reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2016

Elianna doraźnie mozesz spokojnie brać no-spe w dawkach podanych na opakowaniu. Chodzi o to że nie powinno sie jej przyjmowac przewlekle choć bywają takie sytuacje kiedy trzeba. Ja bralam przez 2 tyg 3x1 po 40mg bo mialam bóle podbrzusza. Jak ustaly to gin kazała odstawic ale w razie bólu czy skurczu moge wziąć 80mg 3x1.

A co do wózka to gondole mają zazwyczaj taki cienki materacyk wiec dziecko nie leży na desce ;) ja mam prześcieradło frotte z gumką do wózka (na allegro grosze kosztuje) ale mozna tez pieluszke flanelowa posłużyć a jak chlodniej to kocyk.
 
reklama
Mama_ka chyba wiem o których prześcieradełkach piszesz. Już zrobiłam rozeznanie na allegro. Jakoś wolalabym, żeby maluch nie leżal bezpośrednio na materacyku i chyba poczynie odpowiedni zakup :p
 
Endzi ja nie wiem czy coś mi daje, bo mi brzuch nie twardniał a biorę to wszystko profilaktycznie przy łożysku przodującym. Magnez i luteina na pewno nie zaszkodzą, a nospa typowo rozkurczowo działa i nie powinno się jej brać przewlekle. Moja gin kazała mi brać nospe tylko w razie skurczu bo może wpłynąć na obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka. A jakie dawki bierzesz tych leków? Ja biorę 500mg magnezu, 100mg luteiny 2xdziennie i nospę ewentualnie 80mg 3x1.
No ja bylam na wizycie w piątek i wyslal mnie do szpitala bo nie przechodzi mi po tych lekach. Więc leze w szpitalu dostaje kroplowke. Dali mi tez sterydy zeby pluca sie dziecku rozwijały. Mam nadzieje ze mi to cos pomoże...
 
Endzi ja nie wiem czy coś mi daje, bo mi brzuch nie twardniał a biorę to wszystko profilaktycznie przy łożysku przodującym. Magnez i luteina na pewno nie zaszkodzą, a nospa typowo rozkurczowo działa i nie powinno się jej brać przewlekle. Moja gin kazała mi brać nospe tylko w razie skurczu bo może wpłynąć na obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka. A jakie dawki bierzesz tych leków? Ja biorę 500mg magnezu, 100mg luteiny 2xdziennie i nospę ewentualnie 80mg 3x1.
 
Endzi ja nie wiem czy coś mi daje, bo mi brzuch nie twardniał a biorę to wszystko profilaktycznie przy łożysku przodującym. Magnez i luteina na pewno nie zaszkodzą, a nospa typowo rozkurczowo działa i nie powinno się jej brać przewlekle. Moja gin kazała mi brać nospe tylko w razie skurczu bo może wpłynąć na obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka. A jakie dawki bierzesz tych leków? Ja biorę 500mg magnezu, 100mg luteiny 2xdziennie i nospę ewentualnie 80mg 3x1.
Ja bralam 6 tabltek magnezu. 3 nospy i 2 razy dziennie luteine 100
 
Endzi współczuję:( ale jak trzeba.. Lepiej dmuchać na zimne, w razie gdyby maluch chciał wychodzić to płucka będą gotowe. A ta kroplowka to pewnie magnez? I jak po tym? Mniej Ci sie napina?

Madzialenka twardnieniom nie musi towarzyszyć ból. Jeśli towarzyszy to jeszcze gorzej. Geberalnie na tym etapie brzuszek może od czasu do czasu twardniec na kilka sekund ale przy zmianie pozycji skurcz powinien odpuszczac. Macica przygotowuje sie do porodu tylko to nie może byc za mocne i za często bo od tego skraca sie szyjka i jest zagrożenie porodem przedwczesnym.
 
Mi czasami tylko twardnieje , nie boli jak już zaboli to jak np za długo w jednej pozycji siedzę. Te twardnienie to skurcze Braxtona.
 
Bo ja się zastanawiam, ze jeżeli to twardnienie brzucha nie jest bardzo uciążliwe i nie boli mnie brzuch to tez powinnam brać profilaktycznie magnez?
 
reklama
To zależy jak często Ci ten brzuch twardnieje i czy przechodzi po zmianie pozycji czyli jeśli siedzisz to po wstaniu a jak lezysz to po zmianie boku itp. Najlepiej powiedz lekarzowi na najblizszej wizycie ale magnez mozesz brać bo on sie szybko wyplukuje z organizmu i większość ludzi ma niedobory.
 
Do góry