reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy tabletka mogła się nie wchłonąć? Po jakim czasie test ciążowy?

Dołączył(a)
16 Styczeń 2021
Postów
2
Cześć dziewczyny. Mam pewne pytanie, które nie daje mi spokoju. Czy przez alkohol tabletka może się nie wchłonąć? Na ulotce jest napisane o wymiotach i biegunce, nic takiego nie wystąpiło, jednak mam pewne obawy, bo około 1-2 godzin przed tabletką wypiłam trochę alkoholu i gdy ją wzięłam, to wydawało mi się, że miałam delikatne mdłości. A właśnie w ten dzień był stosunek.
Nie wiem, czy ja sobie te objawy wkręcam, czy jak, ale z rana jest mi niedobrze, około 5 dni po stosunku przez kilka dni bolały mnie jajniki i podbrzusze, czasami wieczorem mam zgagę.
Po 14 dniach od stosunku zrobiłam betę i była negatywna, dzisiaj 16 dni po stosunku test facelle z Rossmana, ten bardzo czuły i też był negatywny.
Jak myślicie, po jakim czasie test będzie wiarygodny, skoro nie wiem w jakim czasie mogło dojść do owulacji?
 
reklama
Jakby przez alkohol tabletki antykoncepcyjne, bo rozumiem, że o takie chodzi, miałby się nie wchłaniać, to żadna kobieta by ich nie brała. Po 5 dniach od stosunku na pewno byś nie miała objawów ciąży, bo to jest niemożliwe.
 
Alkohol nie wpływa na skuteczność tabletki, o ile po nim nie wymiotujemy. A pisałaś, że nic takiego się nie wydarzyło.. O ile przyjmujesz tabletki o określonej porze, żadna nie została pominięta lub nie przyjmujesz żadnych leków które mogą wpłynąć na skuteczność tabletek to szanse na ciążę są zerowe.. Ja piłam alkohol i brałam tabletki i ciąży nie było...
Aaa co do objawów, jeśli czegoś się obawiamy i o czymś ciągle się myśli to głowa potrafi płatać figle.
 
Do góry