reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

Ja mam jak Agacina ogólnie moge nie jeść za wiele ale jak mnie dopadnie to pochłaniam dosłownie wszystko co pod rękę podleci i taakie ilości..
 
reklama
Z chęcią też bym jutro coś upiekła, ale muszę jechać na zjazd :-( dobrze, że teściowa to maniaczka pieczenia ciast i na pewno coś dobrego upiecze ;-):-):tak:
Magdziarka, zamiast robić smaka na szarlotkę :-p, to może podrzuciłabyś przepis ;-):-)
 
Marta mówisz i masz:
Składniki:
- 0,5 kg mąki
- 1 kostka masła
-3 łyżki smalcu
-5 jaj(żołtka do ciasta , białka do piany)
- 3 łyżki cukru
- płaska łyżeczka proszku do pieczenia
- opakowanie cukru waniliowego.

Podane wyżej składniki( oprócz białek) połaczyc i zagnieść ciasto. Ja najpierw mąkę przesiewam, dodaję cukier , cukier wanil., proszek do piecz i siekam z masłem potem wyrabaim. Jeśli jest zbyt twarde dodaję smalec. 1/3 ciasta odkładam do lodówki. Resztę na blaszkę rozkłądam i podpiekam na lekko rumiane. Wyjmuje podpieczony placek na wierzch wykłądam jabłka( ok1,5 kg jabłek startych i w garnku ugotowanych potem) na jabłka kładę pianę zrobiona z białek i szklanki( niecałej) cukru ze szczypta soli( wiadomo lepiej sie ubije piana) Na sam wierzch ścieram na tarce ciasto , które odłożyłam do lodówki. Nigdy nie wyszedł mi z tego przepisu zakalec.. Mówię Wam bardzo dobre...
 
A ja zupę cebulową robię bardzo podobnie jak Marta, ale bez serka topionego, ale za to dodaję na wierzch (na talerz) tarty żółty ser.
 
A ja mam przepis na taką zupę. Na patelni trzeba udusić pieczarki z porem pokrojonym w pół-krązki. W garnku ugotować rosół( można z kostek lub inne) do rosołu dodać te pieczarki i pora...gotowac do miękkości. Na patelni usmażyc mięso mielone jak na spagetti. Dodac mięso do zupy. Gotowac razem przez chwilę dodać serki Hohland ziołowe podować z grzankami mówię Wam pycha.

A ja juz mam w kuchni wszystki składniki przygotowane do sałatki z łososiem. Młody wykąpany w łózku czyta.Teraz ja wskoczę do wanny..potem skończę sałatkę i..........mąz wraca!!!!!:-)
 
Magdziara juz jadłam tą zupę, ale do niej była chyba jeszcze śmietana 30%. Normalnie taka tłusta, że szok. Ja teraz jak robię zupę z serkiem topionym, to daję zawsze połowę tego co w przepisie i żadnej śmietany :tak:
 
reklama

Podobne tematy

Do góry