reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogło dojść do zapłodnienia?

Dołączył(a)
14 Grudzień 2020
Postów
1
Hej.
Otóż...Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne. (Orlifique) 1 grudnia dostałam miesiączkę i odstawiłam tabletki (wyjechałam na wycieczkę i zapomniałam ich) Stosunek odbywałam 3,5,6,7 i 9 grudzień. Dodam że 9 grudnia bolały mnie okolice jajnika (jakby bóle owulacyjne) ale na moje za wcześnie. I tutaj moje pytanie? Kiedy miałyście owulację po zaprzestaniu brania tabletek? Czy mogła ona wystąpić u mnie tego 9 grudnia i mogło dojść do zapłodnienia? Co prawda zabezpieczałam się ale 2 razy prezerwatywa się zsunęła(5 i 6 grudnia) Mam 19 lat i troszkę się martwię. Jak duża szansa na ciążę?
 
reklama
Dla mnie marne szanse ,ale ... u mnie po tabletkach ,cykl wracał do normy 3 miesiące,i mialam po 36 dni nawet, i dopiero jak wrocil do 28 dni ,to zaszłam w ciaze ,mimo że się od początku nie zabezpieczałam
 
po odstawieniu tabletek wszystko jest możliwe, zależy od organizmu. Mogłas akurat mieć owulację wyjątkowo wcześnie.
Najlepiej zatestować 14 dni po stosunku.
Nie stresuj się bo myślę że mało prawdopodobne z zsuwającej się prezerwatywy, jeżeli wytrysk nie nastapil w środku ale następnym razem bardziej uważajcie żebyś nie musiała tego przechodzić skoro nie chcesz ciąży.
Ja po odstawieniu pierwszy cykl miałam 26dni więc owulacja wystąpiła wcześniej ale nie wiem dokładnie kiedy bo wtedy nie zwracałam na to uwagi.
Powodzenia
 
Ja po odstawieniu zaszłam w drugim cyklu, pierwszy książkowy 28 dni. Gdy odstawiłam drugi raz antykoncepcję cykle skróciły się do 23 dni więc owulacja też pewnie wtedy była dużo wcześniej. Tu nie ma reguły. Co do możliwości zajścia u Ciebie szanse są należy prezerwatywa się tylko zsunęła więc może z tego nic nie być ale lepiej się pilnować jeśli nie planujesz ciąży. Póki co się nie stresuj tylko zrób test dwa tygodnie po tym ostatnim stosunku, nie wiesz kiedy planowo powinnaś dostać okres więc tym się nie sugeruje, cykl może być krótki a może się wydłużyć bo dopiero co odstawiłam hormony.
 
Hej dziewczyny, czy któraś z Was miała taką sytuację, że zapomniała pierwszej tabletki z 3 tygodnia , w tym samym dniu było współżycie, skończony stosunek w środku, 2 dni pozniej nastąpiło krwawienie, tabletki przyjmowane dalej do końca opakowania, po skończeniu opakowania, przerwa, podczas której nie nastąpiło krwawienie. Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia?
 
reklama
Hej dziewczyny, czy któraś z Was miała taką sytuację, że zapomniała pierwszej tabletki z 3 tygodnia , w tym samym dniu było współżycie, skończony stosunek w środku, 2 dni pozniej nastąpiło krwawienie, tabletki przyjmowane dalej do końca opakowania, po skończeniu opakowania, przerwa, podczas której nie nastąpiło krwawienie. Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia?
Watpie ,ale zeob test ciazowy
 
Do góry