reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2016

Mamka dokładnie po tym rezonansie stwierdzili ze to migreny brałam na to leki było dobrze bol pojawiał sie sporadycznie i jak czułam ze mnie dopadał bral lek i dało rady funkcjonować ale teraz w ciazy jest masakra i ten bol zrobił sie gorszy wlasnie w 2 trymestrze chociaż w pierwszym tez był ale teraz od tygodnia sie z nim mecze tabletka jeśli pomoże to na kilka godzin i bol wraca dziś rano wstałam z bólem mroczki przed oczami toaleta i wymioty
Już psychicznie nie daje rady boje sie ze dziecku zaszkodzę biorac tak długo tabletki ale inaczej nie dam rady naprawdę
 
reklama
Powiem wam ze i mi peka ostatnio glowa... Nie chce brac lekow bo jestem w 12 tyg Ale wczoraj juz nie dalam rady .. Troche sie martwie bo w pon mialam wypadek w Pracy i uddrzyl mnie element w glowe. Mialam ozdobe fioletowa ze szok.. Wiec ja juz nie Wiem czy to ciaza , wypadek czy pogoda :-/
 
Fiolka nie dzwoniłam 18 mam wizytę to pogadam z nim jeśli wytrzymam do tego czasu dzis bym zemdlała w ostatniej chwili usiadłam ledwo już funkcjonuje ;/
 
pkowalska współczuje takiego bólu :( . Mnie nurtuje od 2 dniu jedna rzecz trochę to krępujące ale myślę że tu mogę to napisać czy ma któraś z was w szyjce macicy jak by umiejscowiony, spradyczny ból jakby ukłucia , albo jakby cos wbiło sie tam? Od 2 dni to czuje wczoraj co godz lub pól ukłucie trwające sekundę dzis od rana juz 2 razy to poczułam. Dodoam że wizyte mam w poniedziałek dlatego nie chce panikowac i lecieć , gdzies tam wyczytałam że to może być skracajaca się szyjka a jeszcze gdzie indziej że to normalne w ciąży.Zna któraś to uczucię? trzeba się martwić?
 
Mnie tylko raz tak zakuło wiec sie tym nie martwiłam ale u cb jest od 2 dni wiec może zapytaj lekarza albo jedz wieczorem na IP tez słyszałam ze to mogą być skurcze oznaczające skracajaca sie szyjkę ale może niech mamy co rodziły sie wypowiedzą bo dla mnie to wszystko nowość
 
Może tak kuje bo dzieciak szybko rośnie i wszystko się tam rozciąga ale w poniedziałek koniecznie spytaj lekarza.

Mnie za to dopadł jakiś postrzał w tyłku. Masakra. Nie mogę się wyprostować, na początku czasem zabolało a teraz już non stop. W pierwszej ciąży miałam tak ok 7 miesiąca to rozumiem że ucisk już był ale teraz jak mam już od 4 miesiąca się mordować to miazga :(
 
Cześć dziewczyny, przepraszam za nieobecność, mam ostatnio mały kocioł w pracy i nie tylko. Poinformowałam o ciąży moich współpracowników i co najważniejsze szefostwo - towarzyszył temu lekki stres (jestem kierownikiem, więc wprowadza to małe zamieszanie) ale na szczęście nie było aż tak źle ;-) Niestety na ostatniej wizycie mój ginekolog zauważył 2,5 centymetrową przestrzeń, która może być krwiakiem (albo po prostu nie wypełnioną jeszcze przez zarodek przestrzenią), więc moja wizja aktywności jest trochę zagrożona. W każdym razie mam trochę zaległego urlopu i zamierzam od wtorku poleżeć aż do końca roku. Muszę tylko przetrwać jeszcze trzy trudne dni w pracy (dzisiaj wernisaż, jutro targi świąteczne a w poniedziałek jubileusz instytucji) i potem zmieniam pozycję na horyzontalną (będę miała więcej czasu na forum, choć niestety całą administrację sprawozdawczą będę musiała zrobić z łóżka). Na szczęście mam cudowne koleżanki i kolegów w pracy, którzy zabraniają mi niemal wstawać zza biurka robiąc wszystko za mnie, więc powinno być dobrze :-)

współczuję migren, pracowałam kiedyś z koleżanką z tą przypadłością i wiem jaka jest okropna... :-(
 
Ja jakieś kłucia mam, tyle że odczuwam je bardziej w okolicach jajników. W ogóle mnie coś co chwile boli w okolicach brzucha. Ale nic niepokojącego. Za to włosy mnie niepokoją, bo dalej idą garściami Za chwilę będę łysa :( W poprzedniej ciąży nic nie wypadło, po ciąży troszkę, więc miałam piękne, długie włosy, gęste i po ciąży dostały blasku. Teraz zapowiada się chyba przeszczep :( jestem tym nieco zdołowana, bo w tym tempie serio będe łysa za chwilkę.

Czekam na telefon z wynikami testów pappa... własciwie to na sms, bo telefon bedzie oznaczał, ze coś nie tak. Robiłam w piątek, miało zająć 5 dni. No rozumiem, ze 5 dni roboczych, wiec dzisiaj jak na szpikach. Rano byłam za to na pobranaich krwi i ściągneły ze mnie kilka fiolek - wampiry jedne :)

No i nadal z szoku wyjść nie mogę, bo moja starsza skończyła w poniedziałek 5 lat i dzisiaj spontanicznie zrobiłyśmy kolczyki. Patrzę na nią i widzę, że mam już młoda damę w domu, nie dzidzię...hmmm... jak to leci!!!!
 
reklama
pkowalska podobno czekolada może wpływac na częstość występowania migren, więc jeśli spożywasz to zrezygnuj, może to pomoże. A generalnie jak najwięcej leż, zaciemnij sobie pokój i rób zimne okłady na czoło. Ja mocno zawiązywałam czoło chusteczką. W czasie takiej migreny kręci się w głowie i chce się wymiotować, więc raczej się z domu sama nie wypuszczaj. Daj znać co powie lekarz.

sylwcia, ja pod koniec pierwszej ciąży miałam takie kłucie i oznaczało skracająca się szyjkę. Ja na Twoim miejscu chyba bym nie leciała od razu do szpitala, skoro wizytę masz w poniedziałek. Ale na wszelki wypadek przejdź w pozycję horyzontalną. Nie zaszkodzi, a jesli to faktycznie szyjka to trzeba leżeć.

Mnie z kolei ostatnio ciągnie coś w macicy, to tu to tam. Nie jest to jakiś silny ból i nie trwa ciągle więc sie nie niepokoję. Mam nadzieję, że to rozciągająca się macica. W czwartek mam wizytę u gina.
 
Do góry