reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

coraz czesciej je w nocy??

ola652

Mamusia Adrianka!
Dołączył(a)
5 Lipiec 2008
Postów
980
zacznę od tego, iz wiem ze podobnych wątków jest multum ale chciałabym aby mądre mamy odniosły sie do mojej sytuacji, dziwi mnie to ze mój syn coraz czesciej zaczyna wstawac w nocy na mleko:baffled:jak byl mniejszy to wstawal raz-dwa teraz zdarza mu sie wstac nawet 4 razy:szok: porostu siada w łóżeczku i placze i im dluzej nie przychodze bedzie glosniej plakal, wiadomo. Przecież dziecko w tym wieku wytrzyma juz noc bez żarcia!! nie wiem czy kategorycznie podac wode i tyle koniec z jedzeniem czy on to wytrzyma?? dodam ze metoda zmniejszania ilosci mleka nie dziala próbowałam dwa razy i porażka, jak tak dalej pojdzie to bede do niego wstawac co pól godziny. normalnie je kolacje albo kaszkę albo parówki, albo cos z obiadu jak mu zostaje a mimo to po ok 3/4 godzinach wstaje na mleko, podaje mu z dodatkiem kaszki i ogólnie zaczelo mnie juz to przerastac poradźcie cos bo nie wiem czy nie zamorduje tego zarloka!! iii czy jak np dostanie kolacje o 21.40 to czy powienien wytrzymac do 8 rano bez placzu????
 
reklama
Ja jestem zdania, że po prostu potrzebuje :-)

Szybko mu przejdzie. A im bardziej mu odmawiasz tym bardziej będzie się domagał.
A może nie syci go to co dostaje, może czas na jakieś zmiany ?

Moja córka ( 2lata) ostatnio też miała fazę obżarstwa, ale już przeszło :tak:
 
wydaje mi sie ze najada sie przy każdym posiłku nie tylko kolacjii, nie za bardzo mam co zmieniac bo on juz nie dzidziusiwych papaek tylko normalnie staram sie podawac zdrowo ale i dorosle jedzonko, powinno wystarczyć. nie wiem w dzien duzo biega spala energii a w nocy nadrabia ale ja wolalabym zeby w dzien wiecej potrzebowal a w nocy spal
 
Wiadomo ze kazde dziecko ma inne potrzeby.Adas wstawał bardzo dlugo na jedzenie nocne.Ale od paru mscy mam spokój.Zjada 260 ml mleka na noc kolo 20 i potem sniadnie ok 9.Wiec teoretycznie Twoj synek powinien wytrzymac,ale wiadomo ze nie kazde dziecko ma podobnie:-)
 
ola a czy oprócz kolacji (dorosłej) dajesz mu jeszcze mleko na noc???? Bo jak nie to ta parówka czy kanapka może mu nie wystarczyć, ja mam takiego obżartucha w domu i wiem co to znaczy, kolacja jest między 18 z 19 a ok 20.00 jest jeszcze 240ml mleka zagęszczone kaszką!!!! Następne karmienie ok 6 rano.
 
kolejce mój mały je tak późno ze nie zmieści już mleka bo ok 22 przed spaniem dostaje kolacje, ale on potrafi zjesc np 3 morlinki i kawalek chlebka mysle ze to duzo no a mleko to juz po 3 godzinach, ale dzis odstawiłam całkowicie butelkę-niekapka i podałam mu kaszkę z łyżeczki hehe o 3 w nocy i juz wiecej nie wstal moze poskutkuje taka metoda bo mnie sie wydaje ze on do butli sie budzi a nie do mleka bo np duzo gorzej zasypia bez butelki, nie dostawal smoczka to moze do butelki sie przyzwyczaił, bede obserwować czy moja nowatorska metoda poskutkuje :)):-)
 
ola taka kolacja o 22 to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie, a dlaczego tak późno??? Miałam jeszcze zapytać czy wiesz że dziecko w tym wieku powinno wypijać ok 500-600ml mleka dziennie (oczywiście jeżeli dostaje jogurt czy sery itp. to może trochę mniej) a jak jest u Was kiedy Ty to wszystko podajesz?
A swoją drogą to masz rację, że on chyba raczej do butli się przyzwyczaił a nie jest głodny!
 
no niestety moj maly tak pozno chodzi spac niestety nie bede z nim walczyc to nie podlega dyskusji aa co do jedzenia no nie róbcie ze mnie wyrodnej matki przecież wiem ze nie jest zdrowo jest cala dobe nie pytam przecież o to trzymajcie sie tematu plisssss maly je codziennie warzywa owoce i wszystko co mu jest potrzebne mleko tez! min kaszki mleczne jogurty kanapki mleczne jako przekąskę i wszystko co jest z przeznaczeniem dla dzieci dostaje także dorosle jedzonko bo sam sie domaga nie bede mu bronic jesc czy to sie komuś podoba czy nie. problem z tym wcinaniem w nocy chyba sie tak przyzwyczaił a poki co wstaje jeden raz ok3 jak daje mu z łyżeczki ogolnie nie zbyt mu sie to podoba i zjada ok 100 ml i do 10 później już nie je czyli to jest prosty dowód na to ze potrafi wytrzymać zobaczmy moze sie odzwyczai?
 
Według mnie sprawdza się tu teoria, że twój synek przyzwyczaił się po prostu do butelki, tak jak niektóre dzieci przyzwyczajają się do smoczka. Nasza pani doktor to taka nowoczesna babka i zawsze mówi, że jedzenie z butli to taka namiastka smoczka. Ja nigdy nie dawałam mleka z butelki. Karmiłam bardzo długo cyckiem i np, jak córka miała 5 miesięcy to potrafiła przespać 8 godz bez przerwy,a jak miała 1,5 roku budziła się równo co godzinę. Przez całą noc jadła co godzinę, co chwilę się wybudzała, no i brzuszek nie miał kiedy odpocząć, więc po takiej nocy wstawała marudna i bardzo szybko miała drzemkę. W efekcie noce odsypiała w dzień, a ja nigdy nie byłam wyspana:angry: Po odstawieniu jej od cycka śpi przez całą noc. Właściwie z dnia na dzień. Dlatego wydaje mi się, że masz podobny problem, tyle że zamiast cycka jest butelka- a raczej jej smoczek. Jeśli jeszcze chcesz dawać synkowi mleko , to spróbuj w niekapku albo jakimkolwiek kubku bez smoczka. Może to pomoże. Powodzenia! Ps. z doświadczenia wiem, że dziecko chętniej z czegoś korzysta jeśli samo może sobie coś w sklepie wybrać. Zabierz go ze sobą na zakupy i niech sobie "kupi" taki kubek jaki mu się najbardziej podoba:-)
 
reklama
:-):-):-)Moja Viki tez budzi sie w nocy 2,3 razy i domaga mleczka.proby oszukiwania woda nic nie zdzialaly,poki nie dostanie mleka znow nie zasnie,ja tez mysle ze jest juz w takim wieku ze moze przespac bez niego cala noc,chyba musze po prostu poswiecic pare nocek,aby ja oduczyc,bo niedlugo drugie malenstwo do nas zawita i chyba bede wtedy musiala wstawac na zmiane co godzine:happy::happy:
 
Do góry