reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czeste wypróżnianie rocznego dziecka

reklama
U dziecka największymi zatwardzaczani jest mm, banan, marchewka, ryż. Potem jeszcze wszelkiej maści galaretki i żelki. Dla rozluźnienia kupy podaje się buraki, kiszonki, śliwki najlepiej suszone, jabłka, ogólnie więcej błonnika.

@89karola80 Żelazo może powodować ból brzucha, ale raczej luźne stolce. Czarne, bo się nie wchłania.
O kurcze, zawsze myślałam, że żelazo zatwardza 🙈 człowiek uczy się całe życie - dziękuję 🌷
 
O kurcze, zawsze myślałam, że żelazo zatwardza 🙈 człowiek uczy się całe życie - dziękuję 🌷

U nas po żelazie było zatwardzenie, też nie spotkałam się z luźnymi stolcami po suplementacji.
Bo raczej zatwardza, mój mały mial zatwardzenie po żelazie, ja suplementujac teraz w ciąży mam tak samo, na necie też pisze ze przy suplementacji żelaza często występują zaparcia
 
Też z tego co mi wiadomo żelazo może zatwardzac, a kolor również jest ciemniejszy, czy to przy suplementacji czy poprostu po produktach bogatych w żelazo. Najlepiej wprowadzić więcej gotowanych warzyw i owoców, odpowiednią ilość wody i powinno się wyregulować.
 
Też z tego co mi wiadomo żelazo może zatwardzac, a kolor również jest ciemniejszy, czy to przy suplementacji czy poprostu po produktach bogatych w żelazo. Najlepiej wprowadzić więcej gotowanych warzyw i owoców, odpowiednią ilość wody i powinno się wyregulować.
A co mogłabym jeszcze wprowadzić? Synek za 2 tygodnie kończy 7 miesięcy. Wprowadzone ma jabłko, gruszke, suszona sliwke, płatki górskie, dynie (z takich co powinno mu pomóc) a jest coraz gorzej 🙄
Oprócz tego robię zupke: ziemniak, korzeń pietruszki, marchew (ale nie blenduje, bo ona też zatwardza), dynia i co drugi dzień królik).
Codziennie je mus z całego jabłka i całej gruszki (gotowanych) i ciągle ma problem z kupka ☹️
Dziękuje 🌷
 
A co mogłabym jeszcze wprowadzić? Synek za 2 tygodnie kończy 7 miesięcy. Wprowadzone ma jabłko, gruszke, suszona sliwke, płatki górskie, dynie (z takich co powinno mu pomóc) a jest coraz gorzej [emoji849]
Oprócz tego robię zupke: ziemniak, korzeń pietruszki, marchew (ale nie blenduje, bo ona też zatwardza), dynia i co drugi dzień królik).
Codziennie je mus z całego jabłka i całej gruszki (gotowanych) i ciągle ma problem z kupka [emoji3525]
Dziękuje [emoji255]
Wprowadź buraki
 
No i uważaj na gruszki - na zatwardzenie tylko miękkie i dojrzałe. W innym przypadku działają odwrotnie.
Wogóle gotowana marchewka działa zatwardzająco - i nie ma znaczenia czy ją zmiksujesz czy nie.
Ogólnie trzeba uważać by warzyw nie przegotowywać - powinny być półtwarde.
 
reklama
A co mogłabym jeszcze wprowadzić? Synek za 2 tygodnie kończy 7 miesięcy. Wprowadzone ma jabłko, gruszke, suszona sliwke, płatki górskie, dynie (z takich co powinno mu pomóc) a jest coraz gorzej 🙄
Oprócz tego robię zupke: ziemniak, korzeń pietruszki, marchew (ale nie blenduje, bo ona też zatwardza), dynia i co drugi dzień królik).
Codziennie je mus z całego jabłka i całej gruszki (gotowanych) i ciągle ma problem z kupka ☹️
Dziękuje 🌷
Z tego co słyszałaam i zaobserwowałam, to jabłko wcale nie rozluźnia a właśnie zatwardza kupe. Zauważyłam u mojej corki wiec moze tu jest ten problem ze twoj syn tez nie moze jesc zbyt duzo jablka.
 
Do góry