reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jest najważniejsze w przedszkolu?

Dołączył(a)
21 Listopad 2008
Postów
7
Szukamy przedszkola dla 3 latka, trwa poważna debata. Zastanawiam się co jest dla Was najważniejsze w tego rodzaju instytucji... Bo ja mam kilka punktów: zajęcia dodatkowe, atmosfera i jedzenie (wszystkie te trzy rzeczy wspominam jako niefajne z własnego przedszkola, dlatego chcę, żeby się to nie powtórzyło dziecku). Jest w Warszawie kilka miejsc, które wydają się w porządku, ale tak: w jednym są lepsze dodatkowe zajęcia, ale za to większe grupy, w innym mało dzieci i fajne panie ale za to jedzenie jakieś niezdrowe się wydaje... I jak tu się zdecydować...
 
reklama
Jak szukalam przedszkola dla Filipa to na pierwszym miejscu stawialam ilosc dzieci do wychowawcow. Jak widzialam ze jakies ma dwie przedszkolnki na grope 25 czy 30 dzieci odrazu odpadalo!Uwarzam mozliwosc chodzenia do przedszkola integracyjnego jest tez warzne! Jedzenie...raczej tym sie nieprzejmowalam. Niespotkalam sie z tym by w przedszkolach ( w tych czasach) bylo podawane zle jedzenie. Jesli chce zdrowego jedzenia to daje Filipowi jablko czy banana do plecaka i jest dobrze.Zajecia dodatkowe... niewiem jak na to patrzec. Chodzi o to ze Filip jest w przedszkolu po 8 godzin i jak w kazdym przedszkolu sa rozne zabawy, zajecia , czas na malowanie , zabawe na podworku , wycinanie... jako 4-latek chyba niepotrzebuje dodatkowych zajec. Poczekam az pojdzie do szkoly by sie tym zajac. Jedyne czego bym niezrobila to niezapisalabym go do zielone szkoly! Niewiem czy w Polsce tez takie sa ale tu tak. To przedszkola ekologiczne! Prawie caly dziec spedzaja na dworze bawia sie tylko drewnianymi zabawkami i jedza zdrowa rzywnosc tzn salata salata salata! Dzieci niepotrzebuja kapci bo chodzi sie na boso a nawet maja czas pol godziny na lezeniu na trawie albo przytulaniu sie do drzewa... Niewiem moze to komus odpowiada ale mi nie!
 
Zrób dłuuugi wywiad z kilkoma osobami z personelu. Wiele może Ci to powiedzieć o placówce. Jeśli Ci się uda, spróbuj pogadać z rodzicami dzieci, które już do danego przedszkola chodzą. Może to jakoś Ci pomoże w podjęciu decyzji...
 
warszawa, tak? to z czystym sercem Ci mogę polecić przedszkole na lotaryńskiej. to jest saska kępa, a miejsce się nazywa "kolorowe przedszkole". strasznie miłe miejsce, ani nie "eko przesadnie" ani zbyt klasycznie. grupy są małe, (jedna pani na 5, 6 dzieci) dodatkowych zajęć sporo do wyboru, obiadki domowe a dzieci mówią do kucharki "babciu" :) . także wygląda jakby wszystko w jednym. pójdź sobie obejrzeć to miejsce, ale myślę, że Ci się może spodobać :)
 
To rzeczywiście brzmi fajnie. Najlepiej zrobisz jeśli rzeczywiście przejdziesz się w upatrzone miejsce conajmniej kilka razy i zaobserwujesz sama, czy odpowiada Ci czy nie.
 
reklama
pani porucznik hmmm ja na malych grupach i fajnych paniach bym sie skupila a nei zajeciach dodatkowych...takie maluchy naprawde nie potrzebuja nei wiadomo jakich zajec...jak tu ktos pisal maja jeszcze na to czas jak np pojda do szkoly...a o co chodzi z: 'jedzenie wydaje sie byc niezdrowe' ? dzieci jedza frytki? pizze? kfc? mc?- nie wiem ale w moim odczuciu nie sadze zeby przedszkola braly byle jakie jedzenie dla takich maluchow....daja poprostu tzw normalne jedzenie....zupy, drugie dania. Takie jak ludzie jedza w domu u siebie.
 
Do góry