reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Witam się z rana :). Życzę Wam pięknych walentynek.
Młodsza córa ma temperaturę od wczoraj i brzydko kaszle, więc tak sobie siedzimy we dwie :) w domu. Młody rozrabia w brzuchu.
A powiedzcie mi jak u Was z apetytem?
Dziewczyny aktywnością dzidziolków się nie przejmować, raz kopną częściej raz rzadziej, najważniejsze by sobie nie wkręcać.
Na początku ciąży miałam słabszy apetyt, zwłaszcza wędliny mnie drażniły. Nawet słodkiego jadłam mniej niż przed ciążą, ale miałam spore mdłości i pewnie dlatego. A teraz nie mogę się opanować, wczoraj to przeszłam samą siebie tyle zeżarłam. Dzisiaj muszę się trochę ogarnąć i nie dać się ciążowym zachcianką bo mąż będzie musiał mnie turlać jak tak dalej pójdzie 🙈
 
reklama
A ja mam kiepski apetyt. Niby bym coś zjadła ale nie wiem co. Takie roztargnienie i póki co nic nie przytyłam. Znaczy na początku schudłam 3 kg A teraz się wyrównało.
 
Witam się z rana :). Życzę Wam pięknych walentynek.
Młodsza córa ma temperaturę od wczoraj i brzydko kaszle, więc tak sobie siedzimy we dwie :) w domu. Młody rozrabia w brzuchu.
A powiedzcie mi jak u Was z apetytem?
Dziewczyny aktywnością dzidziolków się nie przejmować, raz kopną częściej raz rzadziej, najważniejsze by sobie nie wkręcać.

Ja mimo że nie miałam żadnych mdłości ani wymiotów, to na poczatku nie miałam apetytu. Większość potraw mnie odrzucało, tolerowałam właściwie tylko owoce, warzywa i twarożki. Później zaczęły się zachcianki i straszny apetyt na słodycze. W tej chwili jem normalnie, chociaż zdarzają mi się epizody, że wciągnęłabym wszystko w zasięgu wzroku. Bilans...no cóż....mogło być mniej, ale jest 10 kg+ (24tc)....trochę się teraz ograniczam i mam nadzieję, że finalnie nie przekroczę 15 kg...
 
Dzięki za odpowiedź dziewczyny. Ja w żadnej apetytu nie miałam, choć w 1c przytyłam 10 kg, w drugiej 13kg, a teraz muszę jeść 6 posiłków, do których się zmuszam...
Zachcianek żadnych nie mam, a odkąd wiem, że będzie dzidziuś mam dalej 2 kg mniej... Więc w sumie najpierw spadłam teraz przytyłam ;). Brzuch mam coraz większy... choć dziś kobietka na sorze stwierdziła, że by nie powiedziała, że to 5 miesiąc... A mi się wydaje, że on wielgachny..
Nockę miałam kiepską, pisałam Wam, że młodsza córa się rozchorowała, generalnie mówiła, że ból głowy i temp ... wczoraj 1 raz w życiu dostała krwotok z nosa, popołudniu 1 mały, wieczorem już poważniejszy. Zadzwoniłam do szpitala dziecięcego i ta mówi jedz do szpitala, bo laryngolog musi sprawdzić czy naczynka nie pękło... A w nocy to niebezpieczne, żeby się nie zakrztusiła. Pojechałam do Żeromskiego, a baran w dyspozytorce stwierdził, że jak teraz krwotoku nie ma, mam iść na nocny dyżur do pediatry... Bo tu będę czekać długo, a i tak mnie zapisze do ogólnego ... spałam z młoda bo się bałam strasznie, żeby się krwotok nie pojawił... o 3 :00 temp 38.5, dałam nurofen, a o 5 patrzę, A ona cała we krwi.. z nosa jak z kranu ... żeby nie uderzać się znów w żeroskim pojechałam do prokocima, A oni, że laryngologa nie mają... no ale choć ją zbadali, krew pobrali, podejrzewa grypę, ale przez te krwotok nie robiła już wymazu... wyniki, ma bardzo dobre, więc jestem spokojniejsza.... Ale jeśli znowu krwotok się pojawi to i tak Żeromski mnie czeka.... ehhh
No nic życzę Wam dobrego weekendu
 
Mój chłopak miał wczoraj okazję w końcu poczuć ruchy dzidziusia. Co się ruszało za każdym razem jak dotknął brzucha to nagle cisza 🤣 już mu smutno było, że się przestaje ruszać jak On dotknie tylko mojego brzucha. Aż tu wczoraj nagle w końcu mu się udało. Mówi że jakie to fajne nawet kilka razy poczuł. Tak się cieszył i był w szoku , że coraz mocniej czuć było te ruchy. :) Usiadł się i mówi do mojego brzucha halo wstawaj tam i się ruszaj no już tak mi się chciało śmiać z tego 🤣 ale jego radość z tego , że w końcu poczuł ruchy bezcenna 😎 moja mała najbardziej aktywna jest rano i wieczorem. Wieczorem to już w ogóle szaleje jak nie wiem co . 🤣 Oczywiście jak leżę to szaleje chociaż zauważyłam ostatnio, ze jak siedzę to ruchy też się zdarzają. Miłych walentynek Wam życzę ❤
Superaśne są reakcje facetów :)
 
Ja miałam w poprzedniej ciazy jednak lekarz mnie Skrzyczał za niego kazał ściągnąć i powiedział że od niego dopiero mi opadną narządy bo osłabiam mięśnie. Spacer i basen i wytrwać



Hey dziewczyny, któraś z Was ma pas ciążowy podtrzymujący brzuch? Mi poleciła położna, mówiła że odciąża plecy, nie obniżają się narządy a tym samym nie ma problemu z moczem, nie ma rozstępów bo skóra tak się nie naciąga, itd itp. A i co najważniejsze brzuch nie opada. Jakie macie zdanie? Miała któraś z Was lub ma?
 
Amol chyba w ciąży nie bardzo i wysusza skórę [emoji848] a masz choą tarczycę bo od tarczycy też swędzi np. Przy hasihimoto ale może wspomnijmy lekarzowi przy tej cholestazie to chyba stopy i to od spodu swędzą [emoji848]ale nie wiem dokładnie. A zyrtec bierzesz z zalecenia lekarza?
Hey dziewczyny. Mam pytanie swędzi skóra mnie wieczorem albo na przed łokciach udach lub łydkach. Ukapie się to spokój lub jak posmaruje amolem. Wezmę zyrtec to 3 dni cisza. To może być cholestaza?
 
Irigasin do płukania zatok ! Polecam sama się męczę ale mi chyba poszło na uszy ,[emoji24]
Dziewczyny! W nocy złapały mnie zatoki [emoji17] z jednej strony gardło czerwone i tragedia nic się nie da zjeść bo wszystko be bo wszystko gorzkie! Jaka kurację radzicie? Jakieś inhalacje? Mój rodzinny niestety niewiele pomoże gdyż wychodzi z założenia że "poczytasz w internecie tam dokładniej się dowiesz..." [emoji19]
 
Amol chyba w ciąży nie bardzo i wysusza skórę [emoji848] a masz choą tarczycę bo od tarczycy też swędzi np. Przy hasihimoto ale może wspomnijmy lekarzowi przy tej cholestazie to chyba stopy i to od spodu swędzą [emoji848]ale nie wiem dokładnie. A zyrtec bierzesz z zalecenia lekarza?
Tak ale rzadko biorę mogę max1 na dobę a biorę 1 lub pół na trzy dni
Tarczycę kontroluje tsh gorna granica ale granica. Przy badaniach skontroluje t3 i t4 to bardziej dokładne. Amol pozwolił aby nie pić :)
 
reklama
Powiedzcie mi jak przypilnować spania na lewym boku? Odwracam się na spaniu i przyjmuje różne pozycje. Już próbowałam różnych rzeczy spanie na krawedzi, z poduszka, nie wiem. Ale znowu jak śpię czasem w dzień te 2 godz to jak usnę to śpię. Nie wie m od czego to zależy.
 
Do góry