reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowe mamy :)

hej dziewczyny, mam dylemat, moja mała od paru tygodni ssie tylko prawą pierś, o lewej nie ma mowy żeby wzięła, już mam dysproporcję w wielkości obu, nie wiem co robić, odciągam trochę z lewej ale to i tak za mało.
I jeszcze jedno , jak trzyma brodawkę w ustach to wpycha tam jeszcze palec, spotkałyście sie z czymś takim?
moja na początku też ssała tylko prawą,ale cały czas próbowałam przystawiac także do lewej,mimo protestów.
Po jakimś czasie zaczęła ssac tylko lewą, ale później już jej się wszystko unormowało.
W moim przypadku myślę,że to nie chodziło tyle o piers co o to,że wygodniej jej było leżec na lewym boku po prostu.
Co do palca w buzi to nie, moja mała tak nie robiła.
Ale jak to robi?ssie cyca i ma palca włożonego jak ssie??

dziewczyny ja mam dylemat.
wcześniej korzystałam z butelek Tommee Tippee,ale po jakimś czasie zaczął mi się zatykac smoczek podczas karmienia kaszką.
Pomyslałam sobie,że może za mało dziurek ma,więc kupiłam butlę aventu z 4 dziurkami i jest to samo po kilku razach.
Już nawet smoczki wymieniłam na nowe.
Kaszki za gęstej nie robię,bo robie na swoim mleku więc nie gęstnieje praktycznie wcale.
Próbowałam małą karmic łyżeczką,ale odkąd się obraziła na obiadki i zupki to każda próba włożenia jej łyżeczki do buzi kończy się pluciem i warczeniem.
może wy mi coś doradzicie.nie wiem o co chodzi z tymi smokami :-(
 
reklama
Fenix..a może źle mieszasz kaszkę?
Bo jak ja dokładnie nie wymieszam..najpierw łyżeczką..potem jeszcze długo potrząsam butelką..to też mi się zatyka smok!!!
Nic innego mi nie przychodzi do głowy :)
 
fenix83 tak właśnie to wygląda, ma cyca i pcha jeszcze palca...moja też nie chce nic jeść, zupkami pluje a na desery w ogóle buzi nie otwiera
 
Fenix..a może źle mieszasz kaszkę?
Bo jak ja dokładnie nie wymieszam..najpierw łyżeczką..potem jeszcze długo potrząsam butelką..to też mi się zatyka smok!!!
Nic innego mi nie przychodzi do głowy :)
moze,sama nie wiem.
sprobuje zrobic tak jak mowisz.

hidi ale najada sie ? kurcze dziwne to troszke,bo jak ma palca to wtedy cyca jej chyba ciezej ssac.
ale skoro tak robi to na pewno sobie jakos radzi.
 
hej dziewczyny, mam dylemat, moja mała od paru tygodni ssie tylko prawą pierś, o lewej nie ma mowy żeby wzięła, już mam dysproporcję w wielkości obu, nie wiem co robić, odciągam trochę z lewej ale to i tak za mało.
I jeszcze jedno , jak trzyma brodawkę w ustach to wpycha tam jeszcze palec, spotkałyście sie z czymś takim?

U mnie kiedyś było to samo dokładnie tak jak opisujesz :) i z jednym i z drugiem ....
Na niechcianą pierś mi pomogła zmiana pozycji ... prawą (ulubioną) karmiłam tradycyjnie ... a lewą pod pachą go miałam ... po pewnym czasie się do niej przekonał :) musisz popróbować, dzieciaczki lubią innowację ... trochę się przy tym zamota ...
Co do palca to u mnie jak Michalski go wkładał to niejednokrotnie wypadała mu pierś bo siła przyssania była wtedy mniejsza ....potem następował ryk i znowu mimowolnie pchał palec do buzi przy jednoczesnym ssaniu ....u Nas minęło to samo. Pomógł smoczek .... podajesz smoka ?
 
fenix83 chyba sie najada waży juz 9 kg hehe,

NeSSi moja mała nie wie co to smoczek, tylko piers i teraz kubek treningowy z którego wodę pije, tak jeszcze pomyślałam że może dziąsła ją swędzą i w jakiś sposób je masuje
 
dziewczyny ja mam dylemat.
wcześniej korzystałam z butelek Tommee Tippee,ale po jakimś czasie zaczął mi się zatykac smoczek podczas karmienia kaszką.
Pomyslałam sobie,że może za mało dziurek ma,więc kupiłam butlę aventu z 4 dziurkami i jest to samo po kilku razach.
Już nawet smoczki wymieniłam na nowe.
Kaszki za gęstej nie robię,bo robie na swoim mleku więc nie gęstnieje praktycznie wcale.
Próbowałam małą karmic łyżeczką,ale odkąd się obraziła na obiadki i zupki to każda próba włożenia jej łyżeczki do buzi kończy się pluciem i warczeniem.
może wy mi coś doradzicie.nie wiem o co chodzi z tymi smokami :-(

Ja tez uzywam TT i kupiłam smoczek do kasezk:tak: rewelacyjny jest i sie nie zatyka;-)
O taki:
Silik. Smoczek Tommee Tippee 6m+ Kaszka 2 szt. (1084157936) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
 
My też mamy smoczek do kaszek TT... tylko Maciek zdecydowanie preferuje łyżeczkę, więc był w użyciu tylko kilka razy;-)

W zeszłym tygodniu Maciek znowu zaczął się częściej wybudzać (3x w nocy:wściekła/y:) więc skonsultowałam się z innym pediatrą i zaprotestowałam;-) zaczęliśmy w piątek oduczać Maćka nocnych wstawań i... obyło się już pierwszej nocy bez protestów:szok: obudził się o 'swoich' porach, ale dałam mu tylko wodę, pogłaskałam i po 10 min spał:tak: Drugiej nocy wstał już tylko raz o 4:tak:

Martuś, mam pytanie... z tego nocnego wstawania Maćkowi została jedna pobudka o 4-4.30:baffled: ile mniej więcej tobie zajęło oduczanie Piotrusia od nocnych przebudzeń?
 
My też mamy smoczek do kaszek TT... tylko Maciek zdecydowanie preferuje łyżeczkę, więc był w użyciu tylko kilka razy;-)

W zeszłym tygodniu Maciek znowu zaczął się częściej wybudzać (3x w nocy:wściekła/y:) więc skonsultowałam się z innym pediatrą i zaprotestowałam;-) zaczęliśmy w piątek oduczać Maćka nocnych wstawań i... obyło się już pierwszej nocy bez protestów:szok: obudził się o 'swoich' porach, ale dałam mu tylko wodę, pogłaskałam i po 10 min spał:tak: Drugiej nocy wstał już tylko raz o 4:tak:

Martuś, mam pytanie... z tego nocnego wstawania Maćkowi została jedna pobudka o 4-4.30:baffled: ile mniej więcej tobie zajęło oduczanie Piotrusia od nocnych przebudzeń?

Kochana Piotr zasypia o 19 i pierwsza pobudke ma około 4-30 nad ranem, nastepna jest tak około 6. ;-) Jak dla mnie to może jeszcze ta pobudka zostac:tak: jak bedzie miał około 9 miesięcy zacznę go uczyć spać całą nocke;-)
 
reklama
Kochana Piotr zasypia o 19 i pierwsza pobudke ma około 4-30 nad ranem, nastepna jest tak około 6. ;-) Jak dla mnie to może jeszcze ta pobudka zostac:tak: jak bedzie miał około 9 miesięcy zacznę go uczyć spać całą nocke;-)


A jak zamierzasz go tego nauczyć?
Moja wody nie toleruje. Ewentualnie woda z odrobiną soczku to już przejdzie, ale sama nie bardzo :-(.
 
Do góry