reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia

aniasorsha

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
4 Październik 2005
Postów
1 196
Miasto
Gliwice
Myślę, że czas powoli pomyśleć o ćwiczeniach... Jeśli znacie jakieś fajne ćwiczenia dla przyszłych mamuś, albo nauczycie się czegoś fajnego na szkołach rodzenia - piszcie. Myślę, że tych ćwiczeń jest tyle, że nie wszystkie trafią do każdej z nas, a jak będziemy miały większy wybór, to łatwiej będzie dobrać idealny zestaw dla siebie...

Ja zaczęłam już ćwiczyć mięśnie Kegla - podobno lepiej się rodzi, łatwiej się dochodzi do siebie po porodzie... I mają jedną poważną zaletę - można je ćwiczyć, jak tylko się o tym przypomni: w pracy, w samochodzie, w kolejce w jarzynowym :) :) :)

Obiecałam tez sobie, że w tym tygodniu ułożę sobie maly grafik ćwiczeń i każdego wieczoru będę śmigać małą serię :)

A jak z tym u Was??
 
reklama
Ja jesli moge wtrace sie z lipcowek ;) Mam kolezanke , ktora przy pierwszej ciazy chodzila do szkoly rodzenia i pierwszy porod zle wspomina bo jak mowi o wszystkim czego sie uczyla zapomniala nagle ;) przy kolejnej ciazy ktos jej polecil ksiazke "joga na czas ciazy" i cwiczyla to cala ciaze.Powiedziala , ze przy drugim porodzie dzieki tej jodze byla spokojna i nic ja prawie nie bolalo bo byla dobrze rozciagnieta i przygotowana fizycznie.Ta ksiazke tzn. te cwiczenia wyprobowaly tez jej kolezanki i mowia to samo wiec mysle ,ze warto sprobowac ;D ja juz ja sobie zamowilam z netu i czekam az przyjdzie
 
AniuS ja tez zaczelam cwiczyc miesnie Kegla.
No i planowalam zapisac sie na joge dla kobiet w ciazy ale sie rozchorowalam - czytalam ze wiele pomaga, chodzilam zreszta kiedys na joge i rzeczywiscie mozna sie rozciagnac tak jak pisze AneczkaK.Moze dam rade od przyszlego tygodnia.
Zaraz zobacze sobie w necie co to za ksiazka Aneczko.
 
Ja poki co wieczorkami jeżdze na rowerku, troszke ćwiczę i rozciągam sie.
Wczoraj nawet miałam ten temat tu poruszyc, ale Ania S- mnie uprzedziła;)
 
ja bede chodzila na basen na ćwiczenia dla kobiet w ciązy dzisiaj jade z mezem zobacze jak to wygląda ile kosztuje i wogóle chce sie wszystkiego dowiedziec o ile wiem to Rusalko nie wolno ćwiczyc na rowerku ze to powoduje nie dotlenienie maluszka jezeli twoj lekarz pozwolił to ćwicz ruch to zdrowie









 
pytałam Agusiu24 lekarza o rowerek stacjonarny i powiedzial, ze jak najbardziej - oby sie nie przemęczac. Nakazał duzo spacerowac, chodzić-o ile pogoda i czas na to pozwalają, polecał basen, no i wlasnie ten rowerek.
 
Jak najbardziej rowerek stacjonarny jest OK dziewczyny!...ja cwiczyłam joge przed ciążą, z powodu dolegliwosci i problemow zdrowotnych na jakis czas ja odstawilam, lecz teraz znow ruszam do boju ;D!
troche jogi, rowerek po godzince dziennie i czuje sie jak nowo narodzona... ;)
zainteresowalyscie mnie joga dla kobiet w ciazy...nie wiedzialam ze takie zajecia sa prowadzone specjalnie dla ciezarówek
Napiszcie gdzie, co i jak...czekam z niecierpliwoscia ;)
 
a ja regularnie, raz w tygodniu chodze sobie na basen. i powiem Wam, ze swietnie sie wtedy czuje, taka odprezona i wypoczeta:)
 
wczoraj poćwiczyłam sobie wiecej niz zwykle, porosciągałam sie, pojeździałam sobie na rowerku (2 x wiecej) i poźniej kregoslup mnie ciutke bolał jak poszliśmy na zakupy:/..coś Klaudysi się te cwiczenia nie spodobały  :D..ale za to wstałam z o wiele lepszym humorkiem:) samopoczuciem ::)
 
reklama
ja niestety nie moge jezdzic na rowerku bo podejrzewaja u mnie przepukline wiec nie moge nic dzwigac i sie przemęczas ale na basen moge chodzic na specjalne zajecia dla kobiet w ciązy w poniedziałek bede dzwonic jakie sa ceny krnetów na takie zajecia ale juz wiem ze w warszawie sa tylko trzy baseny które organizuja zajecia dla przyszłych mam




 
Do góry