reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czego boją się nasze dzieci?

Szymus jak byla maly bal sie panicznie odkurzacza...teraz juz dojrzal do niego ;0)...od jakiegos czasu Szymonek boi sie ciemnosci, ze usypia przy zapalonej lampce...wtedy widzi na suficie widzi jakies ciemnie, ktorych sie boi i nie moze usnac...ostatnie 2 noce byly dla nas bardzo dziwne, bo usnal, a gdzies po 2h obudzil sie i stal w lozeczku, kiedy weszlam (a nie wiedzialam, ze sie obudzil) wpadl w jakis dziwny stan lęku, ze zaraz ktos wejdzie...taki byl przerazony,ze hej...nie oglada duzo bajek, a juz jak oglada to bajki bez stworow i przemocy (bo jestem bardzo na tym pkt wyczulona!)...ksiazeczki tez ma powybierane, nie z jakimis dziwactwami...troche sie zmartwilam tym...
 
reklama
Macius boi sie odkurzacza ale jednoczenie jest nim zafascynowany, siedzi na kolanach taty a główka lata dookoła. innych rzeczy sie nie boi...odpukac:-)
 
W sumie Marcinek nie ma jakiś konkretnych obaw. Jego lęki się zmieniają. TAk jak było z odkurzaczem, który teraz jest jego przyjacielem. Ale Marcinek bał się piwnicy i schodów. Teraz lęk przed schodzami zamienił się w fascynację, co mnie przeraża, muszę mocno go trzymać podczas zamykania drzwi. Widzi schody i już pędzi w dół lub do góry. Ciemności nie boi się zbytnio. Jednak zawsze mu zostawiam lampkę w kontakcie, która wyłączam jak zaśnie. Jednak są dni, kiedy Marcinek nie moze zasnąć, i wtedy lampka mu bardzo przeszkadza. Aniolek u nas też zdarzały się takie sytuacje. Czasami po drzemce dziennej wchodziłam do pokoju przekonana, że młody jeszcze spi a on stał w łózeczku i na mój widok zaczynał płakać, jakby wybudził się dopiero co. I wieczorami też czasami mu się to zdarzało ale narazie nic takiego się nie dzieje....
 
A moje maleństwo strasznie boi sie syreny strażackiej,kiedy wyje jak maja sie zbiera strażacy na akcje.Jejku co ona wtedy wyprawia.Lata jak obłakana po domu i wskakuje mi na ręce i tak sie mocno do mnie przytula że nie musze jej trzymac.a na dodatek boi sie podejrzanych dzwięków typu pukanie do drzwi i mocnego wiatru.Mam nadzieje że jej to przejdzie.
 
Mój Kubuś boi się....:-D:-D:-D tej rybki śpiącej z mini mini , która pojawia sie po 20.00 i na bańce chrapiąc unosi sie w górę i w dół:-D:-D:-D:-D:-D
jak mu to włącze to on paniki dostaje :no: nie wiem co w tym obrazie go tak przeraża.
Poza tym nie boi się niczego:tak:;-)
 
Nasz Benji nie boi sie ani dzwiekow ani samolotow,rybke z minimini kocha,a jak dziadziu ubral kominiarke,to juz nie pozwolil mu jej zdjac.
Ale widze ze jak oglada bajki to czasem pojawia sie cos czego nie lubi stara sie nie patrzec i mowi np.:"mama nie cyferki" .sa to czasem rzeczy ktore mi wydaja sie calkiem ok.ale nie robi wielkiej paniki.Poza tym ok ,
 
Tomek gdy był duzo mniejszy vbardzo bal sie ciemności. zasypial tylko przy zapalone lampce.
potem trovhe bal sie starszych ludzi. rowniez swojego dziadka ale przede wszystkim to obcych, naulicy.
[FONT=&quot]…co jeszcze…aha, bal się kiedys i to bardzo takiej wielkkej twarzy cudacznej wymaowanej na scianie na naszym blok u… [/FONT]
 
Nasz Benji nie boi sie ani dzwiekow ani samolotow,rybke z minimini kocha,a jak dziadziu ubral kominiarke,to juz nie pozwolil mu jej zdjac.
Ale widze ze jak oglada bajki to czasem pojawia sie cos czego nie lubi stara sie nie patrzec i mowi np.:"mama nie cyferki" .sa to czasem rzeczy ktore mi wydaja sie calkiem ok.ale nie robi wielkiej paniki.Poza tym ok ,

Oj moja w cyferkach (jesli to ta sama bajka)boi się hultaj hohli ...choc ostatnoi jest jakby lepiej ,ogląda w strachu ale ogląda ,wczesnij musiałam jej zaraz wyłączyc
 
reklama
Moja córcia jak narazie nie boi się niczego konkretnego :) Czasem się tylko przestraszy jakiegoś niezidentyfikowanego, nagłego hałasu, np. krzyku za oknem czy kichnięcia...ale ja do tej pory tak mam ;D W każdym razie nie wpada w histerię, tylko jest chwilowa konsternacja i pytające spojrzenie na mamusię :p
 
Do góry