reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
Mnie najbardziej frustruje to, że jem już jak królik a cukry szaleją... W sumie to plus dla mojej wagi ale wizja jeszcze 3 miesięcy na takiej diecie mnie przytłacza.
Może jednak insulina by się przydała. Coś jeść musisz, dziecko też potrzebuje.

Wiem że będziesz musiała rodzic 100km od domu, ja mam też około 100km. Damy radę :)
 
Może jednak insulina by się przydała. Coś jeść musisz, dziecko też potrzebuje.

Wiem że będziesz musiała rodzic 100km od domu, ja mam też około 100km. Damy radę :)
No jak się nie da inaczej to trzeba będzie dac rade. Najgorzej, że mąż bedzie siedzial z dziecmi a do mnie bedzie miał daleko.
 
No jak się nie da inaczej to trzeba będzie dac rade. Najgorzej, że mąż bedzie siedzial z dziecmi a do mnie bedzie miał daleko.
Mój też ma do mnie daleko. Jedyne dobre to że nie mamy dzieci,, a jego wujek mieszka jakieś 30 minut od szpitala.
A w szpitalu chyba wezmę prywatny pokój, drogi nie jest, a będzie mógł zostać ze mną na noc.
 
Zaczęłam się teraz bać dziewczyny [emoji55] że mogę się rano nie obudzić bo cukier tak spadnie...[emoji58] jezuuuu przedemną jeszcze 5 miesięcy ciąży [emoji52] Mam wizytę 8 go to zapytam mojej doktorki bo zaczynam żałować tej insuliny. Myślałam że ona ma pomóc a nie szkodzić [emoji849]
U mnie poród 80km od domu.
 
Zaczęłam się teraz bać dziewczyny [emoji55] że mogę się rano nie obudzić bo cukier tak spadnie...[emoji58] jezuuuu przedemną jeszcze 5 miesięcy ciąży [emoji52] Mam wizytę 8 go to zapytam mojej doktorki bo zaczynam żałować tej insuliny. Myślałam że ona ma pomóc a nie szkodzić [emoji849]
U mnie poród 80km od domu.
Nie panikuj :) Jedz coś pół godziny przed snem. Musiałby Ci cukier chyba do 20 spasc żeby było az tak.
 
Zaczęłam się teraz bać dziewczyny [emoji55] że mogę się rano nie obudzić bo cukier tak spadnie...[emoji58] jezuuuu przedemną jeszcze 5 miesięcy ciąży [emoji52] Mam wizytę 8 go to zapytam mojej doktorki bo zaczynam żałować tej insuliny. Myślałam że ona ma pomóc a nie szkodzić [emoji849]
U mnie poród 80km od domu.
Bez paniki. Naprawdę trudno jest o taki spadek w cukrzycy ciążowej. Nawet na insulinie bo twoja trzustka mimo wszystko pracuje i organizm dalej sobie radę. Insulina nie szkodzi.
Nie denerwuj się, jedz tak żebyś miała dobre cukry i się dobrze czuła
 
Dokładnie jak pisze Ennis, z czasem robi się trudniej. Ja już miałam ogarnięte wszystkie posiłki, nie zmieniłam nic. Dzisiaj 26+1 i od kilku dni nie mogę ogarnąć cukrów rano. A pilnuję się tak, że Chodakowska czy inna Lewandowska to przy mnie nic [emoji23] Zobaczymy co powie diabetolog. Ennis a powiedz mi jak to jest... Jakbym dostała insulinę na noc to już do konca ciazy musze ją brac i zawsze, czy jak. Chodzi mi o obnizenie tego cukru na czczo. Wiem, że jutro już niedługo ale ciekawa jestem :) No i ciekawe czy da mi insuline czy dalej bedzie kazała kombinowac z dietą...
To ja w 25 dostalam tabketki bo sie jaja dzialy a na diecie od ok 18 tygodnia. Ciaza ma swoje prawa.
 
Omg, z tym szpitalem to mnie rozwaliłyście. Nie ma to jak trafić z powodu cukrzycy i dostać takie jedzenie... Jakieś kpiny.

Ja powoli oswajam się ze swoją cukrzycą... Ech.
Ale poradźcie, od czego mogę zacząć, jeszcze przed wizytą u diabetologa? Z czego na pewno zrezygnować, co dorzucić do diety? Nie mam pomysłu co robić na kolacje...
 
reklama
Omg, z tym szpitalem to mnie rozwaliłyście. Nie ma to jak trafić z powodu cukrzycy i dostać takie jedzenie... Jakieś kpiny.

Ja powoli oswajam się ze swoją cukrzycą... Ech.
Ale poradźcie, od czego mogę zacząć, jeszcze przed wizytą u diabetologa? Z czego na pewno zrezygnować, co dorzucić do diety? Nie mam pomysłu co robić na kolacje...
Kiedy masz wizyte?
Zacznij od niejedzenia slodyczy, ciastek itp.
Potem jak dostaniesz glukometr to bedziesz sprawdzac i zobaczysz co Ci pasuje a co nie.
Ja ogolnie zaczelam o salatek na kolacje, warzywa plus mieso.
Nie zamartwiaj sie, z czasem to i deser ogarniesz [emoji6]
 
Do góry