reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Słuchajcie, jak to jest z tym leczeniem ruchów? Czytałam, że od bodajże 28 tygodnia powinno się liczyć, ale mały jest tak aktywny, że chyba nie muszę? Właściwie on śpi chyba tylko w nocy o_O
 
reklama
Słuchajcie, jak to jest z tym leczeniem ruchów? Czytałam, że od bodajże 28 tygodnia powinno się liczyć, ale mały jest tak aktywny, że chyba nie muszę? Właściwie on śpi chyba tylko w nocy o_O
Też to właśnie przeczytałam na suwaczku! Mój jest aktywny nawet w nocy. Często się rusza. Nie widzę potrzeby.
 
Ruchów powinno być co najmniej 10 w ciągu godziny w okresie aktywności, czyli liczymy do 10 i dalej już nie musimy ;) u mnie też ostatnio jest zdecydowanie więcej
Co do napiętego brzucha, to ja mam od rana dzisiaj twardy, ale to chyba po prostu wzdęcia po świątecznym obżarstwie, wzięłam espumisan i liczę, że przejdzie, bo aż ciężko oddychać dzisiaj było. Miałam też kilka skurczy, ale to inne uczucie, bo ustaje z czasem. @arica, może masz to samo?
 
Ruchów powinno być co najmniej 10 w ciągu godziny w okresie aktywności, czyli liczymy do 10 i dalej już nie musimy ;) u mnie też ostatnio jest zdecydowanie więcej
Co do napiętego brzucha, to ja mam od rana dzisiaj twardy, ale to chyba po prostu wzdęcia po świątecznym obżarstwie, wzięłam espumisan i liczę, że przejdzie, bo aż ciężko oddychać dzisiaj było. Miałam też kilka skurczy, ale to inne uczucie, bo ustaje z czasem. @arica, może masz to samo?
Nie wiem, w sumie nie objadlam się jakos przez świeta.. A brzuch zaczał mi twardniec jak wrocilam do domu po krzywej cukrowej. Na szczęscie po zazyciu nospy i magnezu brzuch "zmiękł" i odetchnęłam, bo dałam sobie czas do 18 i jakby do tej pory sie nie poprawiło, to nastawiałam się na jazde do szpitala..
 
@arica najważniejsze że już jest ok.

Ja po wizycie. Młoda malutka i drobniutka. Mamy dużą różnicę w wymiarze brzuszka główki bo kości udowej. Głowa i kość wyszła zgodnie z tygodniem który mamy czyli 31 a brzuszek 26... Na kolejnej wizycie jak się nie zmieni to czeka mnie szpital żeby młoda trochę przybrała. Wg obliczeń USG młoda waży 1580g więc nie jakoś dużo.
 
@arica najważniejsze że już jest ok.

Ja po wizycie. Młoda malutka i drobniutka. Mamy dużą różnicę w wymiarze brzuszka główki bo kości udowej. Głowa i kość wyszła zgodnie z tygodniem który mamy czyli 31 a brzuszek 26... Na kolejnej wizycie jak się nie zmieni to czeka mnie szpital żeby młoda trochę przybrała. Wg obliczeń USG młoda waży 1580g więc nie jakoś dużo.
Mój mały w zeszłym tyg wg pomiarów miał 1700g, więc Twoja córeczka wcale nie jest taka mała. Poza tym dziewczynki zazwyczaj są drobniejsze [emoji4] a co do wymiarów poszczególnych części to w III trymestrze w większości się wahają,więc może trzeba przyjąć to na spokojnie. Przy kolejnych badaniach pewnie znowu wyjdzie inaczej. Mój Dawid miał zawsze głowę starsza od reszty i nie była to jakaś nieprawidłowośc. A robisz 3 prenatalne?

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej. Ja też dziś po wizycie. Cytologię miałam robiona. Mała ok, leży sobie główka do góry i uciska mi na nerkę i żołądek, więc zgaga mnie męczy straszna, brak oddechu i co chwilę biegam do WC wycisnąć choć troche, żeby nerka przestała bolec. Następna wizyta za 3 tygodnie i wtedy sprawdzimy ile waży. Morfologia mi trochę spadła ale jeszcze nie jest poniżej normy.

A kiedy powinno się zrobić to III prenatalne ?
Moja też tak się rusza, że w ciągu 2 minut doliczam do 10 ruchów :p
 
A o to mój Miniu tydzień temu :)
20180403_194907.png
 

Załączniki

  • 20180403_194907.png
    20180403_194907.png
    75,6 KB · Wyświetleń: 463
Mój mały w zeszłym tyg wg pomiarów miał 1700g, więc Twoja córeczka wcale nie jest taka mała. Poza tym dziewczynki zazwyczaj są drobniejsze [emoji4] a co do wymiarów poszczególnych części to w III trymestrze w większości się wahają,więc może trzeba przyjąć to na spokojnie. Przy kolejnych badaniach pewnie znowu wyjdzie inaczej. Mój Dawid miał zawsze głowę starsza od reszty i nie była to jakaś nieprawidłowośc. A robisz 3 prenatalne?

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja miałam ocenę narządów u dzidziusia, przepływy w pępowinie itd itd tak jak zawsze więc pewnie to jak na dodatkowym prenatalnym więc nigdzie dodatkowo nie idę. Trochę mnie uspokoiłaś z tą wagą. Pierwsza córka ważyła 3920g więc taki maluszek trochę mnie przeraża
 
reklama
Do góry