reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cytomegalia

Monia2330

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Styczeń 2022
Postów
17
Na początku ciąży wyszła mi dodatnia cytomegalia Igg 134 a igm 1,210 ,za to awidnosc wyszła wysoka bo ponad 70 .Teraz w 3 trymestrze miałam ponownie robione badanie i igg i igm wyszło wyższe ,bo 164,70 i i igm również- 1,980 .co w takiej sytuacji ? Czy któraś z Was tak miała ?
 
reklama
Wysoka awidność wyklucza świeże zakażenie - IgG i IgM mogą wychodzić dodatnio jeszcze przez jakiś czas - ale wszystko przemawia u Ciebie, że są to pozostałości starego zakażenia.
 
Ja miałam skaczące igg w ciąży przy wysokiej awidnosci. Lekarz zakaznik tłumaczył, że przeciwciała szaleją "od ciąży". Po porodzie miałam jednak dla pewności zgłosić wysokie igg. Syna przebadano, zdrowy.

Później w drugiej ciąży z ciekawości zbadałam przeciwciała. Znów skakały. Myślę, że zakaznik miał rację.
 
Mi cytomegalia wyszła z badań krwi pępowinowej
Po porodzie zrobiłam badanie dziecku z moczu (do3 tyg życia można wykonać) na szczęście nic nie miał
 
Mi cytomegalia wyszła z badań krwi pępowinowej
Po porodzie zrobiłam badanie dziecku z moczu (do3 tyg życia można wykonać) na szczęście nic nie miał
Ale wyszła Ci, że właśnie przechodzisz, czy że masz przeciwciała?
Ja robiłam badanie w ciąży, miałam przeciwciała po przebytym zakażeniu. Też bankuje krew i też wyszedł ten mój wynik dodatni, przez co pytali mnie, czy chce bankować.
 
Do góry