reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

Dziewczyny, od czego zacząć?
moje wyniki krzywej z dziś: na czczo 137 (!), Po 1h - 138, a po 2h - 122. Jutro wizyta i pewnie skierowanie do poradni 🤦‍♂️

ale co mam robić, jestem załamana i nie wiem co robić 🫤🫤

Nie masz cukrzycy poza ciaza? Bardzo wysoki poziom na czczo.
 
reklama
Staram się ,zjadłam zupę na obiad . Zaraz może cię zjem,ale jak jem to ten bok mi dokucza,bo nie ma miejsca.

A po tej kroplówce z soli fizjologicznej wróciłam do życia. Przebudziłam się i kolor wrócił do normy,ale znowu mj coś ciepło teraz może od sterydow.

Nie zjadaj mnie 😁🤭
A powaznie wszystko pewnie wroci do normy jak wrocisz do domku. Serio. Bo widze ze niezle dali Ci tam popalic plus sterydy to mix. Ciesze sie ze sol pomogla i oby to tylko krotkotrwaly efekt uboczny teraz sterydow. Wroc do domku w jednym kawalku 🙃🤞
 
Dziewczyny, od czego zacząć?
moje wyniki krzywej z dziś: na czczo 137 (!), Po 1h - 138, a po 2h - 122. Jutro wizyta i pewnie skierowanie do poradni 🤦‍♂️

ale co mam robić, jestem załamana i nie wiem co robić 🫤🫤

Zacznij od tego aby sie nie stresowac bo duzo z nas spotyka sie z diagnoza cukrzycy ciazowej i to tylko tak brzmi ze mozna zwariowac, a stres tu najmniej porzadany. Jak widac da sie z nia zyc te 9 mscy. Jutro zapewne na wizycie dostaniesz glukometr i recepte na paski i bedziesz badac sobie glikemie w domu. Nie wiem czy nie dostaniesz od razu insuliny nocnej bo jednak Twoj wynik jest duzo,duzo za duzy na czczo. Z insulina tez da sie zyc a pomaga nie tylko Tobie ale przede wszystkim dziecku.
 
Nie zjadaj mnie 😁🤭
A powaznie wszystko pewnie wroci do normy jak wrocisz do domku. Serio. Bo widze ze niezle dali Ci tam popalic plus sterydy to mix. Ciesze sie ze sol pomogla i oby to tylko krotkotrwaly efekt uboczny teraz sterydow. Wroc do domku w jednym kawalku 🙃🤞
Nie zjadam,dobrze,że mam z kim pogadać 😅 No powiem Ci,że mnie wykończyli .
 
Zacznij od tego aby sie nie stresowac bo duzo z nas spotyka sie z diagnoza cukrzycy ciazowej i to tylko tak brzmi ze mozna zwariowac, a stres tu najmniej porzadany. Jak widac da sie z nia zyc te 9 mscy. Jutro zapewne na wizycie dostaniesz glukometr i recepte na paski i bedziesz badac sobie glikemie w domu. Nie wiem czy nie dostaniesz od razu insuliny nocnej bo jednak Twoj wynik jest duzo,duzo za duzy na czczo. Z insulina tez da sie zyc a pomaga nie tylko Tobie ale przede wszystkim dziecku.
To już 26 tydzień więc pocieszam się tym że dieta i wszelkie inne zalecenia będę musiała przestrzegać jakieś 3 miesiące, ale dla dziecka wszystko ;) a czy jest możliwe że zjedzony wczoraj wieczorem jogurt naturalny z migdałami około 21 aż tak wybił cukier o 8 rano?
 
To już 26 tydzień więc pocieszam się tym że dieta i wszelkie inne zalecenia będę musiała przestrzegać jakieś 3 miesiące, ale dla dziecka wszystko ;) a czy jest możliwe że zjedzony wczoraj wieczorem jogurt naturalny z migdałami około 21 aż tak wybił cukier o 8 rano?

Nie powinien. Az tak jogurt nie wywala, ale... to cukrzyca ciazowa wiec tez nie ma jednoznacznej odpowiedzi nigdy,bo kazda z nas jest inna.
Polecam jednak przed samym snem kanapke z wedlina i warzywkiem. To bezpieczniejszy wybor niz niepewny nabial.

I masz racje juz blizej jak dalej wiec minie szybko:-) glowa do gory bo nie jest tak zle jak mogloby sie wydawac!

Nie zjadam,dobrze,że mam z kim pogadać 😅 No powiem Ci,że mnie wykończyli .

O ktorej jakis obchod decyzyjny czy wypuszczaja do domu?
 
Nie powinien. Az tak jogurt nie wywala, ale... to cukrzyca ciazowa wiec tez nie ma jednoznacznej odpowiedzi nigdy,bo kazda z nas jest inna.
Polecam jednak przed samym snem kanapke z wedlina i warzywkiem. To bezpieczniejszy wybor niz niepewny nabial.

I masz racje juz blizej jak dalej wiec minie szybko:-) glowa do gory bo nie jest tak zle jak mogloby sie wydawac!



O ktorej jakis obchod decyzyjny czy wypuszczaja do domu?
i przed samym badaniem Pani mierzyła mi glukometrem i był pomiar okej więc sama nie wiem, jak z 90 podskoczyło do 137
 
i przed samym badaniem Pani mierzyła mi glukometrem i był pomiar okej więc sama nie wiem, jak z 90 podskoczyło do 137

Krew z palca a z zyly to dwie rozne bajki. Glukometr moze sie mylic o 15-20% stad ta roznica. Nie martw sie na zapas bo stres jest gorszy niz wyskok cukru:-)
 
reklama
To już 26 tydzień więc pocieszam się tym że dieta i wszelkie inne zalecenia będę musiała przestrzegać jakieś 3 miesiące, ale dla dziecka wszystko ;) a czy jest możliwe że zjedzony wczoraj wieczorem jogurt naturalny z migdałami około 21 aż tak wybił cukier o 8 rano?
Raczej za długa przerwa bez jedzenia. Ja mam cukrzycę już trzeci raz. Zawsze od samego początku ciąży. U mnie dopiero końcówka 14 tc. Więc trzeci raz dieta ponad 6 miesięcy. Da się nad tym zapanować.
 
Do góry