reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co o tym myślicie?

Serduszko_23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
1 145
Cześć dziewczyny! Mam pytanie, ostatnia miesiączka 21.09. Cykle w miarę regularne co 26-28 dni. Robiłam też testy owulacyjne - pozytywny 3.10 - 13 dc.
20.10 - 30 dc - beta hcg 718,3
22.10 - 32 dc - beta hcg 1873
25.10 - podczas badania usg widoczny pęcherzyk ciążowy (ciąża potwierdzona)
Wczoraj tj. 8.11 (6t6d) byłam na dodatkowej wizycie u swojego ginekologa w szpitalu, żeby zobaczyć czy pojawiło się serduszko.
Niestety zarodka i serduszka brak, wszystko wygląda dobrze, tylko wygląda to ma 5-6 tydzień ciąży (widać mały pęcherzyk żółtkowy - nie znam wymiarów, bo nie ma na wydruku)
Beta hcg z tego samego dnia 10505 (jutro zrobię kolejną).
Czy jest szansa, że coś z tego będzie?
17.11 mam kolejną wizytę, ale po wczorajszej wizycie straciłam nadzieję :(

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Załączam też wydruk z usg (niestety mało wyraźne).
 

Załączniki

  • zdjęcie usg.jpg
    zdjęcie usg.jpg
    59,9 KB · Wyświetleń: 405
reklama
Każdy przypadek jest inny, także nie obiecam Ci, że Twój tez będzie miał takie same zakończenie, ALE:
- była na forum dziewczyna, która jednego dnia u lekarza dostała wielkość maluszka 3 mm, co nie pasowało do danego tc, więc zestresowana szła kolejnego dnia do innego lekarza i tam już zupełnie inna wartość - czasami nawet lekarze mylą się w wymiarach
- inne dziewczyna dostała informację od lekarza, żę raczej nici z tego, puste jajo, bo w 6 tc jeszcze nie ma zarodka, a wystarczyło poczekać troszkę dłużej, chyba do około 7 tygodnia i już wszystkie pięknie było.
Jeśli masz puste jajo, to beta może też ładnie rosnąć.

Zostaje Ci chyba jedynie cierpliwie czekać do wizyty.
Aczkolwiek poszłabym chyba do innego lekarza jakoś w poniedziałek (7tc+ 5) i wtedy zobaczyć jak to wygląda.
 
Każdy przypadek jest inny, także nie obiecam Ci, że Twój tez będzie miał takie same zakończenie, ALE:
- była na forum dziewczyna, która jednego dnia u lekarza dostała wielkość maluszka 3 mm, co nie pasowało do danego tc, więc zestresowana szła kolejnego dnia do innego lekarza i tam już zupełnie inna wartość - czasami nawet lekarze mylą się w wymiarach
- inne dziewczyna dostała informację od lekarza, żę raczej nici z tego, puste jajo, bo w 6 tc jeszcze nie ma zarodka, a wystarczyło poczekać troszkę dłużej, chyba do około 7 tygodnia i już wszystkie pięknie było.
Jeśli masz puste jajo, to beta może też ładnie rosnąć.

Zostaje Ci chyba jedynie cierpliwie czekać do wizyty.
Aczkolwiek poszłabym chyba do innego lekarza jakoś w poniedziałek (7tc+ 5) i wtedy zobaczyć jak to wygląda.
Myślę, że pomyłki tutaj nie ma (ginekolog sprawdzał kilka razy, też się znamy). To była dodatkowa wizyta.
Tak się składa, że 17.11 to będzie 8t1d będę na wizycie u innego ginekologa bo mój dzisiaj wylatuje na wakacje ;( Zastanawiam się też, czy ta beta wczorajsza nie jest za niska w odniesieniu do tej z 22.10 - chociaż w takich odstępach się chyba nie porównuje.
 
Moim zdaniem trzeba przygotować się na najgorsze. Beta nie za wiele urosła. Po dwóch tygodniach od 1 USG to powinno być już serce. A u Ciebie jakby wszystko się cofnęło.
@NiebieskookaEM skoro jest pęcherzyk zoltkowy to nie jest to puste jajo.
 
Myślę, że pomyłki tutaj nie ma (ginekolog sprawdzał kilka razy, też się znamy). To była dodatkowa wizyta.
Tak się składa, że 17.11 to będzie 8t1d będę na wizycie u innego ginekologa bo mój dzisiaj wylatuje na wakacje ;( Zastanawiam się też, czy ta beta wczorajsza nie jest za niska w odniesieniu do tej z 22.10 - chociaż w takich odstępach się chyba nie porównuje.
są na necie kalkulatory bety, tam moze spróbuj sprawdzic.
A co do jutrzejszej bety, to wydaje mi się, ze powyżej 10 000 przyrasta o 66% nie co 48h, ale co 96 h.
 
Moim zdaniem trzeba przygotować się na najgorsze. Beta nie za wiele urosła. Po dwóch tygodniach od 1 USG to powinno być już serce. A u Ciebie jakby wszystko się cofnęło.
@NiebieskookaEM skoro jest pęcherzyk zoltkowy to nie jest to puste jajo.
Cofnąć się nie mogło, bo na pierwszym usg był sam pęcherzyk ciążowy. Obawiam się, że raczej zatrzymało ;(
 
są na necie kalkulatory bety, tam moze spróbuj sprawdzic.
A co do jutrzejszej bety, to wydaje mi się, ze powyżej 10 000 przyrasta o 66% nie co 48h, ale co 96 h.
Tak wiem. Porównam wynik z wczoraj z jutrzejszym. Czekam, chociaż nastawiam się, że niestety nic z tego nie będzie. Tym bardziej, że wiem kiedy była owulacja i mam regularne cykle.
 
Cześć dziewczyny! Mam pytanie, ostatnia miesiączka 21.09. Cykle w miarę regularne co 26-28 dni. Robiłam też testy owulacyjne - pozytywny 3.10 - 13 dc.
20.10 - 30 dc - beta hcg 718,3
22.10 - 32 dc - beta hcg 1873
25.10 - podczas badania usg widoczny pęcherzyk ciążowy (ciąża potwierdzona)
Wczoraj tj. 8.11 (6t6d) byłam na dodatkowej wizycie u swojego ginekologa w szpitalu, żeby zobaczyć czy pojawiło się serduszko.
Niestety zarodka i serduszka brak, wszystko wygląda dobrze, tylko wygląda to ma 5-6 tydzień ciąży (widać mały pęcherzyk żółtkowy - nie znam wymiarów, bo nie ma na wydruku)
Beta hcg z tego samego dnia 10505 (jutro zrobię kolejną).
Czy jest szansa, że coś z tego będzie?
17.11 mam kolejną wizytę, ale po wczorajszej wizycie straciłam nadzieję :(

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Załączam też wydruk z usg (niestety mało wyraźne).
Nie ma innej opcji niż poczekać do kolejnego USG. Beta niestety urosła mało a to nie jest dobry znak. Może to kwestia kilku dni aż pojawi się zarodek ale może być też niestety puste jajo ( sama miałam 2 razy - raz beta rosla jak szalona, za drugim razem niestety przyrosty były słabe). Na następnym USG powinien już być zarodek - czego Ci życzę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
są na necie kalkulatory bety, tam moze spróbuj sprawdzic.
A co do jutrzejszej bety, to wydaje mi się, ze powyżej 10 000 przyrasta o 66% nie co 48h, ale co 96 h.
Dokladnie. Już po 1000 zwalnia, po 6000 może podwajać się co 4 doby. Przy większych wartościach jeszcze wolniej. Niestety sama beta dużo nie znaczy. U mnie w przedostatniej ciąży rosla jak na bliźniaki a było puste jajo 😔... A przez te przyrosty dodatkowo podejrzenie zaśniadu groniastego 😬
 
Do góry