reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Wydaje mi się ze te nasze dzidzie są teraz w takim wieku ze sa wiecznie poirytowane - duzo by chciały ale nie moga/ nie umieja/nie wychodzi. No i my jeszcze nie wiemy co one by chciały tak do końca... Moja dzisiaj z 2h cały czas pokrzykiwała.. nie płakała ale cały czas krzyk- a ma glos 😵 spać nie.. jesc trochę ale i tak krzyk za chwilę. Powinna drzemać od 16, a zdrzemla się dopiero o 17:40 i z 25min.. 😬 teraz już na szczęście spi.. i odpukać.. pierwszy raz od chyba.. miesiąca? Zasnęła po uspaniu i się ani razu nie obudziła przez 2h juz .. a wcześniej? Pobudka 20, 20:20, 20:30 ,21:30, 22:30 itd... 😵😵😵😵 marze aż wroca nocki co będzie spać od 20 do 1, i potem do 5 i do 8.. wiecej mi do szczęścia poki co nie trzeba 😁

kurcze .. dziewczyny, moja ma już 18tyg a jeszcze się nie przewraca na boczki ani nic, przynajmniej nie widziałam. Na brzuszku tez jakby mi leżała gorzej niż jeszcze z miesiąc temu :( nie wiem czy to może przez jej ulewanie, może ja zgaga pali ? Zawsze jak ja kładę na brzuszek to uleje takim serkiem lub przezroczysta jakas treścią- wasze tez tak maja czasami?? Jak ja poloze do bujaczka to tez ze dwa razy uleje - juz nie mlekiem tylko właśnie tak jak wyżej opisałam. Boje się że to opóźnia jej rozwoj i wplywa właśnie na sen. Ale może się mylę i może Wasze tez tak maja ???
Nie martw się. Malutka ma teraz skok.. i przy skokach tak jest że dziecko nie śpi i wymaga więcej uwagi, chwilę to trwa a potem przychodzi sen. Jeśli chodzi o to że gorzej leży na brzuszku, to dlatego że uczy się czegoś nowego i zapomniała o tej czynności. Zawsze tak jest, że przy kolejnym skoku dziecko zapomina o nabytych umiejetnosciach bo uczy się nowych. U nas tydzień temu połozyłam go na brzuszek i buzia w macie nie wiedział jak się głowę trzyma 😂 i co nauczył się wtedy obracać z brzuszka na plecy. I teraz już wszystko robi. Ulewał też ok 18 tyg.. i nawet teraz jak ma 20 + 5 dni mu się zdarzy. A jak był malutki to nie ulewał, także podejrzewam, że za szybko na brzuszku kładę lub za szybko się zgina po jedzonku.
@Emxka nie martw się, że jest niejadek nasze maluchy czasem chcą po prostu pić. I trzymasz się czasu miedzy kp czy je na żądanie? Ja niby pilnuje ok 2-3 h , ale raczej jemy na żądanie i nie zawsze je długo .. czasem tylko pije i koniec albo wcale nie chce a marudzi, wiec pewnie ząbki dokuczaja i smaruje dziasła dentino ;) i jest git.
@agnik31 gratki ząbków

U nas też dzień marudki a następny aniołek :).
Trochę nam waga mało rośnie :/ i ma 65 cm i 6650 g ... ale przybiera, dalej jesteśmy kp. Ale już jestem zaopatrzona w słoiczki i kleiki hihi i rozszerszam jak przy młodszej córci jak skończy 5 miesiąc. Sen u nas na szczęście jest git :) czyli jal zasypia 19:30-20:30 to się budzi 24:00-1:00 , a potem 4:00 i 6:30.
Miłego dzionka
Witam nową mamusię :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
@sariska u mnie z tym KP trochę ciężko bo po tym nacięciu ropnia i uszkodzeniu przewodów niestety pierś już nie produkuje tyle mleka co wcześniej i małemu nie starcza a i to że przeszedł na butelkę i mm jak byłam w szpitalu nie pomogło [emoji58]
W dzień KP bardziej w ramach napicia bo mały jakoś nie chce w nocy tylko pierś. Więc u nas to pierś na żądanie a mm dodatkowo. Wagowo przybiera ładnie martwiłam się tylko że jak zaczął marudzić to może być problem z rozszerzeniem zwłaszcza że mam w najbliższej rodzinie takich gagatków co udawali że zasypiają przy jedzeniu żeby tylko nie jeść s jedynym tolerowanym pokarmem była energia słoneczna [emoji23].
Od poniedziałku próbujemy rozszerzać dietę najpierw była marchewka wczoraj brokuł i o dziwo bardziej mu smakował (zobaczymy dziś) wczoraj odważyłam się podać kaszkę (pediatra zaleciła na zacząć od tego, podałam sinlac bo jest obcja bezcukrowa) mały jadł bardzo chętnie więc jestem pełna nadzieji że będzie dobrze.

U nas mały ostatnio trochę marudka się zrobił i odrzuca towarzystwo wszystkich poza moim, może taki etap. Zaczęliśmy też wieczorem czytać bajeczki przed snem i jestem zaskoczona ze mały ładnie zasypia.
 
U nas nie jest lekko wczoraj byliśmy u moich rodziców i taki płacz był ani jeść ani spać nie chciała, marudna, wszystko gryźć chce nawet gorączkę miała. Dziś to samo śpi mi na rękach bo co zaśnie chce ją położyć to się budzi, dużo się tuli , co jakiś czas się uśmiecha i gada ale to nie to samo co zawsze. Teraz śpi mi na rękach. Trzymajcie kciuki bo lekko nie będzie coś czuję 😔😔 tak mi jest żal jej że tak się męczy ale liczę że szybko jej minie
 
Ostatnia edycja:
Ooo super :) a ile ma ?
Aktualnie 22 tydzień. Ale ciężko to przeżywamy, ząbki przebiły się na tyle że są dotykowo wyczuwalne ale do pełnego przebicia jeszcze daleko. Malutki płacze, marudzi jest nieodkładalny,😐 stosujemy dentinox i camilia. Na noc przewidziany jest viburcol.
 
Aktualnie 22 tydzień. Ale ciężko to przeżywamy, ząbki przebiły się na tyle że są dotykowo wyczuwalne ale do pełnego przebicia jeszcze daleko. Malutki płacze, marudzi jest nieodkładalny,😐 stosujemy dentinox i camilia. Na noc przewidziany jest viburcol.
Jeju, juz się boje ząbkowania u mojej małej. Mam wrażenie że jest strasznie wrazliwa 😬
 
Okazało się że to tzw trzydniowka, wirusa złapała dzieci podobno tak mają więc pierwsza choroba za nami, czuje się mała dziś o wiele lepiej :) mi się od początku wydawało że to nie zęby ale każdy gadał w domu że na pewno jej zęby wychodzą że nawet wiedzą który A tylko Ja i tata Alicji oraz jej lekarka uważali że to nie zęby tylko jakiś wirus. Ale już sytuacja opanowana 😊 wróciła do siebie bo dziś rozmowy i krzyki radości 😁
 
@Lil12 niestety prawdziwa tak już jest z tymi listami leków refundowanych kiedyś już tak było że najpierw był nutramigen później nutramigen lgg a teraz jakiś kolejny z bebilonami też tak było więc tylko czekać aż wprowadzą kolejną nazwę [emoji58]
 
reklama
Do góry