reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@Angelika.Jadwiga ja pierwsza wizyta dopiero 14.11 wiec jescze później niż ty ;)
Co do kawy ja nie pije juz od jakiś 4 miesięcy w ogóle bo wiedziałam że będziemy chcieli zacząć starania a ja po 1l mocne kawy dziennie piłam. Teraz pije tylko zbożowa i nawet lepiej się po niej czuje :)

Co do pracy w ciąży to w Belgii nie jest tak łatwo o to a jak pójdzie kobieta za wcześnie na l4 to zabierają jej z macierzyńskiego w sumie maksymalnie mogą z noego zabrać 6 tygodni a cały macierzyński trwa tylko 16 tygodni. Ja nie pracuje i siedzę z synkiem w domu

Z dobrych wieści plecy mi odpuscily fakt czasem jeszcze za bola jak coś zrobię nie tak bądź za szybko ale nie bolą calu czas i od 2 dni nie wzięłam ani jednej przeciwbólowej :D czysta radośc :D

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
To lipa trochę ż tym macierzyńskim.4 miesiące i co potem? masz wrócić do pracy.a co z dzieckiem? chociaż żłobki darmowe czy to co zarobisz to musisz za żłobek zaplacic.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@agakomo dziecko ma nie spełna 4 miesiące jak oddajesz go do żłobka a jak na początku ciąży nie zapiszesz dziecka do danego żłobka to zapomnij o miejscu. Wychowawczego są 2 albo 3 miesiące teraz nie pamiętam to większość ludzi robi tak ze pracuje na 4/5 etatu wtedy siedzą jeden dzień więcej w ciągu tygodnia z dzieckiem. A oczywiście żłobki nie są bezpłatne. Może coś do 400-500 euro miesięcznie wychodzi musiałabym dokładnie dopytac się szwagierki bo ona od września oddala swojego synka do żłobka

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jupi już jestem po pierwszej dawce tego świństwa zwanego siemieniem lnianym ...jestem tak pozytywnie nastawiona ,że pomoże że nawet nie stresuje się tym że rano widziałam jakieś czerwone farfocle w moczu:( zadzwonilam do gina kazał zrobić ogólne badania moczu I w pt zadzwonic...a w pn mam usg ...jeszcze kilka dni i zobaczę serduszko...WYTRZYMAM!!!już tak blisko...

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mieszanki dla ciężarówek zazwyczaj mają w składzie kwas foliowy więc trzeba uważać, żeby nie przedawkować bo ponoć to zwiększa ryzyko otyłości i cukrzycy u dziecka w przyszłości, ale ile tym prawdy- nie wiem
 
Ostatnia edycja:
Mieszanki dla ciężarówek zazwyczaj mają w składzie kwas foliowy więc trzeba uważać, żeby nie przedawkować
kwas foliowy ciężko jest przedawkowac.trzeba by to było brać długotrwałe w wysokich dawkach.0.4 mg to minimalna dawka dla ciężarnej. W zależności od wywiadu zdrowotnego lekarz może zalecic nawet do 1.5/2 mg w ciazy.dlatego najlepiej porostu zapytać lekarza

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny l4 w ciąży się nam należy, i to 100% płatne.. jeśli macie ciężką pracę to skorzystajcie z tego!
Ja pracuje w przedszkolu, codziennie mam kontakt z chorymi dziecmi, szczególnie w okresie jesiennym.
Mam 25 2,5 - 3 latkow, którzy ciągle na mnie wiszą. Nie raz i nie dwa trzeba je podnieść, bo się przewrócił, bo nie umie wejść na hustawke, bo ma ciężki dzień i siła trzeba odbierać je od rodziców.. A dzieci takie już w tym wieku mogą ba prawdę dużo ważyć !
Dzieci chodzą z ospa, zapaleniem spojówek i z grypą żołądkowa.. ile razy usłyszałam "Ty PRZEDSZKOLANKA pójdziesz w ciąży na l4? Jaka Ty masz też ciężką pracę"..
I po moich wyjaśnieniach nikt już mnie na szczęście PRZEDSZKOLANKA nie nazwie bo tego określenia nienawidzę.
Jestem ciąży, rozpoczyna mi się 6 tydzień i od 3 tygodni już jestem chora, bo dzieci mnie oczywiście zarazily.
Aktualnie mam l4 od rodzinnego, który o ciazy wie.
Jutro idę do ginekologa, wiem, że wcześnie ale muszę skonsultowac branie antybiotyku bo przez kaszel się aż duszę i nie mogę spać.
Od razu będę prosiła o l4 aż do rozwiązania..

Dziewczyny korzystacie z tego, jeszcze się w życiu napracujecie..:)
Takie jest moje zdanie :)
Pozdrawiam spod kołdry ze snoplem do zirmi ;p i życzę miłego dnia!

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Tak wiem że się należy w następny tygodniu pójdę do lekarza i zobaczymy co powie bo myślę właśnie by iść już na l4

Napisane na HUAWEI ATH-UL01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej, dziewczyny! [emoji8]
Spała bym i spała :)
Czytam, nadrabiam zaległości i co L4 to w pierwszej ciąży byłam praktycznie od początku. W tej niestety nie mogę iść.. Jeśli pójdę ze stosunku pracy na etat na L4 to nie będę mogła prowadzić firmy.. A na tym zależy mi najbardziej ze względów finansowych.. Dalej czuje się jak bym się zdarzyła z tirem :) jutro może już zobaczę serducho [emoji173]️ :)

Napisane na FRD-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry