reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciążę dzień po owulacji?

Nie wątpię, że wiesz kiedy był stosunek. Natomiast kiedy było zapłodnienie to raczej możesz domniemywać. Poza tym, powiedz mi jak wyglądał u Ciebie monitoring? Bywałaś u ginekologa codziennie?

A jeżeli lekarz twierdzi, że trzy dni po owulacji może dojść do zapłodnienia to nie wiem skąd ma dyplom.

Ps. To jest forum publiczne, jak nie chcesz żeby ktoś komentował Twoje wypowiedzi to się nie udzielaj.
to jest forum więc chyba każdy może wyrazić swoje zdanie. Nie napisałam zebys nie komentowała. Kończę ten temat bo widzę że wiesz o mnie więcej niż ja sama. Wiesz, że nie chodzilam do lekarza codziennie, wiesz tez ze on nie ma dyplomu.. Ehh jak będę kiedyś planować jeszcze ciąże to zwrócę się do Ciebie, może wyznaczysz mi lepiej datę stosunku niż lekarz. Paaaa
 
reklama
to jest forum więc chyba każdy może wyrazić swoje zdanie. Nie napisałam zebys nie komentowała. Kończę ten temat bo widzę że wiesz o mnie więcej niż ja sama. Wiesz, że nie chodzilam do lekarza codziennie, wiesz tez ze on nie ma dyplomu.. Ehh jak będę kiedyś planować jeszcze ciąże to zwrócę się do Ciebie, może wyznaczysz mi lepiej datę stosunku niż lekarz. Paaaa
A widzisz znak zapytania na końcu zdania?

Nie rozumiem skąd u Ciebie aż taka irytacja. Widocznie dlatego, że brakuje Ci argumentów w normalnej merytorycznej dyskusji.

Ps. Planując ciążę nie wyznacza się daty stosunku, a datę owulacji. Bo aby zająć w ciążę trzeba współżyć w czasie okoloowulacyjnym (3-5 dni przed do maksymalnie 1 dzień po), a najlepiej w dniu owulacji (tu uwaga haczyk, żeby znać dokładny dzień trzeba chodzić do ginekologa codziennie inaczej i ten nie wyznaczy terminu owu dokładnie bo pęcherzyki pękają przy różnej wielkości ok 20-25 mm, a rosną ok 2 mm). Jak widzisz jeżeli pęcherzyk pęka dopiero mając 25 mm to pęknie o jakieś 2-3 dni później niż ten mający 20 mm.
 
Do góry