reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy myślałyscie już o imieniu dla dzidziusia?

my nie mamy problemu z imieniem dla chłopca : Mikołaj lub Leon (mój mąż też kojarzy to imię z LEONEM ZAWODOWCEM)  ;D . Z dziewczynką byłby większy problem: ja chciałabym Hanię lub Gabrysię, a Marcinowi podoba się Wiktoria (Wiki ma na imię pies mojej mamy, więc odpada poza tym Wiktorii jest teraz mnóstwo!!!) lub Roksana (według mnie okropieństwo). Ewentualnie mogłaby być Maria, bo to imię podoba się nam obojgu. Może macie pomysły na jakieś fajne imię dla dziewczynki....?   
 
reklama
Mycha, popieram Karolinke (moja coreczka). Jesli chodzi o chlopiece Wasze preferencje, to Łukasz - moj mlodszy brat i Mateusz to moj bratanek :)
O dziewczynce mysle Martynka, ale podba mi sie tez Matylda. A preferencji co do imion dla chlopca nie mam... A zaczynam cos czuc, ze jednak powinnam miec...
 
Mi bardzo też się podobają takie imiona jak Martynka-ale tak nazywa się chrześnica męża

Jakub - syn przyjaciół i zostało tylko tę parę imion!
 
Uprzejmię donosze, że jestem specjalistką od imion. Naprawdę. ;D
To moje hobby. Mam masę książek, słownikow, danych itp.

Więc bardzo chętnie pomogę i odpowiem, jeżeli któraś z was ma jakiekolwiek pytania! Np o częstość danych imion w poszczególnych krajach, czy ich obecną popularność (niestety, o dokładne polskie statystyki o wiele trudniej niz np. francuskie czy amerykanskie, ale jakieś są). Albo na przykład chętnie podpowiem, jeśli szukacie imienia o konkretnym charakterze, na konkretna literę, o konkretnym znaczeniu.

Jeżeli chodzi o moje plany, na razie nie wiem, ale na pewno bedzie to imię rzadkie, a może i takie, które się będzie wielu osobom wydawało wydumane czy dziwaczne. Ale cóż, mi to nie przeszkadza. Osobiscie wolę juz chyba nawet pretensjonalne imiona w kiepskim guście, niż np. Anię nr. 1.300.000. Obecnie w Polsce jest ponad 1 milion 100 tysięcy Ann! ::) (Bez obrazy, to piękne imię, ale doprawdy, ile można? Sama mam ich w rodzinie 6!)
 
Rosomaczku mój drogi poszukuje imienia dla chłopca.
Imie to musi oznaczać wewnętrzną się,siłe wdążeniu i życiu.
Może coś podpowiesz?
 
A ja chcę dla bliźniąt czyli parę konfiguracji bo płci nie znamy ale nie podobnie brzmiące i w miarę oryginalne choć nie bardzo wydumane. W ogóle nie mam pomysłu.
 
reklama
. Obecnie w Polsce jest ponad 1 milion 100 tysięcy Ann! ::) (Bez obrazy, to piękne imię, ale doprawdy, ile można? Sama mam ich w rodzinie 6!)


no to prawda, że to popularne imię.. ale nie teraz.. jak rejestrowałam ANię w 2004 roku - w sierpniu to mi pani pogratulowała orginalności - to byla pierwsza Ania w tym roku w Warszawie śródmieściu - serio.. sama się zdziwiłam.. a imie ma po teściowej niestety :)

teraz będzie Franek (Maciek, Wojtek) lub Agata (Jolanta, Aleksandra) jeszcze nie myślimy choć przed zaciążeniem byliśmy pewni co do Agaty i Wojtusia :)
 
Do góry