reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Witam :-)

Oli ta sierść rozbawiła mnie!!! :-D
Będziemy miały dzieci w tym samym wieku :-)

Moja córcia na nocnik siadała i to chętnie, teraz całkiem jej się odechciało. Co do słów to już trochę mówi: mama, tata, babti, dziadzi, niania (ania), dusia (poduszka), pupa,łała(pies), lala, kaka, buła, uba (Kuba), pić, daj - bardzo często używa :-), nie- również bardzo często, zwierzęta naśladuje :-) uwielbia oglądać książeczki
 
reklama
HEJ
a ja Wam zazdroszczę,że Wasze dzieciaki już coś mówią, bo przez to,że moja nic nie mowi to są nerwy bo jak ona coś chce to nie powie a ja się musze domyslać a ona płacze,że np glodna jest, a tak to może bardziej by coś zasygnalizowała, tak myśle.
Po drugie wyobraźcie sobie,że neurolog powiedział mi,że 1,5 roczne dziecko powinno umieć już naśladować odgłosy zwierząt, i ja się tym zestresowałam. Bo jak to skoro nie umie powiedzieć nawet mama a co dopiero hał hał albo miał miał??
Tylko stres i nerwy przez to teraz mam. Staram się nauczyć moją małą tego ale nic nie wychodzi.
 
Ja niewiem ale mam normalnie jakiś wybrakowany towar ....

Oprócz tego że przezywamy go al-kaida :) (terorysta to za mało) waży bagatela 16kg,pokazuje wszystko palcem,ubiera buty,skarpetki,kurtke,ucieka jak drzwi są niezabezpieczone to nic wiecej nie robi :( siada na nocnik jak ma pieluche -jak jest zdjęta to nocnik ma w nosie :D bije,gryzie i przestawia do góry nogami dom :D nic nie mówi,nie zna piosenek ani wierszyków...

Je sam,zasypia sam,po schodach pędzi z prędkościa światła

Z zębów brakuje nam 3 i 5.

Uwielbia Tomka i róg ptasiej ,ulubiona zabawka lodówka i blender ;/

Nie spodziewam się że zacznie mówić przed skończeniem 2.5 roku Małgosia miała tak samo wiec wrzucam na luz .

a ja pracuje w domu dzieci rosną doba ma za mało godzin stanowczo dzień jak codzień Irke mam niedaleko siebie nasze dzieciaki starsze chodza do jednej szkoły wiec wszystko pod kontrolą :)
 
Jesli chodzi o gadanie to moja Majeczka coraz lepiej mówi, potrafię się już z nią dogadać:-D Słowa typu: mama, tata, baba,dziadzia to już dawno paplała:-) Teraz na czasie jest u nas: Majka, lalka,plalka(pralka), siku, Nikolka, bajka, piku(piciu), ałek(piesek), bumem(samochodem), myj myj, Sisio( krzysio), Ola, ciocia, Talol( karol), wowo(wujo) i jeszcze takie różne słówka. Sporo tego,nawet nie myślałam,żejuż tak wiele słów potrafi powiedzięć. Jestem z niej dumna!:-)
 
Dorotka spokojnie wszystko w swoim czasie, moja mam by powiedziała "jeszcze się w życiu na gada" będzie dobrze.

Jeszcze ze śmiesznych historii. Piotrek ostatnio chyba pierwszy raz miał smarowaną pupę sudocremem bo dostał jakiegoś uczulenia. Był zachwycony jak go wyciągałam, pokazywał na niego i mówił baba (czyt. babcia kupiła). Zostawiłam sudocrem na wierzchu i poszłam do kuchni a K się nim zajmował. Tylko tak się zajmował, że grał na facebooku i na niego nie patrzył. A w tym czasie Piter wysmarował tym sudocremem całego siebie i UWAGA - psa :tak::-D O matko jak ja ich zobaczyłam :-D myślałam że ze śmiechu pęknę.

A jak puści bąka to drze się na cały głos "mamo fruuuu" :-D, potrafi też naskarżyć przyjść i powiedzieć " tata frrruuu" :-D
 
gonia to rzeczywiście Twoja mała dużo mówi :-)

u nas najlepszy ubaw maja panie w sklepie jak Gabi wchodzi i z entuzjazmem podbiega do szyby i mówi niam niam i pokazuje np na parówki ;-)

w domu jak chce coś przekąsic idzie i puka w lodówkę mówiąc niam niam ewentualnie pokazuje na półkę i mówi "mimi" co oznacza miska - żelka ;-)

Dorotka mojej kolezanki córka do 20 miesiaca nawet mama czy tata malo mowiła i nagle zaczęła prawie zdaniami mówić!! a jak kończyła 2 latka to już prawdziwy slowotok ;-) takze spokojnie :-)
 
Gabrysia tez juz duzo mowi,jeszcze ciezko ja zrozumiec ale stara sie powtarzac jak cos powiem ,a jej ulubione slowa to niewiem i niema i jeszcze czesto je ze soba myli.U nas Vika bierze duza motywacje od siostry we wszystkim pruboje ja nasladywac czasami takie rzeczy wyprawiaja ze az mnie glowa boli:-) Gabi to taki maly anioleczek ale z charakterkiem jak chce to umie rozki pokazac,:-Dslodka minka potrafi wszystkich zawojowac i dostac to co chce

Oli B sudocrem cos w sobie ma mnie juz nie raz zdarzyla sie taka akcja:-D...a jak ciezko pozniej to zmyc.

Z mowieniem to nie ma sie co martwic dziewczyny czasami dzieci i do 3 lat prawie nic nie mowia,Moja starsza corcia zaczela mowic bardzo szybko bo wlasnie w tym wieku co nasze maluchy teraz ale ona wszystko robila szybko:-D Gabi jest inna spokojniejsza wiec u niej inaczej to wszystko wyglada kazdy maluszek jest inny i ma swoj czas.


Dziewczyny mam takie pytanie ile kosztuja w miare tanie i sredniej wielkosci telewizory w Polsce? Z gory dziekuje za odpowiedz
 
Cześć dziewczynki
u nas też sie dziecię rogadało...rozumie wszystko... co napotka na drodze nazywa, a najbardziej uwielbia oglądać książki jak ktoś jej czyta :)
Zaczyna wymuszać ale jestem twarda...nie daje się; choć jak zaczyna bić to aż mnie trafia ... :/
od kilku dni jak odprowadzam ją do żłobka to zaczyna płakać :( nigdy tak nie było :( zastanawiam się czy to jest kwestia rozłąki czy opiekunek???
 
reklama
Dorota mój Piter tez nic nie mowi, nawet nie je sam. Na spacer to tylko wózkiem pojedzie, bo chodzic mu się nie chce. Mało samodzielny jest, ale broi jak szewc. Kremem juz niejeden raz sie wysmarował. Bardzo lubi pic z kubka i chodzic z pustymi butelkami i puszkami po piwie. Taki mały menel heheheh. Wazy juz 14,6kg a ubranka to juz na 98-104 nosi.
 
Do góry