reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na obiad i kolacje

Nie Kuba nie jest alergikiem, poprostu któregoś dnia stwierdził, że on już jest za "dorosły" na mleko i odrzucił je. Nie chce jeść mleka pod żadną postacią... poza serkami i jogurtami tylko tak mu mogę dać odrobinę mleka dziennie. Inaczej jak poczuje mleko to " zasznuruje" usteczka i nie weźmie do buźki.
 
reklama
iwnona - nie martw sie. moja nigdy nie pila mleka modyfikowanego. od kiedy ja odstawilam od piersi jak miala 10 m-cy, to je tylko jogurty, serki, kaszki czasami
 
Gufi na początku trochę mnie to złościło, że nie chce jeść mleka, bo jak mu dałam butle szczególnie na noc to wiedziałam, że nie idzie spać głodny. Teraz już się przyzwyczaiłam, że mój mały "facet" je na kolację parówę. Już od ponad miesiąca nie je mleka.
 
Własnie o to samo chcialam spytać, bo mój Stasiu też nie pije żadnego mleka. Do 14 mc zycia pił mleko z piersi, a potem już tylko jogurty, serki, kaszki . To wszystko. Pytałam sie pediatry i powiedziała ze tak właściwie jak dziecko je nabiał w innych postaciach to mleko nie jest potrzebne.
 
U nas jest tak:
8.30 - 250 ml mleka modyfikowanego z kaszką gotową Bobovita lub grysiku gęstego ma zwykłym mleku (w zależności czy mamie się chce gotować)
11.30 - Zależy od humorku - kanapka z wędlinką, serkiem białym, konfiturami babcinymi, serek homogenizowany (bez konserwowych syfów) jajko na miękko - zwyczajnie z wody, drożdzówka,
12 - spać
14.30 - zupka - taka jak my - około 250 ml
17.30 - z nami drugie danie z obiadu (nie robi problemów z mięskiem pierogami czy naleśnikami ( je wszytsko po troszku w swoim tempie- czasem zimne)- jeśli nie chce kisiel, budyń, owoce, ( z reguły coś na słodko)
20.30 - grysik na gęsto na mleku z kartonu 2% - nawet 300 ml

Acha i duuuużo Ala pije - około 150 ml po każdym posiłku - oczywiście nie na raz ale niekapek czy butelka z rurką jest zawsze w pogotowiu i sobie pije kiedy chce.

Acha jeśli Ala je słodycze to około pory podwieczorku , absolutnie nie przed posiłkiem tylko po (sadzam ją do leżaczka i daję jej czekolady lub jakieś ciacho czy lizaka - jak już jej nie widać i zaczyna marudzić to znaczy że ma dość)
Wygląda to mniej więcej tak:



 
:-D Widac, ze jej smakowala:-D

U nas z mlekiem jest odwrotny problem- Paula moglaby jesc tylko Nutramigen z kaszka:no:
Jeszcze nie zdarzylo sie, zeby zjadla duzy obiad i sie najadla bez popicia mlekiem. Owocki i obiad dostaje lyzeczka i w ten sposob zje max. 120g, dojada mlekiem z kaszka, lub reszta obiadku zmiksowana i dodana do mleka (czasem po 2 lyzeczkach jest plucie i wykrecanie sie) :nerd:

U nas to wyglada tak:
6.00 200ml Nutri
9.00 250 ml kaszka ryzowa na N.
12.00 120 ml owockow + 150 ml kaszki ryz. na N.
15.00 120g obiadku (drugie danie) + 120 ml Nutri samo lub z kaszka
18.00 200 ml kislu+ 30 ml N.
20.00 250 ml kleiku na N.

W sumie nie je malo, tylko tak strasznie monotonnie:no: Dodatkowo zjada kilka chrupek kukurydzianych, pietke od chleba (od ubieglego tygodnia), jakiegos ziemniaka, lub 2-3 kluski slaskie wlasnej roboty. W ciagu calego dnia wypija pare lykow soczku z woda. Sok pije ze szklanki, reszta niestety wciaz z butelki:no:

Az boje sie pomyslec, co by bylo, gdyby ktoregos dnia odwidzialo jej sie mleko...
 
Alu slicznie wygladasz:-D:-D:-D:-D

U mnie ostatnimi dniami bylo na obiad:
  • gzik z pyrami <w piatek>,ciekawe czy wiecie co to jest?:rofl2:
  • znowu barszczyk z ziemniaczkami i duszona cebulka<Zuzia uwilebia>
  • potrawka
  • gulasz z ziemniakami/na 2 dzien z kasza,do tego surowka <cykoria,ogorek swiezy,kwaszony,pomidorki koktajlowe,szczyporek,koperke,ziola,sol,papryka oliwa>/szpinak
  • zupa jarzynowa<wloszczyzna,brokuly ,groszek,kalarepka,ziemniaki,koperek>
  • miesko z papryka,ponidorami,makaron, brokuly
  • pieczony kurczak,ziemniaki,marchewka z jablkiem,a na 2 dzien,udusilam tego kurczaka,do tego ziemniaki, i surowka z lodowej salaty,groszku,smietany,koperku,przypraw
  • dzis - kotleciki w panierce z bulki tartej i platkow kukurydzianych,ziemniaki,brokuly i kalafior
  • jutro krupnik i??????????? nalesniki?????? racuszki??<choc to robie na kolacje raczej> co proponujecie?
 
Katka proponuje: jutro nalesniki, racuchy w czwartek (tlusty) a w piatek krupnik, jako danie dietetyczne po czwartkowym obzarstwie:tak:;-)
 
reklama
Do góry