelka!
No i temat mleka - ile wasze dzieci w tym wieku spozywaly tego napoju?
:D
Mój 3 latek nie pije już mleka, czasem zje płatki z mlekiem. Do jedzenia to co dorośli - je dużo jogurtów i serków, makarony też bo lubi i ogólnie zupy, naleśniki itd. Też jest niejadkiem, ja też byłam taka w jego wieku, więc cieszę się, że w ogóle je 😅
 
reklama
Spaghetti, kopytka, kotlety z kurczaka z ziemniakami, mielone, naleśniki, krewetki. Generalnie makaron w każdej postaci, jajko na twardo i sadzone, płatki z mlekiem, tosty, omlet, jajecznica z szynką, zupa pomidorowa, żurek rosół i barszcz.
Zerknij sobie na portal:
Link do: Zdrowa ONA - specjalistyczny portal dedykowany zdrowiu kobiety

Znajdziesz tutaj wiele porad na temat tworzenia właściwego jadłospisu u malucha.
 
Ostatnia edycja:
Do góry