reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czeste wypróżnianie rocznego dziecka

A co mogłabym jeszcze wprowadzić? Synek za 2 tygodnie kończy 7 miesięcy. Wprowadzone ma jabłko, gruszke, suszona sliwke, płatki górskie, dynie (z takich co powinno mu pomóc) a jest coraz gorzej 🙄
Oprócz tego robię zupke: ziemniak, korzeń pietruszki, marchew (ale nie blenduje, bo ona też zatwardza), dynia i co drugi dzień królik).
Codziennie je mus z całego jabłka i całej gruszki (gotowanych) i ciągle ma problem z kupka ☹️
Dziękuje 🌷
Z marchwi sok zrób, gotowana zatwardza ale sok pomaga.
Tak naprawdę jesteście na początku rozszerzania więc nie musi być tego jedzenia wciągu dnia za wiele, mleko nadal powinno być większością. Po samym kp też ma problemy?
 
reklama
Z marchwi sok zrób, gotowana zatwardza ale sok pomaga.
Tak naprawdę jesteście na początku rozszerzania więc nie musi być tego jedzenia wciągu dnia za wiele, mleko nadal powinno być większością. Po samym kp też ma problemy?
Dziekuje 🌷
Na piersi potrzebował troszkę wysiłku by zrobić kupke, a były one luźne, wodniste 🤷‍♀️ Teraz robi się mega czerwony, steka i zrobi taka twarda i czarna. Czasem jest jedna duża (wielkości jabłka) czasem jest kilka mniejszych w ciągu dnia. Problem w tym, że syn odmawia mleka :( tylko tyle ma co do uspania i to musi być tak zmęczony, że już mu wszystko jedno czy leci czy nie. No i w nocy dostaje, ale tyle co pociumka sobie. Dlatego na śniadanie dostaje płatki górskie + mus (ze śliwki, jabłka, gruszki albo mix), na drugie śniadanie dostaje mus owocowy, potem zupke, potem resztę musu owocowego (albo zupke jak słabo zjadł), na kolacje płatki górskie albo zupka (zależy jak jadł w ciągu dnia).
A i synka bierze na kilka razy, już mi się wydaje, że będzie kupka i cisza. I nie raz od rana go bierze, a zrobi po południu.
 
@89karola80 Nie obraź się - ale wydaje mi się, że ten mus może go zatwardzać. Bo podejrzewam, że to taki z Kubusia lub coś podobnego. One z reguły dużo cukru mają. Spróbuj zamiast owoców podawać warzywa.
 
@89karola80 Nie obraź się - ale wydaje mi się, że ten mus może go zatwardzać. Bo podejrzewam, że to taki z Kubusia lub coś podobnego. One z reguły dużo cukru mają. Spróbuj zamiast owoców podawać warzywa.
Dziękuje za wskazówki i dobre rady 🌷
Może źle to określiłam, taki mus sama robię ☺️ Gotuje jabłko i gruszke i blenduje. Czasem też sliwke suszona. Myślę nad kolejnymi owocami - może mango? Czy to za dużo? Taki mus bardzo lubi, chętnie je. Najbardziej zależy mi na tym, aby to zatwardzenie go puścilo ☹️
 
Dziękuje za wskazówki i dobre rady [emoji255]
Może źle to określiłam, taki mus sama robię [emoji3526] Gotuje jabłko i gruszke i blenduje. Czasem też sliwke suszona. Myślę nad kolejnymi owocami - może mango? Czy to za dużo? Taki mus bardzo lubi, chętnie je. Najbardziej zależy mi na tym, aby to zatwardzenie go puścilo [emoji3525]
Z gerbera jest mus w słoiczkach suszona śliwka. Spróbuj. Ale to może być za mało. Naprawdę polecam buraki. Jak upieczesz w piekarniku w folii i zblendujesz, to będą słodkie i super na kupkę działają. Można nawet robić buraczki z jabłkiem i innymi warzywami
 
Skoro ma zatwardzenie, to ja bym nie eksperymentowała, tylko najpierw ustabilizowała sytuację.
No i gotowane jabłko zatwardza. Spróbuj podać surowe.
 
Dziekuje 🌷
Na piersi potrzebował troszkę wysiłku by zrobić kupke, a były one luźne, wodniste 🤷‍♀️ Teraz robi się mega czerwony, steka i zrobi taka twarda i czarna. Czasem jest jedna duża (wielkości jabłka) czasem jest kilka mniejszych w ciągu dnia. Problem w tym, że syn odmawia mleka :( tylko tyle ma co do uspania i to musi być tak zmęczony, że już mu wszystko jedno czy leci czy nie. No i w nocy dostaje, ale tyle co pociumka sobie. Dlatego na śniadanie dostaje płatki górskie + mus (ze śliwki, jabłka, gruszki albo mix), na drugie śniadanie dostaje mus owocowy, potem zupke, potem resztę musu owocowego (albo zupke jak słabo zjadł), na kolacje płatki górskie albo zupka (zależy jak jadł w ciągu dnia).
A i synka bierze na kilka razy, już mi się wydaje, że będzie kupka i cisza. I nie raz od rana go bierze, a zrobi po południu.
Jeśli odmawia mleka to może wprowadź powoli nabiał, u nas koło 7/8 miesiąca się pojawił w postaci jogurtu. Możesz z nim zmieszać płatki, owoce cokolwiek jeśli np zwykły naturalny nie podejdzie. Twój maluszek ma dużo owoców wciągu dnia, musisz to przeplatać z innymi rzeczami. Jeśli dajesz owoc na drugie śniadanie to już na podwieczorek ogranicz do mniejszej ilości typu właśnie dodatek do jogurtu. Możesz zrobić jakieś naleśniki/placuszki np owsiane, z amarantusem itd Nie bój się próbować różnych warzyw, gotowane, gniecione, z piekarnika w słupkach. Ostrożnie z brokułami bo może rozbolec brzuszek choć u nas to był jeden z najbardziej lubianych posilkow razem z batatami. Możesz też wprowadzić jajko, jeśli chcesz najpierw żółtko do zupki. Jak będziecie mieli sprawdzone jajko to już np na śniadanie jajecznica z mlekiem i maselkiem może zasmakować. Im dziecko starsze tym więcej możemy się w kuchni bawić i wymyślać.
 
No i uważaj na gruszki - na zatwardzenie tylko miękkie i dojrzałe. W innym przypadku działają odwrotnie.
Wogóle gotowana marchewka działa zatwardzająco - i nie ma znaczenia czy ją zmiksujesz czy nie.
Ogólnie trzeba uważać by warzyw nie przegotowywać - powinny być półtwarde.
A tego to nie wiedziałam. Muslalam ze najlepsze takie rozgotowane.
Mam wrazenie ze już nic nie wiem i wszystko robię źle lub odwrotnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli odmawia mleka to może wprowadź powoli nabiał, u nas koło 7/8 miesiąca się pojawił w postaci jogurtu. Możesz z nim zmieszać płatki, owoce cokolwiek jeśli np zwykły naturalny nie podejdzie. Twój maluszek ma dużo owoców wciągu dnia, musisz to przeplatać z innymi rzeczami. Jeśli dajesz owoc na drugie śniadanie to już na podwieczorek ogranicz do mniejszej ilości typu właśnie dodatek do jogurtu. Możesz zrobić jakieś naleśniki/placuszki np owsiane, z amarantusem itd Nie bój się próbować różnych warzyw, gotowane, gniecione, z piekarnika w słupkach. Ostrożnie z brokułami bo może rozbolec brzuszek choć u nas to był jeden z najbardziej lubianych posilkow razem z batatami. Możesz też wprowadzić jajko, jeśli chcesz najpierw żółtko do zupki. Jak będziecie mieli sprawdzone jajko to już np na śniadanie jajecznica z mlekiem i maselkiem może zasmakować. Im dziecko starsze tym więcej możemy się w kuchni bawić i wymyślać.
Placuszki, naleśniki? Owoce, warzywa w słupki? Ja się boję, że się zakrztusi i wszystko robię na papkę ☺️
 
Do góry