reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co robić? Pilna sprawa...

Mi098

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Październik 2021
Postów
38
Nie wiem co robić.
Wczoraj wieczorem poczułam parcie na odbyt. Poszłam więc się wypróżnić.
Zamiast kału w sedesie zauważyłam jednak zbity śluz.
Mam założony pesser ze względu na krótką szyjkę.
Jestem w 33 tygodniu.
Nie wiem czy mi to wyszło z odbytu czy z pochwy i był to czop.
Wizytę mam w poniedziałek.
Nie wiem czy poczekać czy jechać dzisiaj.
Jakie dalsze postępowanie może zlecić ginekolog jeśli to czop? On zobaczy na USG czy jest czop czy odszedł?
 
reklama
Bo zwyczajnie nie wiem co robić. To moja pierwsza ciąża. Nie wiem jak wygląda ten czop.
Czy to mogło być to.
Nie wiem czy czekać czy działać.
Boję się że coś się stanie dziecku, a z drugiej strony nie chce być panikarą.
 
Nie wiem też jakie jest dalsze postępowanie w przypadku gdy już jest zagrozenie przedwczesnym porodem i pessar a byłby to czop.
 
Nie wiem też jakie jest dalsze postępowanie w przypadku gdy już jest zagrozenie przedwczesnym porodem i pessar a byłby to czop.
Czop to taka galaretka często przeźroczysta.. Taka jak meduza.. Albo może widzialas mokrego rozwalonego pampersa? W środku jest taka granulaty przezroczysta..
Tak wygląda czop. Żaden śluz. Czop to takie zbite i zawarte galareta.. Może być pod barwiony krwią bądź zielony. Jeżeli czop będzie zielony to warto jechać.. Jeżeli przeźroczysty to nic.. Czop odchodzi ale nie zawsze zwiastuje poród..
Mi odszedł 2razy i wiem jak to wygląda i tego nie da się pomylić z niczym mimo że wcześniej nie widziałam czopu 😅
 
W żadnej ze swoich ciąży nie widziałam czopu. W pierwszej z pełnym rozwarciem leżałam 4 tyg w szpitalu i ani widu ani słuchu jego nie było w domu czy w szpitalu. W drugiej miałam pessar i przy zdjęciu miałam już 4 cm rozwarcia i także czopu nie uświadczyłam. Mógł wypaść jak widać i bez niego z pessarem czy bez funkcjonowałam. Myślę, że jeśli prócz tego nie doskwierają ci inne dolegliwości to poczekaj na wizytę.
 
Powiem Ci, że jak mocno przesz na toalecie, to może pojawić się zbity śluz. Wyglądem przypomina budyń i to jest śluz z pochwy. Może być też zbity śluz połączony z kałem i to wtedy będzie z odbytu.
Pod koniec ciąży zwiększa się ilość śluzu w pochwie, dlatego można go zaobserwować w toalecie.
Czop natomiast jest konsystencji ciągnącej, najczęściej przezroczysty, czasem zabarwiony krwią, bądź brązowawy. Mi czop odchodził z dobry tydzień przed porodem, a i tak akcja się z tego nie rozwinęła.
Jeżeli to co zobaczyłaś, nadal Cię bardzo niepokoi, to dla własnego spokoju odwiedź lekarza.
To jest naturalne, że masz obawy, i że chcesz się poradzić. Trzymam kciuki.
 
reklama
Spokojnie, mi jak odszedł czop w 1 ciąży po baloniku to było go chyba z pół kilo. Normalnie jakby urodziła slajma w przezroczystym kolorze. Bleee :p Pisalam Ci. Jak Cię tyłek boli to omów to na wizycie z ginekologiem lub idź do proktologa. Badanie palpitacyjne nic nie boli, a wykluczysz lub powierdzisz hemoroidy lub inne dolegliwości odbytu.
 
Do góry