reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia po CC

Eveline.eve

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Styczeń 2021
Postów
134
Hej, dostalam zielone światło na cwiczenia po CC- mija wlasnie 8 tygodni. Pytanie do mam po cc- kiedy zaczęłyście ćwiczyć? Jakei ćwiczenia wykonujecie? Jak z mobilizacją do ćwiczeń? Mam do zrzucenia 15 kg a nie chce sie katować dietą bo dopiero co byłam na diecie cukrzycowej 😅 Chce to zrobić spokojnie by wzmocnić ciało. Zaczynam ćwiczenia z ring fit z nintendo. Opowiedzcie jak to było/jest u Was 😊
 
reklama
Po CC nie wolno ćwiczyć przez pół roku.
Możesz sobie mobilizować Blizne, wykonywać ćwiczenia oddechowe, ale nic więcej.
Warto się do tego stosować, ja się wstrzymałam, bez diety zeszły wszystkie kg, a nie mam teraz żadnych problemów po Cc.
 
A byłaś u fizjoterapeuty uroginekologicznego? Po cc jest często problem z rozejściem mięśni. Ja jestem 14 tyg po cc, od 6 tyg wykonuje cwiczenia oddechowe i wzmacniające mięśnie dna miednicy. Z mobilizacją ok, gorzej z czasem i zmęczeniem bo nieraz padnę na łóżko zanim pomyslę że miałam poćwiczyć 😂. Jednak staram się być regularna bo chciałabym na sylwka założyć obcisłą sukienkę - taki sobie przyjęłam cel :)
 
Po CC nie wolno ćwiczyć przez pół roku.
Możesz sobie mobilizować Blizne, wykonywać ćwiczenia oddechowe, ale nic więcej.
Warto się do tego stosować, ja się wstrzymałam, bez diety zeszły wszystkie kg, a nie mam teraz żadnych problemów po Cc.

Nie do końca jest to prawda.
Cwiczyc można już po 8 tygodniach przy założeniu, ze obejrzał cie lekarz i nie ma żadnych komplikacji. Ćwiczenia powinny być z umiarem (nie obierajmy sobie za cel od razu maratonu czy triathlonu) i nie powinny powodować bólu. Ćwiczenia typu brzuszki czy inne na mięśnie brzucha byc może będą musiały jeszcze poczekać.
Refularne ćwiczenia przyspieszaja proces gojenia.
 
Nie do końca jest to prawda.
Cwiczyc można już po 8 tygodniach przy założeniu, ze obejrzał cie lekarz i nie ma żadnych komplikacji. Ćwiczenia powinny być z umiarem (nie obierajmy sobie za cel od razu maratonu czy triathlonu) i nie powinny powodować bólu. Ćwiczenia typu brzuszki czy inne na mięśnie brzucha byc może będą musiały jeszcze poczekać.
Refularne ćwiczenia przyspieszaja proces gojenia.
Wydaje mi się że dziewczyna chcąc schudnac pytała właśnie o poważniejsze ćwiczenia. Te Nintendo ring fit jest moim zdaniem nieco wymagające.

Ja sama pytałam kiedy mogę wrócić do ćwiczeń nie miałam na myśli delikatnych tylko poważne treningi, które robiłam przed ciążą. Lekkie mnie nie satysfakcjonowały.
 
Jak chodzi o samo zrzucenie kilogramów to bez zdrowej diety się chyba nie obędzie. Nie chodzi tu o jakieś katowanie się ale moim zdaniem powinno to być połączone- wzmacniamy ciało od wewnątrz zdrowym jedzonkiem i od zewnątrz odpowiednimi ćwiczeniami. Ćwiczenia mogą być bardzo zdradliwe, ja np przez moje mięśnie brzucha dalej nie mogę biegać i robić brzuszków a wydawałoby się że to najalepsze na poprawè kondycji ciała.
 
Nie każde ćwiczenia zlewają pot z tyłka 😅Spokojnie, nie mam na zaniaru robić maratonu czy wyzwania brzuszkowego 😉 Chce wzmocnić ciało i pomału chudnąć-wiecie, dziecko rośnie i też trzeba mieć siłę je nosić, podnosić i przenosić. Teoretycznie to tez ćwiczenia 🤭 Przed ciąża miałam naderwane więzadło w obojczyku więc kompletnie nie mam siły w rękach. Robie to na co pozwala mi blizna, jest ładnie zagojona i codziennie ją masuje. Lekarz mnie zbadał i pozwolił ćwiczyć. A na ring fit można wybrać ćwiczenia i stopień trudności. Próbuję i jak są za mocne to odpuszczam i szukam innego.
 
Nie każde ćwiczenia zlewają pot z tyłka 😅Spokojnie, nie mam na zaniaru robić maratonu czy wyzwania brzuszkowego 😉 Chce wzmocnić ciało i pomału chudnąć-wiecie, dziecko rośnie i też trzeba mieć siłę je nosić, podnosić i przenosić. Teoretycznie to tez ćwiczenia 🤭 Przed ciąża miałam naderwane więzadło w obojczyku więc kompletnie nie mam siły w rękach. Robie to na co pozwala mi blizna, jest ładnie zagojona i codziennie ją masuje. Lekarz mnie zbadał i pozwolił ćwiczyć. A na ring fit można wybrać ćwiczenia i stopień trudności. Próbuję i jak są za mocne to odpuszczam i szukam innego.
Założenie, że każda aktywność to ćwiczenia może być zgubne. Podobnie jak dziewczyny doradzałabym konsultację z fizjoterapeutą i fizjoterapeutą uroginekologicznym. Tu trzeba wyrobić sobie dobre wzorce ruchowe, bo nieprawidłowe podnoszenie dziecka z wielu kobiet robi kaleki.
Ćwiczenia powinny wzmacniać mięśnie i ruchomość stawów bez powodowania kontuzji. W ogóle bieganie i brzuszki to są bardzo złe ćwiczenia dla kobiet zwłaszcza.
 
reklama
Bardzo ważna jest też postawa, brzuch ciągnął nas w dół zwłaszcza pod koniec a miednica powinna być podciągnięta do góry :). Nie nazwałabym noszenia dziecka ćwiczeniami natomiast stań przed lustrem trzymając je na rękach i spróbuj przyjać prawidłową postawę - wtedy juz zaczniesz dbać o mięśnie. Potrm bezwiednie będziesz się prawidłowo ustawiała.
 
reklama
Do góry